kontrast: icon

PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA • „Instrumenty muzyczne – akordeon” • Opowieść i koncert

Scena na Smolnej
Smolna 9
bezpłatne bilety
wstecz

Kontynuacja cyklu „.Instrumenty muzyczne”. Tym razem zapraszamy na opowieść o akordeonie (historia instrumentu, rodzina instrumentów dętych, najsłynniejsi akordeoniści, możliwości techniczne instrumentu etc.). Koncert przewidziany jest na dwa akordeony w wykonaniu Adama Ardasińskiego i Andrzeja Pisuli.
Adam Tadeusz Ardaśiński ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie: wydział instrumentalny w klasie główny instrument klarnet oraz instrumenty dodatkowe saksofon fortepian i akordeon. Za pośrednictwem ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) wyjeżdżał na liczne kontrakty zagraniczne. W kraju występował z wieloma zespołami instrumentalno-wokalnymi m.in. ,,Lubelska Baszta” czy ,,Muzyka z kapelusza”. Jest również zaangażowany w projekty propagujące folklor różnych regionów Polski.
Andrzej Pisula  z wykształcenia inżynier mechanik i matematyk, z zamiłowania muzyk. Na saksofonie i akordeonie gra od 14. roku życia. Jego ulubiona muzyka to klasyczny repertuar rozrywkowy i jazz tradycyjny. Występuje na koncertach i w wydarzeniach plenerowych. Bierze udział w imprezach charytatywnych.

 

bezpłatne bilety BILET bilet
udostępnij na: facebooku