Repertuar

Miesiąc:

Miejsce:

INFORMACJA
O BILETACH I ZAPROSZENIACH

05.01.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Mapa marzeń”

(spotkanie dyskusyjne), prowadzenie: Ewa Damentka, Marlena Babicka, bilety: 10 PLN

07.01.2011 | Piątek

15.30

KLUB OLEANDER „Niknące prawa człowieka”

(spektakl grupy poetyckiej)wyst.: Alicja Przybysz, Janina Gajewska, Zofia Jastrzębowska (reż.), Lidia Kosk (opieka art.)

10.01.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Warszawa nieznana”, „Zabytki Unesco...

w Polsce” (wystawa fotografii Oddziału Międzyuczelnianego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego), 
wtęp wolny

10.01.2011 | Poniedziałek

19.00

„Muzyczne ploty”

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA(koncert poezji śpiewanej)

11.01.2011 | Wtorek

17.00

Otwarty Klubowy Turniej Szachowy

12.01.2011 | Środa

18.00

„Egipt na rowerze”

(relacja połączona z projekcją multimedialną)prowadzenie: Magda Procner

13.01.2011 | Czwartek

18.00

„Uwaga sesja, czyli jak się uczyć...

skutecznie?” OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTA(warsztaty dla studentów – 4h)

14.01.2011 | Piątek

15.30

Spotkanie z aktorką Mirosławą Krajewską

KLUB OLEANDER

15.01.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarek Tomaszewski z zespołem Trapiści

koncert charytatywny Stowarzyszenia Ratowania  Cerkwi w Baligrodzie
wtęp wolny

15.01.2011 | Sobota

09.30

„Zarządzanie projektem w organizacji...

pozarządowej”STREFA NGOprowadzenie: Kinga Chrzanowska

15.01.2011 | Sobota

18.00

Wernisaż fotografii Marcina Błońskiego

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA(wystawa)

16.01.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Zagubiony Mikołaj”

(spektakl)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

16.01.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Bel Consort „Kwintesencja”

(koncert kwintetu wokalnego)
wtęp wolny

17.01.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wieczór poświęcony Tadeuszowi Nowakowi

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

17.01.2011 | Poniedziałek

14.00

„Warsztaty komunikacji, czyli jak ze sobą...

rozmawiać, żeby zrozumieć, co do siebie mówimy” (warsztaty dla seniorów – 4h) prowadzenie: Anita Angielczyk, Matylda Walczyna

19.01.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Uzdrawiający oddech...

– warsztaty z wykorzystaniem techniki rebirthingu” (spotkanie dyskusyjne)prowadzenie: Ewa Damentka, Janusz Arteckibilety: 10 PLN

20.01.2011 | Czwartek

18.00

„Warsztaty edukacji międzykulturowej”

OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTA(szkolenie dla studentów – 4h)prowadzenie: Maria Kowalewska

21.01.2011 | Piątek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Kobiety po przejściach”

(ćwiczenia dramatyczne)reż.: Marta Lewandowska
wtęp wolny

22.01.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Do grającej szafy grosik wrzuć”

wieczór taneczny przy muzyce z lat 50. i 60.bilety: 10 PLN

22.01.2011 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Dojrzały „Kobiety po przejściach”

(ćwiczenia dramatyczne) reż.: Marta Lewandowska

22.01.2011 | Sobota

18.00

Spektakl poetycki grupy „Terra poetica”

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

23.01.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero Op. 13”

spektakl, reż.: Grzegorz Reszka
wtęp wolny

23.01.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Przygody Małpki...

Malwinki” Teatr Kuffer (spektakl interaktywny), Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

24.01.2011 | Poniedziałek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Heintze-Paszkowicz „Malarstwo"

(wernisaż wystawy)utwory Fryderyka Chopina zagra Jerzy Maciejewski, profesor Akademii Muzycznej w Warszawie
wtęp wolny

24.01.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Obłoczni, czyli Sen Chopina”

Grzegorz Walczak (fantazja narracyjna w dialogu na fortepian i inne dziwne instrumenta rozpisana)bilety: 30 PLN

24.01.2011 | Poniedziałek

16.00

Karnawałowe karaoke

z zespołem „Pogodna Jesień”

25.01.2011 | Wtorek

19.30

„Moja Hiszpania”

(relacja połączona z projekcją multimedialną)prowadzenie: Ewa Warelis, Wanda Wilczek

26.01.2011 | Środa

18.00

„Oblicze pasteli, oleju, akwareli”

Anna Dobrowolska(wernisaż wystawy malarstwa)

27.01.2011 | Czwartek

19.30

Teatr Emocji i Wyobraźni „Migotanie”

OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTA(spektakl)reż.: Katarzyna Kwiatkowska

29.01.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poligon kabaretowy

Kabaret Jurki, Kabaretus Fraszka, Stado Umtata, Marek Grabie, Maciej Michalski, Kabaret Zygzak i inni, prowadzenie: Kabaret Hrabibilety: 20 PLN

30.01.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Bajka kosmiczna, czyli...

bajka nie z tej ziemi” Teatr Dobrego Serca (spektakl), Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

30.01.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret 41 „Republika marzeń”

reż.: Darek Sikorski, choreogr: Iza Borkowska, przygotowanie wokalne: Aleksandra Wiwała i Paweł Usarek bilety: 5 PLN

30.01.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Lekcja”

Z przyczyn niezależnych od organizatora spektakl został odwołany(spektakl Eugène Ionesco), reż.: Tomasza Zaród   

31.01.2011 | Poniedziałek

16.00

Z AKTORSKIEGO ALBUMU

spotkanie z Piotrem Machalicą

02.02.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Poza schematem –...

sekrety ludzi sukcesu wg Malcolma Gladwella” (spotkanie dyskusyjne), prowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

04.02.2011 | Piątek

15.30

Klub Oleander „Kobiety po przejściach”

(ćwiczenia dramatyczne Teatru Dojrzałego)reż.: Marta Lewandowska, wyst.: Krystyna Janowska, Alina Kamińska, Barbara Kwaśniewska, Alicja Szczepanik, Krzysztof Bachorzewski

04.02.2011 | Piątek

12.30

„Umówiłem się z nią na dziewiątą”

OPEN PROJEKT W STREFIE STUDENTA(projekt międzypokoleniowy w ramach Strefy Studenta) 

05.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Zygzak „Pod znakiem zapytania”

wyst.: Olo Adamczyk, Ireneusz Popiel, Grzegorz Tomaszewskibilety: 10 PLN

05.02.2011 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Kobiety po przejściach”

(ćwiczenia dramatyczne Teatru Dojrzałego)reż.: Marta Lewandowska

06.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Co w brzuchu piszczy, czyli...

Ratunku dzidziuś!” (przedstawienie interaktywne) Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóR bilety: 15 PLN

06.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jakub Wocial „Broadway Street”

(największe przeboje musicalowe)wyst.: Jakub Wocial, Edyta Krzemieńbilety: 20 PLN

07.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta

(koncert big bandu swingowego)opieka art.: Wojciech Kulczyckibilety: 20 PLN

07.02.2011 | Poniedziałek

19.00

„Dla wszystkich starczy miejsca...”

Gabinet Artystyczny Marszałkowska – z cyklu „Siła słowa”(wieczór poezji Edwarda Stachury)

07.02.2011 | Poniedziałek

16.00

Spotkanie z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim

PROFESJE – ŻEGLARZ 

09.02.2011 | Środa

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Każda okazja jest dobra”

Studio Piosenki (koncert)opieka art.: Agnieszka Kowalska

09.02.2011 | Środa

18.00

„Europejski Tydzień Turystki Rowerowej...

w Prudniku” (prezentacja multimedialna Klubu Rowerowego Szprycha)prowadzenie: Jerzy Łojek

10.02.2011 | Czwartek

16.30

„Zdrowie i sukces – suplementy diety”

prowadzenie: Krzysztof Malangiewicz

12.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Takie życie”

(koncert promocyjny płyty z muzyką Andrzeja „Śmigla” Śmigielskiego)wejściówki

12.02.2011 | Sobota

09.30

„ Networking i skuteczna komunikacja w...

budowaniu partnerstwa lokalnego” (szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i wolontariuszy – 7h)

13.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero Op. 13”

reż.: Grzegorz Reszka
wtęp wolny

13.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „O wróbelku Elemelku”

(spektakl wg bajek Hanny Łachockiej)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

13.02.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Na Progu „Radio”

(spektakl wg Ireneusza Iredyńskiego)reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Anna Bielecka, Jagoda Grudzień, Aleksandra Matryba

14.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dariusz Gdaniec „Znak Obecności”

(wernisaż wystawy fotografii)Ramez Nayyar „Pierwsze piętro” (koncert)
wtęp wolny

14.02.2011 | Poniedziałek

16.00

„Madera”

(prelekcja i projekcja multimedialna)prowadzenie: Iwonna i Ryszard Wodnikowscy

16.02.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Równoważenia – warsztat z...

wykorzystaniem technik kinezjologii edukacyjnej (gimnastyka mózgu)” (spotkanie dyskusyjne), prowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

18.02.2011 | Piątek

15.30

„Piosenka prawdę Ci powie”

Klub Oleander Julian Latos i Alina Kamińska (recital)

19.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„1000 kilometrów muzyki. Warszawa-Kijów"

Andrzej Bieńkowski, wręczenie nagrody miesięcznika „Nowe Książki”zaproszenia

19.02.2011 | Sobota

18.00

Grupa „Terra Poetica”

Gabinet Artystyczny Marszałkowska(spektakl poetycki)

20.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Boży Ludek”

(spektakl lalkowy) Teatr Dobrego Serca Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóR bilety: 15 PLN

20.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Irlandzki wieczór tańca i muzyki

w programie: pokaz tańca w wykonaniu zespołu Inis An Rince i uczestników zajęć tanecznych DKŚ oraz ceili – irlandzka zabawa taneczna
wtęp wolny

21.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Jerzego Pomianowskiego

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

21.02.2011 | Poniedziałek

19.00

„Nasza Droga”

Gabinet Artystyczny Marszałkowska(wieczór poezji młodych twórców m.in.: Karola Samsela, Sylwii Pilarskiej)

21.02.2011 | Poniedziałek

14.00

„Warsztaty komunikacji interpersonalnej z...

podkreśleniem roli stereotypów międzypokoleniowych” (warsztaty dla seniorów)prowadzenie: Magda Przyłucka, Martyna Kryjan 

23.02.2011 | Środa

18.00

Tadeusz Dębski „Emocje tanga”

(wernisaż wystawy malarstwa, pokaz tanga argentyńskiego)

24.02.2011 | Czwartek

18.00

„Bądź świadomy swoich zalet!”

OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTA(warsztaty dla studentów)prowadzenie: Alicja Gniewek, Agata Lamparska

26.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do Tańca Gra... Kazimierska Kapela Biesiadna

wyst.: Andrzej Pisula (saksofon, akordeon, listek, śpiew), Sławomir Doraczyński (instrumenty klawiszowe, śpiew)bilety: 10 PLN

26.02.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Wernisaż wystawy prac Tomasza Leśniaka

rysunki i kadry z komiksów

27.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Wyprawa doktora Dolittle”

(spektakl parawanowy, lalki typu kukła) Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

27.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Mecz Impro. Teatr improwizacji

... pomiędzy zespołami Ab Ovo (Warszawa) i Ad-hoc (Kraków)bilety: 15 PLN

28.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielski bilety: 10 PLN

02.03.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Pustynne inspiracje –...

warsztat kreatywności” (spotkanie dyskusyjne), prowadzenie: Ewa Damentka i Ewa Majewskabilety: 10 PLN

03.03.2011 | Czwartek

16.30

Spotkanie z Jarosławem Jarzyną

– pracownikiem Casino OlympicPROFESJE – BARMAN
wtęp wolny

03.03.2011 | Czwartek

18.00

„Sztuka negocjacji”

OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTA(warsztaty dla studentów) prowadzenie: Ewa Modzelewska
wtęp wolny

04.03.2011 | Piątek

14.30

„Międzypokoleniowe spotkanie karnawałowe”

OPEN PROJEKT W STREFIE STUDENTAwspółorganizator: Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
wtęp wolny

04.03.2011 | Piątek

15.30

Zabawa taneczna

Klub Oleander
wtęp wolny

05.03.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Kobiety po przejściach”

(ćwiczenia dramatyczne)opieka art.: Marta Lewandowska
wtęp wolny

05.03.2011 | Sobota

18.00

Młodzieżowa Akademia Artystyczna

(wernisaż wystawy wybranych prac uczestników II Zimowego Pleneru Malarskiego w Krzymoszycach k/Międzyrzeca Podlaskiego) 
wtęp wolny

06.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Za króla Piasta Polska...

wyrasta” (spektakl o początkach Państwa Polskiego)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

06.03.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

(karnawałowy pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście)
wtęp wolny

07.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Dyjewska „Początki”

(wernisaż wystawy malarstwa i rysunku)Monotango Orquesta Tίpica (koncert)
wtęp wolny

09.03.2011 | Środa

18.00

„Jezioro Genewskie – wyprawa rowerowa”

(prezentacja multimedialna Klubu Vagabundus)prowadzenie: Jerzy Radwański
wtęp wolny

10.03.2011 | Czwartek

16.30

„Hej, chłopcy bagnet na broń”

(wspomnienie o Krystynie Krahelskiej uczestniczce Powstania Warszawskiego, poetce, modelce – Warszawska Syrenka), opowiada: Marzena Grochowska
wtęp wolny

11.03.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiejogłoszenie laureatów i wręczenie nagród przyznawanych przez Fundację Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, 
wtęp wolny

11.03.2011 | Piątek

15.30

„Kobieta piosenką malowana”

Klub Oleander Chór Seniora „Uśmiech” i zespół „Tulipan” (koncert z okazji Dnia Kobiet)
wtęp wolny

12.03.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna Lubieto

(wieczór kabaretowy) wyst.: Piotr Ratajczak, Grzegorz Rydzewski, Wioleta Zysk, Albert Pawłowski, Maciek Szymerski, Mariusz Cichockibilety: 10 PLN

13.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Beata co bajki wyplata”

(spektakl z wykorzystaniem m.in. pacynek, kukieł, lalek trickowych) Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

13.03.2011 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Dębska „Już czas!”

ZPSM im. Fryderyka Chopina – recital dyplomowy
wtęp wolny

13.03.2011 | Niedziela

17.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Maria Nowakowska „Teraz i tu”

ZPSM im. Fryderyka Chopina – recital dyplomowy
wtęp wolny

14.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

14.03.2011 | Poniedziałek

16.00

Zaciszańska Nuta „Ze śpiewem po kresach”

(koncert piosenek kresowych)
wtęp wolny

14.03.2011 | Poniedziałek

19.00

Kawiarnia Literacko-Muzyczna

Gabinet Artystyczny Marszałkowska(prezentacje poetów i bardów ze środowiska akademickiego)
wtęp wolny

15.03.2011 | Wtorek

19.30

Trainees Jazz Band „Jazz wieczorową porą”

(koncert grupy artystycznej Domu Kultury Śródmieście)opieka art.: Lech Szprot
wtęp wolny 

16.03.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Szybkie czytanie – warsztaty”

(spotkanie dyskusyjne)prowadzenie: Ewa Damentka i Ewa Majewskabilety: 10 PLN

17.03.2011 | Czwartek

18.00

„Gender dla początkujących – warsztaty

antydyskryminacyjne” OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTA(warsztaty dla studentek i młodych kobiet)
wtęp wolny

18.03.2011 | Piątek

15.30

„Astronumerologia dla każdego”

Irma Domagalska Klub Oleander (promocja książki)
wtęp wolny

19.03.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

(wieczór kabaretowy)wyst.: Stanisław „Maria” Kirejczyk, Andrzej „Amadeusz” Tomczyk, Emil „Bonifacy” Zubelewicz, Tomasz „Wincenty” Daszczuk, Tomasz „Szczęsny” Podsiadło, bilety: 10 PLN

19.03.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Finisaż wystawy prac Tomasza Leśniaka

rysunki i kadry z komiksów
wtęp wolny

19.03.2011 | Sobota

18.00

Grupa „Terra Poetica”

Gabinet Artystyczny Marszałkowska(prezentacja literacko-muzyczna)
wtęp wolny

20.03.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero Op. 13”

reż.: Grzegorz Reszka
wtęp wolny

20.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Opowieści króla Lula”

(spektakl interaktywny)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

21.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Janusza Odrowąża-Pieniążka

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

21.03.2011 | Poniedziałek

14.00

„Żeby nam się chciało chcieć, czyli...

o motywacji i planowaniu zadań” (warsztaty dla seniorów)prowadzenie: Krystyna Wardzińska i Anna Różańska 
wtęp wolny

21.03.2011 | Poniedziałek

19.00

„Wielki odkrywco wyobraźni...”

Gabinet Artystyczny MarszałkowskaMagdalena Białecka i Wojciech Lubiński (koncert piosenek poetyckich)
wtęp wolny

23.03.2011 | Środa

18.00

„Rozglądając się wokół…”

Małgorzata Filutowicz (wernisaż wystawy malarstwa)
wtęp wolny

25.03.2011 | Piątek

15.30

Powitanie Wiosny

Klub Oleander(impreza współorganizowana z Klubem Seniora Centrum Edukacyjno-Kulturalnego „Łowicka”)
wtęp wolny

26.03.2011 | Sobota

09.30

„Motywowanie i tworzenie profilów karier...

wolontariuszy w NGO”STREFA NGOprowadzenie: Urszula Ziętelewicz i Anna Czerska
wtęp wolny

27.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Magiczna trupa Robinsona...

Bluesa” (spektakl w konwencji teatru w teatrze)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

27.03.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mucha w szklance lemoniady”

koncert z okazji 54. rocznicy urodzin Jacka Kaczmarskiegobilety: 20 PLN

27.03.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Na Progu „Literatura rosyjska – ...

inspiracje” (próba otwarta) reż. Tomasz Zaród
wtęp wolny 

28.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarosław Tomasz Kłos „Foto-Grafia 12x2”

(wernisaż wystawy)Ewa Kabsa „Osobiste twoje oczy” (recital)
wtęp wolny

28.03.2011 | Poniedziałek

16.00

„Tybet”

(prelekcja z pokazem multimedialnym)prowadzenie: Krzysztof Dworczyk
wtęp wolny

01.04.2011 | Piątek

15.30

Prima Aprilis w Klubie Seniora

Klub Oleander
wtęp wolny

02.04.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret 41 „Republika marzeń”

spektakl taneczno-muzyczny do utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republikibilety: 5 PLN

02.04.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia...

się w branży rozrywkowej” Wojciech Tremiszewski” (monodram)Przymiarki Kabaretowe bilety: 10 PLN

03.04.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Niebieski piesek”

adaptacja sztuki węgierskiego pisarza Urbana GyuliWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

03.04.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret 41 „Republika marzeń”

spektakl taneczno-muzyczny do utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republikibilety: 5 PLN

04.04.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Monotango – Orquesta típica

koncert tang m.in.: Astora Piazzoli, Anibala Troilo, Mariano Moresa w oryginalnych i własnych aranżacjach zespołu
wtęp wolny

04.04.2011 | Poniedziałek

16.30

MINI KABARETON

Kabaret – 7 „Śmiej się razem z nami” grupa z Klubu Mieszkańców WSM Osiedla „Piaski” w WarszawieAndrzej Gmitrzuk „Andriusza bawi i wzrusza”
wtęp wolny

04.04.2011 | Poniedziałek

19.00

„Spotkanie z kinem niezależnym”

Gabinet Artystyczny Marszałkowskaw programie: projekcja filmów krótkometrażowych Mathiasa Mezlera; dyskusja
wtęp wolny

05.04.2011 | Wtorek

19.00

„Mój Egipt”

NASZE FASCYNACJEprojekcja multimedialna i relacja z podróży Magdy Procner
wtęp wolny

05.04.2011 | Wtorek

19.00

KLUB FLOW „Zmiana sposobu myślenia, kluczem...

realizacji celów” spotkanie dyskusyjneprowadzenie: Ewa Damentka i Jerzy Kostowski bilety: 10 PLN

