kontrast: icon

Światowy Dzień Uchodź_czyń • Strefa WolnoSłowa na Jazdowie

Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie
Jazdów 3/18
wstęp wolny
wstecz

Z okazji Światowego Dnia Uchodź_czyń, który przypada 20 czerwca, Strefa WolnoSłowa zaprasza od  do  czerwca do Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie, gdzie odbędą się wielokulturowe warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncert, performance i slam poetycki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

🅟🅡🅞🅖🅡🅐🅜

𝐒𝐨𝐮𝐧𝐝 𝐢𝐧 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞 𝐎𝐫𝐜𝐡𝐞𝐬𝐭𝐫𝐚 - 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭
𝐏𝐨𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐤, 𝟏𝟗 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟐𝟎.𝟎𝟎
Sound in Space Orchestra to kolektyw improwizacji muzycznej stworzony pod batutą Raya Dickat’ego. Orkiestra eksperymentuje z dźwiękami tradycyjnych instrumentów i tych stworzonych samodzielnie przez grupę.
 https://fb.me/e/4t0TvnPzm

𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐮𝐦𝐮𝐳𝐲𝐤𝐚𝐥𝐧𝐢𝐚𝐣𝐚̨𝐜𝐨-𝐬𝐞𝐧𝐬𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐝𝐥𝐚 𝐦𝐚𝐥𝐮𝐜𝐡𝐨́𝐰 𝐢 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐨́𝐰
𝐖𝐭𝐨𝐫𝐞𝐤, 𝟐𝟎 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟎:𝟑𝟎-𝟏𝟏.𝟑𝟎
Zapraszamy dzieci do lat 3, razem z rodzicami/opiekunami do wspólnej przygody w odkrywaniu świata dźwięków, kolorów, zapachów i smaków. Warsztat łączy elementy muzyczne – śpiewanie metodą Gordona, granie na instrumentach, z zabawami pozwalającymi na swobodne i twórcze eksperymenty, pogłębiające odczucia sensoryczne u dziecka. Warsztaty odbywają się we współpracy z Polskim Forum Migracyjnym.

Prowadzące: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska

𝐌𝐢𝐠𝐫𝐚𝐫𝐭.𝐰𝐚𝐰.𝐩𝐥 - 𝐬𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐞𝐭𝐰𝐨𝐫𝐤𝐢𝐧𝐠𝐨𝐰𝐞
𝐂𝐳𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤, 𝟐𝟐 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟖.𝟎𝟎-𝟐𝟎.𝟎𝟎
Migrart.waw.pl to pierwsza internetowa baza prezentująca twórczość artystów i artystek migranckich mieszkających w Polsce. Spotkanie networkingowe na Jazdowie będzie okazją do spotkania twórców i twórczyń z osobami pracującymi w instytucjach i organizacjach kultury w Warszawie, do poznania się, wymiany pomysłów na projekty i nawiązania współpracy.

𝐃𝐫𝐳𝐰𝐢 𝐧𝐚 𝐙𝐚𝐜𝐡𝐨́𝐝 - 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐩𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐲𝐰𝐧𝐞 𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐧́ 𝐨𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐬́𝐜𝐢
𝐒́𝐫𝐨𝐝𝐚, 𝟐𝟏 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟗.𝟎𝟎-𝟐𝟏.𝟎𝟎 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐩𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐲𝐰𝐧𝐞

Przyłącz się do tworzenia dramaturgii cyklu wydarzeń performatywnych o dwóch latach kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej.
Drzwi na Zachód to działanie z pogranicza badania i performansu inspirowane książką Mohsina Hamida o tym samym tytule. To przestrzeń opowieści - indywidualne spotkania i wywiady oraz warsztaty performatywne mające na celu zbieranie historii i refleksji dotyczących sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wydarzenia kierowane są do wszystkich osób zaangażowanych w jakikolwiek sposób w działania pomocowe na granicy polsko-białoruskiej i otwartych na podzielenie się swoimi doświadczeniami. Zebrane materiały staną się podstawą i inspiracją do stworzenia akcji i wydarzeń performatywnych w najbliższych miesiącach.

Działania są realizowane w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

Prowadzenie, zgłoszenia do przestrzeni opowieści i na warsztaty:
Alicja Borkowska a3spcoelaborkowska@gmail.com bądź przez Signal 602 256 775.

𝗣𝗜𝗞𝗡𝗜𝗞 𝐌𝐈𝐆𝐑𝐀𝐍𝐂𝐊𝐈
𝐍𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚, 𝟐𝟓 𝐜𝐳𝐞𝐫𝐰𝐜𝐚, 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟔.𝟎𝟎-𝟐𝟏.𝟎𝟎

Wielokulturowy piknik performatywny. Czas spotkania, bycia razem, wspólnego tworzenia i wzajemnej radości. Planujemy wiele atrakcji, m.in. kreatywne zajęcia z improwizacji tanecznej, migrancki slam poetycki i plenerowy performance Any Mackiewicz “Spowiedź”.
https://fb.me/e/1hNjOeYvo

Zachęcamy również do przyniesienia ze sobą koców, jedzenia oraz picia.

 

𝑵𝒂 𝒘𝒔𝒛𝒚𝒔𝒕𝒌𝒊𝒆 𝒘𝒚𝒅𝒂𝒓𝒛𝒆𝒏𝒊𝒂 𝑾𝑺𝑻𝑬̨𝑷 𝑾𝑶𝑳𝑵𝒀

wstęp wolny
udostępnij na: facebooku