Cykl wydarzeń „Japonia – forma i doświadczenie”, przybliżający wybrane elementy kultury japońskiej poprzez warsztaty, wystawy i spotkanie edukacyjne. W programie odbyły się warsztaty ceramiczne i malarstwa tuszowego, podczas których uczestnicy poznali m.in. estetykę wabi-sabi, technikę kurinuki oraz podstawy japońskiej kompozycji malarskiej. Zorganizowano także dwie wystawy malarstwa: „SAYA NO UCHI – co ty wiesz o Japonii” Jarka Kajdany oraz „Nihonga – w japońskim ogrodzie” Dagmary Okły. Cykl uzupełniła prelekcja Urszuli Mach Bryson poświęcona ceremonii herbacianej, połączona z pokazem rytuału parzenia herbaty i degustacją.