07.04.2011 | Czwartek

18.00

„Relaksacja i radzenie sobie ze stresem”

OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTAwarsztaty dla studentówprowadzenie: Magdalena Sokólska, Jakub Związek
wtęp wolny

08.04.2011 | Piątek

15.30

„Osiedle w strukturze samorządu terytorialnego”

Klub OleanderForum Obywatelskie OLEANDER
wtęp wolny

08.04.2011 | Piątek

17.30

„Prawa człowieka”

warsztat dla studentówprowadzenie: Marlena Mazur i Agnieszka Puławska (trenerki Amnesty International)
wtęp wolny

09.04.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Cokolwiek „Mironia”

SPEKTAKL ODWOŁANY

09.04.2011 | Sobota

11.00 – 18.00

„Jak skutecznie pozyskiwać fundusze dla...

organizacji pozarządowej” STREFA NGO
wtęp wolny

10.04.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „O słowiku i cesarzu Pik Piku”

spektakl lalkowyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

10.04.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero op. 13”

reż.: Grzegorz Reszka. opieka art.: Piotr Wawer
wtęp wolny

10.04.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Sweeney Agonistes”

Stowarzyszenie Teatralna Chataspektakl wg Thomasa Stearnsa Eliota
wtęp wolny

10.04.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Literatura rosyjska – inspiracje”

Teatr na Progu spektakl
wtęp wolny

11.04.2011 | Poniedziałek

16.00

Luiza Hert „Misty”

koncert skrzypcowy
wtęp wolny

11.04.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

11.04.2011 | Poniedziałek

19.00

Kawiarenka młodych twórców

Gabinet Artystyczny MarszałkowskaHyde Park literacko-muzyczno-plastyczny
wtęp wolny

12.04.2011 | Wtorek

19.00

Wycieczka do Muzeum Erotyki

WIECZORY 50-LATKÓW
wtęp wolny

13.04.2011 | Środa

18.00

„Afryka na rowerze”

projekcja multimedialna połączona z relacjąprowadzenie: Maciej Czapliński – członek Stowarzyszenia Welocypedy.pl
wtęp wolny

14.04.2011 | Czwartek

16.30

INSTRUMENTY MUZYCZNE Okaryna

prezentacja instrumentu i koncert w wykonaniu Mieczysława Mikuty
wtęp wolny

15.04.2011 | Piątek

15.30

Wielkanoc w Klubie Seniora

Klub Oleander
wtęp wolny

16.04.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé „Odgłosy wiosny”

koncert arii i pieśniopieka art.: Grzegorz Bayerbilety: 10 PLN

16.04.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Duet muzyczny MOMA

wyst.: Helena Adwent, Cesare Di Leo
wtęp wolny

17.04.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Międzynarodowy Konkurs Poetycko-Plastyczny

POEM EXPRESSw programie m. in. wręczenie nagród, wernisaż międzynarodowej wystawy i polskiej edycji konkursuwejściówki

17.04.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„W blasku reflektorów”

koncert uczniów Wydziału Wokalnego Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Im. Fryderyka Chopina
wtęp wolny

17.04.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Literatura rosyjska – inspiracje”

Teatr na Progu spektakl
wtęp wolny

18.04.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Piotra Müldnera-Nieckowskiego

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

18.04.2011 | Poniedziałek

16.00

Spotkanie wielkanocne seniorów


wtęp wolny

18.04.2011 | Poniedziałek

19.00

„Muzyczne Ploty 2”

Gabinet Artystyczny Marszałkowskakolejna odsłona coverów w wykonaniu Katarzyny Rybskiej – wokal i Agnieszki Zielińskiej – gitara akustyczna
wtęp wolny

19.04.2011 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Jurki „Pierwsze Diwidi”

wyst.: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Znany Wojtek Kamiński, Przemek Sasza Żejmobilety: 30 PLN

20.04.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Autocoaching, czyli jak pomóc...

samemu sobie” spotkanie dyskusyjne prowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

27.04.2011 | Środa

18.00

Ewa Damentka „Inspiracje”

wernisaż wystawy fotografii
wtęp wolny

06.05.2011 | Piątek

15.30

Anita Opłocka, recital pieśni i arii operowych

Klub Oleanderprowadzenie: Marek Ravski
wtęp wolny

07.05.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Antologia mistrzowskiej ballady”

recital, wyst.: Małgorzata Gudejko-Masalska (wokal), Roman Ziemlański (wokal, gitara)bilety: 20 PLN

07.05.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Grupy Improwizacyjne „Dźwięk Dż” i  LUBIETO

Przymiarki Kabaretowebilety: 10 PLN

07.05.2011 | Sobota

18.00

Karol Wejchert „Shanghai – kontrasty”

Gabinet Artystyczny Marszałkowskawernisaż wystawy fotografii
wtęp wolny

08.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: Teatr Wariacja „Korsarz”

interaktywny spektakl z szantami, wyst.: Ewa Tucholska, Lidia Sycz; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

08.05.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sense Quartet „Sing a Swing”

aranżacje standardów swingowych z komentarzembilety: 20 PLN

09.05.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Polski Klub Górski „Himalaje!”

wernisaż wystawy fotografii, prelekcja Wojciecha Brańskiego – himalaisty, pokaz filmu o działalności PKG
wtęp wolny

09.05.2011 | Poniedziałek

16.00

Kobiety sukcesu

spotkanie z Krystyną Gucewicz
wtęp wolny

10.05.2011 | Wtorek

19.30

Nasze Fascynacje – „Wiersze nutami pisane”

koncertwyst.: Roman Ziemlański (wokal, gitara)
wtęp wolny

11.05.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW: „Opowiem Ci, jak Cię kocham. O miłości.”

spotkanie dyskusyjne, prowadzenie: Ewa Damentka, Rafał Milczewskibilety: 10 PLN

13.05.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Muzyka odnaleziona

Zespół Danii Czekunkoncert tradycyjnych śpiewów wielogłosowych z Polesia Ukraińskiego
wtęp wolny

13.05.2011 | Piątek

15.30

„Czy Warszawa jest przyjazna seniorom”

Klub OleanderForum Obywatelskie OLEANDER
wtęp wolny

14.05.2011 | Sobota

20.00-01.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretowa Noc

wystąpią Grupy, Formacje i Artyści zaprzyjaźnieni z DKŚ i Kabaretusem Fraszka
wtęp wolny

14.05.2011 | Sobota

18.00

Zdzisław Zembrzycki „Gorzko, słono”

Gabinet Artystyczny Marszałkowskaspotkanie autorskie
wtęp wolny

15.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: „Kolorowy śmietnik”

Teatr Dobrego Serca, spektakl; wyst.: Paulina Dulla, Jerzy Latos, Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

15.05.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Z fortepianem przez wieki i kraje”

Katarzyna Łabuśrecital pianistyczny
wtęp wolny

15.05.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

premiera spektaklu wg Sławomira Mrożkareż. i scenogr.: Piotr Wawerwejściówki

15.05.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Literatura rosyjska – inspiracje”

Teatr na Proguspektakl
wtęp wolny

16.05.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie

Jubileusz Literacki Andrzeja Titkowalaudację wygłosi Leszek Szaruga, teksty Jubilata przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka
wtęp wolny

16.05.2011 | Poniedziałek

19.00

Kawiarenka młodych twórców

Gabinet Artystyczny MarszałkowskaHyde Park literacko-muzyczno-plastyczny
wtęp wolny

16.05.2011 | Poniedziałek

13.00

Maj w Ogrodzie Botanicznym UW

spacer z przewodnikiembilety: 7 PLN 

17.05.2011 | Wtorek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Cokolwiek „Mironia”

sceny dramatyczne wg Mirona Białoszewskiegoreż.: Ewa Ruckgaber, wyst.: Agnieszka Kapica, Paweł Krześniak, Adrian Rux
wtęp wolny

18.05.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW: „Podstawy NLP.

Zakotwiczenie stanów emocjonalnych”, spotkanie dyskusyjne, prowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

19.05.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Polski Klub Górski „Fenomeny Himalajów”

spotkanie z  Wojciechem Lewandowskim
wtęp wolny

19.05.2011 | Czwartek

18.00

„Gender dla początkujących – warsztaty antydyskryminacyjne”

OPEN CZWARTKI W STREFIE STUDENTAwarsztaty dla studentek i młodych kobietprowadzenie: Joanna Tomiak
wtęp wolny

20.05.2011 | Piątek

15.30

Dariusz Rusin „Spotkanie z kulturą Indii”

Klub Oleanderprelekcja ilustrowana pokazem slajdów
wtęp wolny

21.05.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Daj mi tę noc”

premiera spektaklu tanecznegowejściówki

21.05.2011 | Sobota

10.00–16.00

NA ZEWNĄTRZ

VI Warszawski Konwent Gier Strategicznych

GRENADIERmiejsce: Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
wtęp wolny

21.05.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Matt Dworzańczyk

wernisaż wystawy fotografii i projekcja filmu autora wystawy
wtęp wolny

21.05.2011 | Sobota

18.00

Grupa „Terra Poetica”

Gabinet Artystyczny Marszałkowskaprezentacja poetycko-muzyczna
wtęp wolny

22.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: „Pchła Szachrajka”

Teatr Fantazja, spektakl wg Jana BrzechwyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

22.05.2011 | Niedziela

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Daj mi tę noc”

premiera spektaklu tanecznegowejściówki

22.05.2011 | Niedziela

10.00–16.00

NA ZEWNĄTRZ

VI Warszawski Konwent Gier Strategicznych

GRENADIERmiejsce: Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
wtęp wolny

22.05.2011 | Niedziela

10.00-20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DZIECIĘCA STOLICA

12. Festiwal Twórców Ruchu Amatorskiegow pasażu przy PKiN, Pl. Defilad 1
wtęp wolny

23.05.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

23.05.2011 | Poniedziałek

19.00

„Ławka wyobraźni”, wieczór poezji Juliana Tuwima

Gabinet Artystyczny Marszałkowska
wtęp wolny

23.05.2011 | Poniedziałek

16.30

Duet muzyczny Moma

koncert standardów międzynarodowych i współczesnych przebojów w nowych aranżacjachwyst.: Cesare Di Leo (gitara), Helena Adwent (wokal)
wtęp wolny

25.05.2011 | Środa

18.00

Bronisław Józef Tomecki „Radość i uśmiech”

wernisaż wystawy malarstwa
wtęp wolny

26.05.2011 | Czwartek

18.00

Spotkanie z Pawłem Kowalem

PROFESJE – POLITYK
wtęp wolny

27.05.2011 | Piątek

15.30

Chór Seniora „Uśmiech” i Chór „Tulipan”

Klub Oleanderkoncert z okazji Dnia Matki
wtęp wolny

29.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: „Ferdynand Wspaniały”

Teatr Michałek, spektakl wg Ludwika Jerzego KernaWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

30.05.2011 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Edyta Krzemień i Jakub Wocial „Broadway Street”

największe przeboje musicalowebilety: 30 PLN

30.05.2011 | Poniedziałek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Hommage à Get.

