kontrast: icon

„Projekt magisterski ECHA – wystawa fotografii i reportażu”

Międzypokoleniowa Klubokawiarnia
Anielewicza 3/5
wstęp wolny
wstecz

E C H A
to artystyczno-reporterska podróż przez życie kilku starszych mieszkańców i mieszkanek Warszawy. To przestrzeń dla dialogu międzypokoleniowego i refleksji nad codziennością oraz życiowymi wyborami. To cichutki głos w dyskursie społecznym, który przeciwstawia się stereotypowemu postrzeganiu starości, a także opowiada się za budowaniem więzi oraz szacunku dla każdej, zwykłej i nie - ludzkiej historii.
W fotoreporterskim cyklu można zobaczyć i usłyszeć ósemkę bohaterów i bohaterek, którzy zgodzili się podzielić swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i emocjami, zarówno tymi zabawnymi, jak i takimi, które zmuszają do refleksji nad własnymi życiowymi wyborami czy celem.
Fotografie ukazują ich w codzienności, a teksty to próba zrozumienia, oddania historii oraz poszukiwanie wspólnych, uniwersalnych punktów na osi opowieści, jaką jest życie człowieka.
Teksty, które przeczytacie na wystawie nie znajdują się bezpośrednio pod fotografią danego bohatera czy bohaterki. Możecie je śmiało podnosić, odkładać lub przenosić w inne miejsce w przestrzeni. W indywidualnych historiach pojawiają się najbardziej uniwersalne tematy z ludzkiego życia, które spotkały naszych bohaterów i bohaterki, ale mogłyby spotkać każdego i każdą z nas.
Chcemy, żeby decyzja o konfrontacji fotografii z historią należała do samych bohaterek i bohaterów. To oni zdecydują, czy opowiedzą Wam, która historia jest ich.


O autorkach:
Mania Modzelan – autorka reportaży do ECH: „Iskierka”, „Wiatr”, „Sztuka rozumienia”, „Coś dla siebie” i „Moja wielka pajela”, entuzjastka organizowania wydarzeń, pisania krótkich form i przyglądania się ludzkim historiom.
Natalia Olak – autorka cyklu fotografii ECHA, od najmłodszych lat z okiem przylepionym do aparatu.
Agata Pokojska – autorka reportaży do ECH: „Przy Oleandrów"", „Na ołtarzu życia”, „Człowiek z Muranowa”, „Coś ładnego na temat przemijania”, popełnia zamieszania kulturalne i reporterskie opowieści.

 

wstęp wolny
udostępnij na: facebooku