KULTUROMANIA
…czyli poniedziałkowe przedpołudnia dla Seniorów. Cykl jest okazją do prezentacji twórców indywidualnych i grup artystycznych (chórów, teatrów, kabaretów), spotkań typu talk-show z wybitnymi postaciami życia kulturalnego, a także ciekawych prelekcji podróżniczych czy etnograficznych.
„Violetta Villas na scenie i w życiu prywatnym”
Prelekcja i prezentacja multimedialna
Prowadzenie: Ewa Andrzejewska
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie poświęcone jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej – Violetcie Villas. Śpiewaczka o niezwykłym głosie, aktorka i kompozytorka. Jej życie prywatne i dokonania artystyczne do dziś budzą emocje i fascynację.
Prelekcję poprowadzi:
Ewa Andrzejewska – licencjonowana przewodniczka po Warszawie i Mazowszu, pasjonatka historii, współpracująca z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz wieloletnia prelegentka Uniwersytetów Trzeciego Wieku i domów kultury. Znana z perfekcyjnie przygotowanych wykładów, z pasją przybliży losy legendarnej artystki – zarówno te sceniczne, jak i osobiste.
Multimedialna prezentacja wzbogaci opowieść o zdjęcia, nagrania i nieznane fakty z życia Violetty Villas. Będzie to okazja do wspomnień, refleksji i poznania mniej znanych aspektów biografii tej niezwykłej kobiety.