Eugeniusz Get Stankiewicz. Plakaty, grafikiwernisaż wystawy
wtęp wolny

30.05.2011 | Poniedziałek

19.00

Justyna Banaszek „Dogonić marzenia”

Gabinet Artystyczny Marszałkowskarecital coverów, kompozycji własnych oraz utworów instrumentalnych
wtęp wolny

30.05.2011 | Poniedziałek

16.00

Teatr na Progu „Literatura rosyjska – inspiracje”

spektakl
wtęp wolny

01.06.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Miłość”

spotkanie dyskusyjneprowadzenie: Ewa Damentka, Cezary Chojnowskibilety: 10 PLN

03.06.2011 | Piątek

15.30

Dariusz Rusin „Spotkanie z kulturą Chin”

KLUB OLEANDERprelekcja, pokaz slajdów
wtęp wolny

04.06.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Cokolwiek „Mironia”

sceny dramatyczne wg Mirona Białoszewskiegoreż.: Ewa Ruckgaber, wyst.: Agnieszka Kapica, Paweł Krześniak, Adrian Rux
wtęp wolny

05.06.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Michałek „Pieski, kotki i kociaki”

Poranek FamilijnyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

05.06.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé „La Danza”

koncert arii i pieśniopieka art.: Grzegorz Bayerbilety: 10 PLN

06.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Kochaj naprawdę”

spektakl dyplomowy interpretacji piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina
wtęp wolny

06.06.2011 | Poniedziałek

19.00

Recital Beaty Wawryniuk

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA
wtęp wolny

08.06.2011 | Środa

18.00

ROWEROWA ŚRODA

Spotkanie z policjantem Wydział Ruchu Drogowego KSP dotyczące zmian w przepisach odnośnie ruchu rowerów oraz bezpieczeństwa na drodze
wtęp wolny

09.06.2011 | Czwartek

16.30

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”

koncert współorganizowany ze Stowarzyszeniem „mali bracia Ubogich”
wtęp wolny

10.06.2011 | Piątek

15.30

„Czy Warszawa jest bezpieczna dla seniora”

KLUB OLEANDERFORUM OBYWATELSKIE OLEANDERspotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej
wtęp wolny

12.06.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Wariacja „Mazowiecka Pyza”

Poranek FamilijnyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

12.06.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

13.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

13.06.2011 | Poniedziałek

19.00

Kawiarnia literacko-muzyczna

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKAprezentacja twórczości poetów i bardów ze środowiska akademickiego
wtęp wolny

14.06.2011 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście w ramach Dni Śródmieścia
wtęp wolny

15.06.2011 | Środa

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA w na Scenie na Smolnej

Pokaz filmów animowanych Wernisaż wystawy Pracowni Artystycznych DKŚ Koncert Studia Piosenki
wtęp wolny

15.06.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „ABC autocoachingu”

spotkanie dyskusyjneprowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

16.06.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman

„Nalej mi wina!” (spektakl)reż. Maciej Dzięciołowski
wtęp wolny

17.06.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Historia jakich wiele, człowiek jakich mało.

Diagnoza – nowotwór” organizator: „Komitet dla Moniki”bilety cegiełki: 20 PLN

17.06.2011 | Piątek

15.30

Zabawa taneczna

KLUB OLEANDER
wtęp wolny

18.06.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nic nowego pod słońcem”

w miarę przyjemny wieczór literacko-satyryczno-kabaretowy w wykonaniu Sławomira Hollanda, scenariusz  i „życzliwe oko”: Jacek Bursztynowiczbilety: 25 PLN

18.06.2011 | Sobota

15.00

Święto Ulicy Oleandrów

DNI ŚRÓDMIEŚCIA m.in. pokaz Capoeiry, recital Katarzyny Rybskiej, koncerty Chóru Seniora „Uśmiech” oraz Chóru „Tulipan”
wtęp wolny

19.06.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

OPEN EUROPE ART. Platforma Artystyczna „Przygody pirata Fix’a wśród zabawek"Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

19.06.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

DNI ŚRÓDMIEŚCIAspektakl wg Sławomira Mrożka
wtęp wolny

20.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Małgorzaty Baranowskiej

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackielaudację wygłosi Ewa Paczoska, teksty Jubilatki przeczyta Maja Komorowska, prowadzenie: Iwona Smolka
wtęp wolny

21.06.2011 | Wtorek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIĘTO MUZYKI

Koncerty w plenerze oraz na Scenie na Smolnej
wtęp wolny

21.06.2011 | Wtorek

18.00

Trainees Jazz Band

koncert w ramach Europejskiego Dnia Muzyki
wtęp wolny

22.06.2011 | Środa

13.00

„Zwiedzamy Sejm”

wycieczka do Sejmu i Senatu
wtęp wolny

25.06.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Błogosławiony. W hołdzie polskiemu Papieżowi”

Chór La Musicaopieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka)
wtęp wolny

26.06.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mucha w szklance lemoniady”

koncert piosenek Jacka Kaczmarskiegobilety: 20 PLN

27.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman

„Nalej mi wina!” (spektakl)reż. Maciej Dzięciołowski
wtęp wolny

08.09.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

9. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2011

(ceremonia otwarcia)
wtęp wolny

09.09.2011 | Piątek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

9. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2011

(panele dyskusyjne)
wtęp wolny

11.09.2011 | Niedziela

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dzień Otwarty

w Domu Kultury Śródmieście, podczas którego odbędą się zapisy na zajęcia w sezonie 2011/2012.

11.09.2011 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

9. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2011

(Popołudnie Brazylijskie)
wtęp wolny

12.09.2011 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Franciszek Masiak „Rzeźba”

(wernisaż wystawy)
wtęp wolny

12.09.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Jana Gondowicza

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie 
wtęp wolny

15.09.2011 | Czwartek

15.00

„Gimnastyka umysłu krokiem do sukcesu”

(warsztaty dla seniorów – 3h, współorganizowane ze Stowarzyszeniem „mali bracia Ubogich”), prowadzenie: Ewa Modzelewska, liczba miejsc ograniczona, zapisy: 22 635 13 64

15.09.2011 | Czwartek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stowarzyszenie Studio Teatralne im. Ireny Solskiej

„W komputerze siedzi zwierzę – spektakl i warsztaty teatralno-literackie dla uczniów szkół podstawowych”
wtęp wolny

16.09.2011 | Piątek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stowarzyszenie Studio Teatralne im. Ireny Solskiej

„W komputerze siedzi zwierzę – spektakl i warsztaty teatralno-literackie dla uczniów szkół podstawowych”
wtęp wolny

17.09.2011 | Sobota

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stowarzyszenie Studio Teatralne im. Ireny Solskiej

„W komputerze siedzi zwierzę – spektakl i warsztaty teatralno-literackie dla uczniów szkół podstawowych”
wtęp wolny

17.09.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

SPEKTAKL ODWOŁANY

17.09.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Kabaret Mimika „Panto-miny”

Grupa Improwizacyjna Dźwięk "DŻ"bilety: 10 PLN

18.09.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawskie spotkania

z twórczością Juliana Tuwimawejściówki

19.09.2011 | Poniedziałek

16.00

„Nowa Zelandia”

(prelekcja podróżnicza z pokazem multimedialnym)prowadzenie: Iwonna i Ryszard Wodnikowscy
wtęp wolny

19.09.2011 | Poniedziałek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiMarcin Romeyko-Hurko „Kolekcjonerzy i filantropi. Jak obywatele stworzyli Muzeum Narodowe w Warszawie”
wtęp wolny

19.09.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

(spektakl wg Sławomira Mrożka)
wtęp wolny

20.09.2011 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiPrzemysław Głowacki „Wokół Botticellego – oblicza florenckiego renesansu”
wtęp wolny

21.09.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW „Przestrzeń miłości”

(spotkanie dyskusyjne)prowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

21.09.2011 | Środa

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiDr Joanna Sikorska „Co było rewolucyjnego w wynalezieniu druku?”
wtęp wolny

22.09.2011 | Czwartek

16.30

Katarzyna Łabuś

(recital fortepianowy - w programie m.in.: utwory F. Chopina, W. A. Mozarta, J. S. Bacha)
wtęp wolny

22.09.2011 | Czwartek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiAleksandra Janiszewska „Wokół dziewiętnastowiecznej rzeźby – kanon i cała reszta”
wtęp wolny

22.09.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman

„Jak Ty nic nie rozumiesz” (spektakl)wejściówki

23.09.2011 | Piątek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiBożena Pysiewicz „Różnorodne sposoby przedstawiania rzeczywistości w sztuce XX wieku” 
wtęp wolny

24.09.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarek Tomaszewski z zespołem Latający Dywan

(koncert charytatywny Stowarzyszenia Ratowania Cerkwi w Baligrodzie)
wtęp wolny

25.09.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Lena Ledoff „Komeda – Chopin – Komeda”

(koncert promujący płytę z utworami Fryderyka Chopina i muzyką filmową Krzysztofa Komedy połączonymi w suitę jazzową na fortepian solo)
wtęp wolny

26.09.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

28.09.2011 | Środa

18.00

Zofia Frankowska „Napoczątek”

(wernisaż wystawy malarstwa i grafiki)
wtęp wolny

29.09.2011 | Czwartek

16.30

Teatr na Progu „Literatura rosyjska – inspiracje”

z przyczyn niezależnych od organizatora spektakl został odwołany

29.09.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman”

Z przyczyn niezależnych od organizatora spektakl został odwołany. W zamian proponujemy spektakl „Jak w przedwojennym kabarecie” – piosenki Hemara, Jurandota, Tuwima i Własta ...

