kontrast: icon
O NAS

O NAS

Dom Kultury „Śródmieście” to samorządowa instytucja kultury, która mieści się w centralnej dzielnicy Warszawy. Nasza siedziba główna znajduje się w samym sercu stolicy – niedaleko skrzyżowania Al. Jerozolimskich z Nowym Światem, czyli obok tzw. ronda z palmą, a także naprzeciwko Muzeum Narodowego. To tu, na ulicy Smolnej, jest nasze centrum dowodzenia oraz sala widowiskowa, w której regularnie dostarczamy widzom kulturalnych emocji.

Ale Dom Kultury „Śródmieście” to dużo więcej niż Scena na Smolnej. To wiele innych miejsc w Śródmieściu. To nasz ekologiczny Rotacyjny Dom Kultury, domek  na Jazdowie, w którym każdy ma szansę zrealizować swoje projekty artystyczne . To nasze Pracownie Artystyczne na ulicy Foksal, gdzie Warszawiacy rozwijają swoje pasje. To Piwnica Ceramiczna na Smolnej, gdzie na zajęcia zawsze są kolejki. To Międzypokoleniowa Klubokawiarnia na Muranowie, która aktywizuje lokalne sąsiedztwo, a także sąsiadująca z nią Ambasada Seniorów, dbająca o edukację seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do tej listy już niebawem, bo pod koniec roku 2023, dołączy kolejna siedziba – Dom w Alejach. Będzie to miejsce, gdzie można spotkać bratnią duszę, gdzie znajdzie swoją grupę wsparcia młoda mama, młody tata, babcia, osoba zainteresowana sztuką, miłośniczka natury, zwolennik feminizmu, aktywistka społeczna, amator majsterkowania czy entuzjastka pomagania. Więcej o naszych siedzibach przeczytasz tu.
W każdej z naszych siedzib chcemy realizować wizję otwartości, różnorodności, wielokulturowości i ekologicznej wrażliwości. W każdej siedzibie chcemy widzieć was, bo Dom Kultury „Śródmieście” łączy.

 

about us