01.10.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Kabaretus Fraszka „Grau”
wtęp wolny

02.10.2011 | Niedziela

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Azymut Wschód”

na mroźnej Północy, czyli wyprawa na Ural Subpolarny(wernisaż wystawy fotografii z wyprawy grupy Azymut Wschód połączony z pokazem slajdów i opowieścią o wyprawie)
wtęp wolny

02.10.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Michałek „Ferdynand Wspaniały” Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

03.10.2011 | Poniedziałek

16.00

Anna Kościesza

„Historia przez dziurkę od klucza” (prezentacja połączona z warsztatami)
wtęp wolny

03.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Czas snu”

wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Wiśniewskiego
wtęp wolny

05.10.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW

„Po prostu słuchaj – sztuka porozumienia wg Marka Goulstona” (spotkanie dyskusyjne), prowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

05.10.2011 | Środa

16.30

„Warkocze M.”

(inauguracja spotkań kobiecego projektu artystyczno-historycznego współorganizowanego przez Fundację Centra)
wtęp wolny

06.10.2011 | Czwartek

16.30

Krąg „Sowa bajkowa”

(mała forma sceniczna w wykonaniu grupy artystycznej Klubu Seniora z Domu Kultury Rakowiec), opieka art.: Grażyna Rowińska
wtęp wolny

07.10.2011 | Piątek

15.30

KLUB OLEANDER

„Powitanie jesieni” (zabawa taneczna)
wtęp wolny

08.10.2011 | Sobota

10.00

ODKRYJ SIŁĘ PRAW CZŁOWIEKA

„Świadek przestępstwa”(warsztaty dla licealistów, liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia: marlena.mazur@dks.art.pl)
wtęp wolny

08.10.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

(recital taneczny)
wtęp wolny

09.10.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Reset „Mąż i żona”

reżyseria: Piotr Wawer, występują: Marta Jedynak, Alicja Jedynak, Jan Biernacki, Emil Ratter
wtęp wolny

09.10.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Fundacja Art „Bajka o Bazyliszku i…” Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

09.10.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

(recital taneczny)
wtęp wolny

10.10.2011 | Poniedziałek

16.00

SENIORZY – TWÓRCY

Spotkanie autorskie z poetą i satyrykiem Sławomirem Mierzejewskim
wtęp wolny

10.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

TOWARZYSTWO TEATRALNE POD GÓRKĘ

Stanisław Górka „Ach Panie, Panowie” 
wtęp wolny

12.10.2011 | Środa

18.00

ROWEROWA ŚRODA

Bezpieczeństwo na drodze ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerowego
wtęp wolny

13.10.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

warsztaty plastyczne w ramach projektu artystyczno-historycznego dla kobiet współorganizowanego przez Fundację Centra – liczba miejsc ograniczona, zapisy: 605 038 478

15.10.2011 | Sobota

10.00

ODKRYJ SIŁĘ PRAW CZŁOWIEKA

„Prawa i obowiązki ucznia; prawa pracownicze”(warsztaty dla licealistów, liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia: marlena.mazur@dks.art.pl)
wtęp wolny

15.10.2011 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Ćwiczenia z Wesela”

spektakl uczestników VIII Obozu Teatralnego Stowarzyszenia Teatr Tradycyjny 
wtęp wolny

16.10.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Szlachcic Czesio Miłosz – dzieciństwo Czesława Miłosza”Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

16.10.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Formacja Gwóźdź do Urny „Ostatni gwóźdź”Grupa improwizacyjna Dźwięk DŻ wejściówki

17.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Małgorzaty Szejnert

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

19.10.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW

„Zastosowania NLP w autocoachingu – przeramowania” (spotkanie dyskusyjne), prowadzenie: Ewa Damentkabilety: 10 PLN

20.10.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

(warsztaty komiksowe w ramach projektu artystyczno-historycznego dla kobiet współorganizowanego przez Fundację Centra –liczba miejsc ograniczona, zapisy: 605 038 478)

20.10.2011 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„XX”

wernisaż wystawy Małgorzaty Dygas-Konopackiej
wtęp wolny

21.10.2011 | Piątek

15.30

KLUB OLEANDER

„Dzień Seniora” (zabawa taneczna)
wtęp wolny

21.10.2011 | Piątek

19.00

Do tańca gra Lech Szprot

saksofon, klarnet, flet, wokal(wieczór taneczny w rytmach jazzu tradycyjnego; poczęstunek w cenie biletu)                                            IMPREZA ODWOŁANA

21.10.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SYNTEZA SZTUK” – 4. FESTIWAL ULICY SMOLNEJ

Lena Ledoff „Komeda – Chopin – Komeda” Miejsce: Centrum Smolna, ul. Smolna 14/6
wtęp wolny

22.10.2011 | Sobota

10.00

ODKRYJ SIŁĘ PRAW CZŁOWIEKA

„Uprawnienia policji i straży miejskiej”(warsztaty dla licealistów, liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia: marlena.mazur@dks.art.pl)
wtęp wolny

22.10.2011 | Sobota

18.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Promocja książki Joanny Iwanickiej(wieczór poetycko-muzyczny grupy „Terra Poetica”)
wtęp wolny

22.10.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SYNTEZA SZTUK” – 4. FESTIWAL ULICY SMOLNEJ

Kwintet Zbigniewa Namysłowskiego
wtęp wolny

23.10.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Literatura rosyjska – inspiracje”

(spektakl)
wtęp wolny

23.10.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SYNTEZA SZTUK” – 4. FESTIWAL ULICY SMOLNEJ

m.in. „Przychodzi Baba do Sąsiada”Sąsiedzka gra miejska
wtęp wolny

24.10.2011 | Poniedziałek

19.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Kawiarnia literacko-muzyczna 
wtęp wolny

24.10.2011 | Poniedziałek

16.00

Katarzyna Gawałkiewicz

(recital)
wtęp wolny 

24.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

bilety: 10 PLN

26.10.2011 | Środa

18.00

Bożena Balik i Elżbieta Maria Grabowska

„Dwie kobiety, jedna pasja” (wernisaż wystawy tkaniny artystycznej)
wtęp wolny 

27.10.2011 | Czwartek

18.00

Studio Wokalne Agaty Wrońskiej

„Piosenki o miłości” (koncert)
wtęp wolny 

27.10.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Lakier”

premierowy pokaz etiudy filmowej Zespołu Filmowego Frakcja/35
wtęp wolny

29.10.2011 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Bodo – Pieśniarz Warszawy”

(spektakl) wejściówki

30.10.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

(spektakl wg Sławomira Mrożka)
wtęp wolny

02.11.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW

„Po Zaduszkach – jak radzić sobie ze smutkiem za pomocą EFT”bilety: 10 PLN

03.11.2011 | Czwartek

16.00

Trainees Jazz Band

(koncert jazzu tradycyjnego)
wtęp wolny

04.11.2011 | Piątek

15.30

KLUB OLEANDER

Występ solistów grupy wokalnej z Centrum Łowicka
wtęp wolny

05.11.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz City Choir

(koncert jazzowy)|zaproszenia

05.11.2011 | Sobota

18.00

„XI Wakacyjnego Pleneru Malarskiego”

(wernisaż prac Młodzieżowej Akademii Artystycznej)
wtęp wolny

06.11.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Car kruków” (spektakl)Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

06.11.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero op. 13”

(spektakl)Teatr Reset „Mąż i żona”(sztuka w jednym akcie, wierszem Aleksandra hr. Fredry)
wtęp wolny

07.11.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Irena Linkowska-Wiszniewska

„Moje fascynacje Szwecją” (wernisaż wystawy malarstwa)
wtęp wolny

07.11.2011 | Poniedziałek

19.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

TOWARZYSTWO TEATRALNE POD GÓRKĘ

Stanisław Górka „Wieczny Tułacz” (monodram kabaretowy z tekstami Mariana Hemara)
wtęp wolny

07.11.2011 | Poniedziałek

16.00

ZWARIOWANE KRĘGI

Spotkanie autorskie z Marianem Kustrą – poetą, prozaikiem, eseistą
wtęp wolny

07.11.2011 | Poniedziałek

19.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Zaduszki poetyckie pamięci: Zbigniewa Atemborskiego, Jacka Olszewskiego, Wiesława Perkowskiego i Krzysztofa Marii Sieniawskiego
wtęp wolny

09.11.2011 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rocznica antyhabsburskiego powstania

na Węgrzech w latach 1703–1711”(wykład, koncert piosenek)
wtęp wolny

09.11.2011 | Środa

18.00

ROWEROWA ŚRODA

„Wakacyjne podróże Szprychy”
wtęp wolny

10.11.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

(bezpłatne warsztaty komiksowe w ramach projektu dla kobiet współorganizowane z Fundacją Centra)zapisy tel.: 605 038 478

14.11.2011 | Poniedziałek

16.00

SPOTKAJMY SIĘ Z MUZYKĄ

Koncert w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM II stopnia im. J. Elsnera
wtęp wolny

14.11.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wędrowiec”

(piosenki z kręgu muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej, m.in.: tango, bolero, walczyk peruwiański)wejściówki

16.11.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW

„Sztuka publicznych wystąpień”bilety: 10 PLN

17.11.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

(bezpłatne warsztaty plastyczno-historyczne w ramach projektu dla kobiet współorganizowane z Fundacją Centra) zapisy tel.: 605 038 478

18.11.2011 | Piątek

15.30

KLUB OLEANDER

Chór Seniora „Uśmiech” (koncert z okazji Święta Niepodległości)
wtęp wolny

19.11.2011 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2011 –

29. Międzynarodowy Festiwal Bardów
wtęp wolny

19.11.2011 | Sobota

14.30

„Opowiem Ci o mojej Warszawie –

rzut okiem na nasze miasto”(spotkanie współorganizowane ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich)
wtęp wolny

19.11.2011 | Sobota

18.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Grupa „Terra Poetica” (wieczór poetycko-muzyczny)
wtęp wolnyimpreza przeniesiona z 26 listopada 2011

20.11.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2011 –

29. Międzynarodowy Festiwal Bardów
wtęp wolny

20.11.2011 | Niedziela

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Jacek Michiej „Elementy ciszy”

(wernisaż fotografii fragmentów architektury Starych Powązek)
wtęp wolny

21.11.2011 | Poniedziałek

19.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Kawiarenka literacko-muzyczna(prezentacje poetów i bardów ze środowiska akademickiego)
wtęp wolny

23.11.2011 | Środa

18.00

Anna Dobrowolska „Nie tylko kwiaty”

(wernisaż wystawy malarstwa)
wtęp wolny

24.11.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

(bezpłatne warsztaty komiksowe w ramach projektu dla kobiet współorganizowane z Fundacją Centra)zapisy tel.: 605 038 478

25.11.2011 | Piątek

15.30

Popołudnie Kaukaskie

w programie: piosenki i tańce kaukaskie w wykonaniu dzieci uchodźców, pokaz zdjęć, promocja książki Mariny Hulii „Aschab i kawałek pizzy”
wtęp wolny

26.11.2011 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

Do tańca śpiewa Teresa Kramarskaw programie: zabawa taneczna, wróżby wróżki Małgorzatybilety: 10 PLN

27.11.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Fantazja „Miś podróznik” (bajka muzyczno-multimedialna)Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

27.11.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero op. 13”

(spektakl)
wtęp wolny

27.11.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Zatrzymana historia Warszawy –

okiem obiektywu”(wernisaż wystawy fotografii) 
wtęp wolny

27.11.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu

„Literatura rosyjska – inspiracje” (spektakl) 
wtęp wolny

28.11.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

bilety: 10 PLN

28.11.2011 | Poniedziałek

16.00

Krzysztof Rydzelewski

„Stare lubiane piosenki” (recital)
wtęp wolny

30.11.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW

„Intuicja – teoria i praktyka”bilety: 10 PLN

01.12.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

bezpłatne warsztaty plastyczno-komiksowe pt. „Kobiety z przeszłości” w ramach projektu dla kobiet współorganizowane z Fundacją Centrazapisy

02.12.2011 | Piątek

15.30

KLUB OLEANDER

„Spotkanie z kulturą Indii”, prelekcja Dariusz Rusina ilustrowana przeźroczami, degustacja kuchni regionalnej
wtęp wolny

03.12.2011 | Sobota

10.00

„Odkryj siłę praw człowieka”

warsztaty dla licealistów, prowadzenie: Edyta Zyśk i Marlena Mazur
wtęp wolny

03.12.2011 | Sobota

13.30

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla OleandrówDr Ewa Danuta Białek „Człowiek Kwantowy. Budowanie fundamentów pod zintegrowane podejście do zdrowia i rozwoju człowieka”, promocja książki, 
wtęp wolny

03.12.2011 | Sobota

18.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Grupa „Terra Poetica”, wieczór literacko-muzycznyIMPREZA ODWOŁANA

04.12.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Zagubiony Mikołaj”, spektaklWarsztaty artystycznebilety: 15 PLN

04.12.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo i Teatr Reset

spektakle
wtęp wolny

05.12.2011 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Południe – Głos Śródmieścia

jubileusz setnego wydania gazety uświetniony recitalem „Płoną izby drzewka blaskiem” w wykonaniu Stanisława Górkizaproszenia

05.12.2011 | Poniedziałek

16.00

Wykład

„Fizjoterapia w podtrzymywaniu kondycji sprawnościowej osób starszych”
wtęp wolny

05.12.2011 | Poniedziałek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki DKŚ „Nie ma nas”

koncert piosenek zespołu Poluzjanci, opieka artystyczna: Aneta Figiel, akompaniament: Krzysztof Jaszczak (piano)
wtęp wolny

05.12.2011 | Poniedziałek

18.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Karol Samsel „Będziesz miłował bliźniego swego”, spotkanie autorskie
wtęp wolny

06.12.2011 | Wtorek

16.30

KLUB OLEANDER

Recital Witolda Matulkiakompaniament: Andrzej Seroczyńskiprowadzenie: Roman Zommer
wtęp wolny

07.12.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW

„Wampiry emocjonalne – jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić?”, spotkanie dyskusyjne, prowadzenie: Ewa Damentka i Stanisław Mysiakbilety: 10 PLN

08.12.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mówi Warszawa”

spotkanie z autorami książki „Mówi Warszawa” pod redakcją Marka Kochana wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Trio
wtęp wolny

08.12.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

wykład historyczny o kobietach w dwudziestoleciu międzywojennym w ramach projektu dla kobiet współorganizowany z Fundacją Centra
wtęp wolny

09.12.2011 | Piątek

15.30

KLUB OLEANDER

Małgorzata Macyszyn i Krzysztof Mucha „Nad światem cicha noc”, koncert piosenek Seweryna Krajewskiego i Czerwonych Gitar
wtęp wolny

10.12.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

10.12.2011 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Formacja Gwóźdź do urny w programie „Ostatni gwóźdź”występują: Maciek Michalski, Marek Grabie, Agata Biłas
wtęp wolny

11.12.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Kolorowe wiersze”, spektakl Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

11.12.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

11.12.2011 | Niedziela

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Duet muzyczny MOMA

koncert, występują: Helena Adwent (wokal), Cesare Di Leo (gitara)
wtęp wolny

12.12.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

bilety: 10 PLN

12.12.2011 | Poniedziałek

16.30

SPOTKAJMY SIĘ Z MUZYKĄ

koncert pieśni i arii w wykonaniu uczniów i pedagogów PSM II stopnia im. J. Elsnera
wtęp wolny

12.12.2011 | Poniedziałek

18.00

GABINET ARTYSTYCZNY MARSZAŁKOWSKA

Uroczysta edycja Kawiarenki literacko-muzycznejprezentacja poetów i bardów środowiska akademickiego
wtęp wolny

13.12.2011 | Wtorek

19.00

NASZE FASCYNACJE

„To co nas kręci”, wernisaż wystawy fotografii uczestników spotkań „Wieczory 50-latków”, opieka artystyczna: Adam Świszcz
wtęp wolny

13.12.2011 | Wtorek

12.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Dojrzały „Jasełka”

spektakl
wtęp wolny

13.12.2011 | Wtorek

16.30

KLUB OLEANDER

Recital Ewy Błoch-Dziedzic, kolędy
wtęp wolny

14.12.2011 | Środa

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Muzyczna zamieć”

koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników Studia Piosenki
wtęp wolny

15.12.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Muzyczna zamieć”

koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek
wtęp wolny

15.12.2011 | Czwartek

17.00

„Warkocze M.”

bezpłatne warsztaty filcowania w ramach projektu dla kobiet współorganizowane z Fundacją Centrazapisy

17.12.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Barbara Osterloff „Aleksander Zelwerowicz”

promocja dwutomowej monografii
wtęp wolny

18.12.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Kuffer „Zimowa opowieść”, spektaklWarsztaty artystycznebilety: 15 PLN

18.12.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nasza reklama”

wernisaż wystawy fotografii „Pastorałki nasze codzienne”wspólne kolędowanie na Smolnej, 
wtęp wolny

18.12.2011 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Literatura rosyjska – inspiracje”

spektakl, reżyseria: Tomasz Zaród, wystąpią: Magda Kacprzak, Ewelina Bartosińska, Leszek Służewski, Adam Gąsecki, Adam Turczyk, Tomasz Zaród
wtęp wolny

19.12.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

spektakl wg Sławomira Mrożka
wtęp wolny

21.12.2011 | Środa

19.00

KLUB FLOW

„Czego sobie życzysz na Nowy Rok? Jarmark NLP”, spotkanie dyskusyjne, prowadzenie: Ewa Damentka i goście – trenerzy i masterzy NLP
wtęp wolny

07.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Podarunki muzyczne –

młodzi wokaliści słuchaczom”, koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz i studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, 
wtęp wolny

07.01.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu

„Literatura rosyjska – inspiracje”                     SPEKTAKL ODWOŁANY

08.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Aplauz „Bajka Mikołajkowa”, spektakl oraz warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

08.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna

„Mistrz i uczennice”, wernisaż wystawy malarstwa Konrada Wieniawy-Narkiewicza oraz Urszuli i Weroniki Kuc, 
wtęp wolny

09.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

spektakl wg Sławomira Mrożka, 
wtęp wolny

11.01.2012 | Środa

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki

„Karnawałowy ding-dąg”, koncert, opieka art.: Agnieszki Kowalskiej, akomp.: Cesare Di Leo, 
wtęp wolny

14.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu

„Literatura rosyjska – inspiracje”spektakl,
wtęp wolny

14.01.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Świtańcowe opowieści”

wernisaż fotografii Katarzyny Gritzmann, 
wtęp wolny

15.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Very Very „Bajanulki”, spektakl aktorsko-lalkowy oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

15.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna Lubieto

wieczór kabaretowy, 
wtęp wolny

16.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Henryka Berezy

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie, 
wtęp wolny

16.01.2012 | Poniedziałek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki

„Noworoczne wariacje”, koncert, opieka art.: Anety Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak, 
wtęp wolny

17.01.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Ala Makówka „Vanem przez 6 stanów USA”, relacja połączona z projekcją multimedialną, IMPREZA ODWOŁANA

21.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Leszek Magnuszewski

karnawałowy wieczorek taneczny, bilety: 10 PLN

22.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Malutki „Krawiec Niteczka”, spektakl wg Kornela Makuszyńskieg oraz warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

22.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica

Krótki opis wydarzenia,
wtęp wolny

23.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rysunki nowe i nowsze”

wernisaż wystawy prac Piotra Wojciechowskiego
wtęp wolny

28.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

„Karnawałowy misz-masz”,  bilety: 10 PLN

28.01.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

„Dżem Impro”, wyst.: Klancyk, Lubieto, Dźwięk DŻ i goście, 
wtęp wolny

29.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Na Walizkach „Galimatias czyli ko(s)miczna pomyłka”, spektakl oraz warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

29.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Irlandzki wieczór tańca i muzyki”

wyst.: zespół muzyczny Ceili, zespół Inis An Rince, uczestnicy zajęć tańca irlandzkiego, ponadto ceili – irlandzka zabawa taneczna,
wtęp wolny

30.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

04.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr PARK „Wianki. Podwórzowe ojratorium”

 spektakl wg Mirona Białoszewskiego,
wtęp wolny

04.02.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki kabaretowe oraz otwarcie wystawy

Grupa Improwizacyjna Lubieto, otwarcie wystawy fotografii Katarzyny Boni „Azja. Zdjęcia z podróży”, 
wtęp wolny   

05.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wielkie Koło „Sznurkowe skrzaty”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

05.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny, 
wtęp wolny 

06.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Lodołamacz serc”

recital pieśni i romansów rosyjskich w wykonaniu Marka Ravskiego, 
wtęp wolny 

11.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Nie ma nas”

koncert piosenek zespołu Poluzjanci, 
wtęp wolny 

11.02.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki kabaretowe

„Wieczór wg Sufina”, stand up i impro,
wtęp wolny

12.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Księżniczka i rycerz”,warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN 

12.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Mazowieckie Towarzystwo Kultury

„Wszystkie barwy roku”, wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Bruz, Jacka Gilunia oraz Barbary i Janusza Packów, 
wtęp wolny 

12.02.2012 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas „Ballady fortepianowe”

recital pianistyczny, 
wtęp wolny 

13.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury

Jubileusz Literacki prof. dr hab. Jerzego Jarzębskiego, laudację wygłosi Żaneta Nalewajk, teksty Jubilata przeczyta Adam Bauman, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny 

16.02.2012 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz karnawałowy grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście, 
wtęp wolny

18.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Pamiętam Ciebie z tamtych lat”

wieczór taneczny z muzyką z lat 70., bilety: 10 PLN 

18.02.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Grupa Terra Poetica „Zimowy korowód”

program muzyczno-poetycki, 
wtęp wolny

19.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajka „Przygody Leśnego Skrzata”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

19.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka

wieczór kabaretowy, 
wtęp wolny 

20.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”, spektakl na podstawie dramatu Petra Zelenki,
wtęp wolny

25.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Formacja Gwóźdź do Urny „Ostatni gwóźdź”

wieczór kabaretowy, 
wtęp wolny 

26.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Agencja Teatralna Vena „Bałwanek – strażnik zimy”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

26.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Literatura czeska w Warszawie

wieczór literacki prezentujący czeskie czasopismo „Protimluv” w kwartalniku naukowo-literackim „Tekstualia”, 
wtęp wolny

27.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

03.03.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Finisaż wystawy fotografii Katarzyny Boni

„175 dni w Azji. Fotografie z podróży”połączony z opowieścią autorki o podróżywystawa czynna od 4 lutego 2012, 
wtęp wolny   

04.03.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Kopciuszek”, spektakl lalkowo-aktorski wg Gioacchino Rossiniego, wyst.: Lidia Sycz i Michał Głowacki; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji,  bilety: 15 PLN

04.03.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski,  bilety: 10 PLN

05.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Hubert. Cyjanotypia. Projekt „Interwencje"

wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 22 marca 2012, 
wtęp wolny

05.03.2012 | Poniedziałek

19.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Nie ma nas”

koncert piosenek zespołu Poluzjanci, opieka art.: Aneta Figiel, wyst.: akomp.: Krzysztof Jaszczak (piano),
wtęp wolny

07.03.2012 | Środa

11.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

P.S. – PROGRAM SENIOR

„Prawa kobiet w Polsce i na świecie”, wykład Anny Perzyńskiej z Amnesty International, spotkanie współorganizowane ze Stowarzyszeniem „mali bracia Ubogich”, 
wtęp wolny

10.03.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Magdalena Zenka „Siła kobiecości”

wernisaż wystawy fotografii, 
wtęp wolny

10.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Poligon kabaretowy”

wyst.: Łowcy.B, Kabaretus Fraszka, Stado Umtata, Gwóźdź do Urny, Kabaret Zygzak, Michał Sufin, Wojciech Fiedorczuk, Michał Kępa i inni, wejściówki

11.03.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Duet „Wilk i zając w mieście”, spektakl interaktywny, wyst.: Urszula Bartel i Krzysztof Paletko; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

11.03.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiej, ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, 
wtęp wolny

12.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny, wejściówki

17.03.2012 | Sobota

17.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

GABINET ARTYSTYCZNY HOŻA

Magdalena Białecka i Goście „Muzyka i słowa”, koncert poetycki, IMPREZA ODWOŁANA

17.03.2012 | Sobota

20.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Kabaretus Fraszka „Grau”, wyst.: Stanisław „Maria” Kirejczyk, Andrzej „Amadeusz” Tomczyk, Emil „Bonifacy” Zubelewicz, Tomasz „Wincenty” Daszczuk, Tomasz „Szczęsny” Podsiadło, wejściówki

17.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dyplomy muzyczne ZPSM im. Fryderyka Chopina

Marta Szymanowska „Love Is In The Air”, Marta Mizera „Pretty Music”,  wejściówki

18.03.2012 | Niedziela

11.00-16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Pitaval żydowski”

organizatorzy: Zarząd Główny Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, Oddział Warszawski TSKŻ, Dom Kultury Śródmieście, wejściówki   

18.03.2012 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna „Dźwięk Dż”

wieczór kabaretowy, wyst.: Agata Biłas, Emil Zubelewicz, Tomasz Podsiadło, Marek Grabie, Ireneusz Popiel, Andrzej Jeżowski, wejściówki

19.03.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. – PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

Mikołaj Gigier „Karaimi”, gawęda podróżnicza i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

19.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Henryka Bardijewskiego

w ramach projektu Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury, laudację wygłosi Wacław Tkaczuk, teksty jubilata przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

20.03.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Jadwiga Gorzycka „Moja Moskwa”, relacja połączona z projekcją multimedialną, 
wtęp wolny

24.03.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica „My – wieczni wędrowcy”

program literacko-muzyczny oraz promocja książki Joanny Jankowskiej i Marka Sztarbowskiego pt. „Poszukiwacz luster”, 

24.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sentido del Tango

koncert promujący pierwszą płytę „Retrato”, wejściówki

25.03.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Agencja Artystyczna DurMoll „Kosmiczne przygody”, spektakl; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

25.03.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Mieczyńska „Kod dostępu”

promocja tomiku wierszy, wiersze czytać będą Stanisława Celińska i Krzysztof Strużycki, piosenki wykona Grażyna Łapińska z akompaniamentem Janusza Waśniewskiego, 
wtęp wolny

26.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wypożyczalnia skrzydeł.

Teatr Urszuli Kubicz-Fik”, wernisaż wystawy projektów scenograficznych i lalek, 
wtęp wolny

26.03.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. – PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

Iwonna i Ryszard Wodnikowscy „Ameryka Południowa”, gawęda podróżnicza i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

31.03.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Tomasz Zaróda „W imię Ojca i…”

monodram w wykonaniu i reżyserii Tomasza Zaroda do tekstu Dea WignonIMPREZA ODWOŁANA

31.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dyplomy muzyczne ZPSM im. Fryderyka Chopina

Aleksandra Błachno „Bez komentarza”, Marta Szymanowska „Piosenki z szuflady”, wejściówki

01.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr pod Orzełkiem „3 x Królewna, 3 x Smok”, spektakl lalkowy, wyst.: Małgorzata Linkiewicz, Mariusz Orzełek; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji; bilety: 15 PLN

01.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta „Prima Aprillisowy Swing”

koncert, 
wtęp wolny 

02.04.2012 | Poniedziałek

10.00-12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Robimy pisanki”, bezpłatne warsztaty, prowadzenie: Dorota Jarecka (etnograf, pracownik Muzeum Etnograficznego), zapisy

02.04.2012 | Poniedziałek

12.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. – PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Zwyczaje wielkanocne na świecie”, prelekcja i projekcja multimedialna podróżnika i pisarza Krzysztofa Dworczyka, 
wtęp wolny

02.04.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncerty ZPSM im. Fryderyka Chopina

Jadwiga Głuchowska „Nie wierzę piosence”, Jan Bogdaniuk „A Little Help”, wejściówki

14.04.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

ODWOŁANA IMPREZA

Monodram „W imię Ojca i…” w wykonaniu i reżyserii Tomasza Zaroda do tekstu Dea Wignon

15.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajka „Beata co bajki wyplata”, spektakl lalkowy, wyst.: Beata Łuczak; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

15.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nasze Chóry dla kultury”

prezentacja chórów i grup wokalnych działających w Domu Kultury Śródmieście, wejściówki

16.04.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Z aktorskiego albumu – spotkanie z Arturem Barcisiem”, 
wtęp wolny

16.04.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Marii Marjańskiej-Czernik

w ramach projektu „Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury”; laudację wygłosi Joanna Papuzińska, teksty Jubilatki przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

17.04.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Elżbieta Dzendzel „Podróż życia – Argentyna”, relacja połączona z projekcją multimedialną, 
wtęp wolny

21.04.2012 | Sobota

17.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

GABINET ARTYSTYCZNY HOŻA

Zespół Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane, koncert poezji śpiewanej, 
wtęp wolny

22.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Malutki „Bajka samograjka”, wyst.: Małgorzata Wolańska; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

22.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Międzyuczelniany Oddział PTTK w Warszawie

„Pejzaż krajoznawczy – miejsca, ludzie, obiekty”, wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna od 22 kwietnia do 6 maja, 
wtęp wolny

22.04.2012 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

 recital taneczny, wejściówki 

23.04.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Kobiety sukcesu – spotkanie z prof. Marią Szyszkowską” – filozofem, politykiem, działaczką społeczną, wykładowcą akademickim, 
wtęp wolny

23.04.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

26.04.2012 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

„Wspomnienie o Starym Doktorze”, widowisko artystyczne z okazji 69. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, poświęcone 70. rocznicy śmierci Janusza Korczaka, wejściówki 

28.04.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Cokolwiek „Mironia”

spektakl premierowy wg sztuk Mirona Białoszewskiego „Wyprawy krzyżowe” i „Stworzenie świata”*, 
wtęp wolny

28.04.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica „Wieczór z jajem”

program poetycko-muzyczno-kabaretowy, 
wtęp wolny

29.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Słowik”, wyst.: Lidia Sycz, Michał Głowacki; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

29.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Piosenki Jacka Kaczmarskiego”

koncert, wyst.: Mateusz Nagórski (śpiew, gitara), 
wtęp wolny

30.04.2012 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Poezja sceny – Samuel Beckett”

„Between” w Warszawie – „Tekstualia” w Sopocie, 
wtęp wolny 

06.05.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Sztuka jest wieczną wiosną...”

wieczór poetycki, wyst.: Dominika Ostałowska, Justyna Olek (śpiew, fortepian), prowadzenie: Alicja Joanna Górka, 
wtęp wolny

07.05.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Let’s talk... czyli komunikacja bez tajemnic”, bezpłatne warsztaty dla seniorów, cz. I „Z rodziną dobrze, nie tylko na zdjęciu”, zapisy

07.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Maria Rutkowska „Malinowa teoria zachwytu”

wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 27 maja 2012, 
wtęp wolny

08.05.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Ala Makówka „Vanem przez 6 stanów USA”, relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną, 
wtęp wolny

12.05.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Architektoniczne poszukiwania w fotografii”

wernisaż wystawy fotografii Marzeny Wieczorek, Jakuba Malickiego i Tomasza Buczkowskiego, wystawa czynna do 7 czerwca 2012, 
wtęp wolny

12.05.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zespół Man-Tra „Koncert z medytacją”

trascendental rock, 
wtęp wolny

13.05.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Duet „Niedźwiedź Strażnik lasu”, interaktywna bajka autorska, wyst.: Urszula Bartel, Krzysztof Paletko; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

13.05.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna Lubieto

PREMIERA bilety: 10 PLN

14.05.2012 | Poniedziałek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki DKŚ „W spodniach czy w sukience”

koncert piosenek z repertuaru Ani Dąbrowskiej, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak, 
wtęp wolny

14.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

14.05.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

PROFESJE – historyk, dziennikarz, dyplomataspotkanie z prof. Władysławem Bartoszewskim
wtęp wolny

14.05.2012 | Poniedziałek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Let’s talk... czyli komunikacja bez tajemnic”, bezpłatne warsztaty dla seniorów, cz II: „Masz prawo powiedzieć NIE, czyli jak odmawiać kulturalnie i bez poczucia winy?”, zapisy

19.05.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

GABINET ARTYSTYCZNY HOŻA

FAIVER, koncert – nowy projekt Michała Smogorzewskiego, połączenie bluesa i folku w garażowym brzmieniu, 
wtęp wolny

20.05.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Fundacja ART „Zgaduj, zgadula jak było za króla – legendy warszawskie”, przedstawienie taneczne; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

20.05.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Ech ty, babo…”

dyplom ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

21.05.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Nie ma jak u mamy”, koncert z okazji Dnia Matki, opieka art.: Krzysztof Mucha, wyst.: Chór „Uśmiech”, Chór „Tulipan” oraz duet Małgorzata&Krzysztof (Małgorzata Macyszyn i Krzysztof Mucha), 
wtęp wolny

21.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Krystyny Rodowskiej

w ramach projektu „Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury”, laudację wygłosi Wojciech Kaliszewski, przekłady Jubilatki przeczyta Adam Bauman, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

22.05.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

ROWEROWE WTORKI

Stanisław Wiśniewski „Rowerem przez Holandię”, relacja członka Klubu EKT „Grupa Agrykola” z podróży połączona z projekcją multimedialną, 
wtęp wolny

26.05.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Ślub” wg Witolda Gombrowicza

reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Ewelina Bartosińska, Magda Kacprzak, Katarzyna Pawłowska, Adam Gąsecki, Witek Skowroński, Leszek Służewski, Adam Turczyk, Tomasz Zaród, 
wtęp wolny

28.05.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

Zespół wokalny seniorów „Miraż” z Domu Kultury Rakowiec w programie „Miraż Dance” – tanga i walce, opieka art.: Marcin Prokopiak i Grażyna Rowińska, 
wtęp wolny

28.05.2012 | Poniedziałek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Let’s talk... czyli komunikacja bez tajemnic”, bezpłatne warsztaty dla seniorów, cz. III: „Jak skutecznie obronić się przed manipulacją i nie dać się oszukać?”, zapisy

28.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR EGIPSKI

Sherif Sonbol „Egipt. Skrzyżowanie wyznań”, „Mulid. Festiwal wiary”, wernisaż wystaw fotografii, 
wtęp wolny

02.06.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Slyde „Daj mi tę noc”, recital taneczny
wtęp wolny

03.06.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

„Nasze miasto. Nowe piosenki o Warszawie”, koncertwejściówki

04.06.2012 | Poniedziałek

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Teatr Scena Główna Handlowa „W bagażniku, jakim jest życie”spektakl
wtęp wolny

05.06.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Jan Bednarczyk „Uliczkami Barcelony”relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną
wtęp wolny

06.06.2012 | Środa

16.00-18.00

ROTACYJNY DOM KULTURY NA JAZDOWIE, JAZDÓW 3/18

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

„Środa na Kredytowej” - warsztaty plastyczne i muzyczne, prezentacja działalność Pracowni Artystycznych DKŚ
wtęp wolny

09.06.2012 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Natalia Gajewska „Trzy spojrzenia”

wernisaż wystawy fotografii
wtęp wolny

10.06.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Marek Ravski „Jak malował Pan Chagall”recital
wtęp wolny

11.06.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiegobilety: 10 PLN 

12.06.2012 | Wtorek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Dojrzały „Rozmówki polskie”

próba otwarta spektaklu do tekstów m.in. Stefanii Grodzieńskiej 
wtęp wolny

13.06.2012 | Środa

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Chór La Musica „Na ludową nutę”koncert
wtęp wolny 

14.06.2012 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Gwóźdź do Urny, Niplodram, Kabaretus Fraszkawieczór kabaretowy
wtęp wolny 

14.06.2012 | Czwartek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki DKŚ „W spodniach czy w sukience”

koncert piosenek z repertuaru Ani Dąbrowskiejopieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak
wtęp wolny

15.06.2012 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Studio Piosenki DKŚ „W spodniach czy w sukience”
wtęp wolny 

16.06.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

„Dżem impro”, wyst.: grupy improwazycyjne Dźwięk Dż i Lubieto oraz inni
wtęp wolny

17.06.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Tańcz… Tańcz… Tańcz…pokaz choreografii grup tanecznych DKŚ
wtęp wolny

18.06.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Krzysztofa Karaska

w ramach projektu „Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury”
wtęp wolny 

20.06.2012 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare

koncertopieka art.: Olga Wądołowska
wtęp wolny 

20.06.2012 | Środa

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki DKŚ „Anioł wiedział, nie powiedział”

koncert piosenek z repertuaru Katarzyny Szczotopieka art.: Agnieszka Kowalska, akomp.: Piotr Świerzbiński
wtęp wolny

23.06.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Ślub”, PREMIERA

spektakl wg Witolda Gombrowicza, reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Ewelina Bartosińska, Magda Kacprzak, Katarzyna Pawłowska, Adam Gąsecki, Witek Skowroński, Leszek Służewski, Adam Turczyk, Tomasz Zaród,
wtęp wolny

27.06.2012 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Anioł wiedział, nie powiedział”

koncert piosenek z repertuaru Katarzyny Szczot
wtęp wolny

28.06.2012 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

IMPREZA ODWOŁANA

01.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Finisaż wystawy prac

uczestników zajęć plastycznych Domu Kultury Śródmieście, 
wtęp wolny

02.10.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„Koncert na dobry początek” – Marek Ravski i jego ulubione piosenki, w programie: utwory B. Okudżawy, E. Piaf, W. Młynarskiego oraz romanse rosyjskie,
wtęp wolny

05.10.2012 | Piątek

19.30–21.15

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Przestrzenie spotkania”

II festiwal literacki autorów, redaktorów i wydawców z Polski, Słowenii, Czech i Serbii, 
wtęp wolny 

06.10.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Melpo „Związek otwarty”

wg Dario Fo i Franki Rame, próba otwarta z publicznością, reż.: Piotr Wawer, wyst.: Violetta Muszyńska, Daniel Antoniewicz,
wtęp wolny

06.10.2012 | Sobota

16.00–21.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Przestrzenie spotkania”

II festiwal literacki autorów, redaktorów i wydawców z Polski, Słowenii, Czech i Serbii,
wtęp wolny

07.10.2012 | Niedziela

17.00–20.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Przestrzenie spotkania”

II festiwal literacki autorów, redaktorów i wydawców z Polski, Słowenii, Czech i Serbii, 
wtęp wolny  

07.10.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Jesienne nutki”, bajka muzyczna, scen., realiz. i prowadzenie: Bożena Sitek; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałka S.C., bilety: 15 PLN

07.10.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret Niplodrm „Pierwsze Koty Robaczywki” oraz „Przymiarki Kabaretowe” Kabaretu bez nazwy, 
wtęp wolny

08.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Podróż z piosenką”, koncert w wykonaniu słuchaczy Studia Wokalnego Agaty Wrońskiej, 
wtęp wolny

08.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Piotr Lisowski

„Szkielnia. Nieznośne piękno szkła”, wernisaż wystawy szkła artystycznego,
wtęp wolny

11.10.2012 | Czwartek

17.00–22.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

10. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

„Brasil o futuro do planeta?”, 
wtęp wolny

13.10.2012 | Sobota

10.00–17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Ornitologiczna Wystawa Mazowsza

„Egzotyka 2012”, wystawa ptaków egzotycznych, organizator: Polski Związek Ornitologiczny, bilety: 10 PLN (dorośli), 5 PLN (dzieci)

13.10.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Ślub”

IMPREZA ODWOŁANA

14.10.2012 | Niedziela

10.00–15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Ornitologiczna Wystawa Mazowsza

„Egzotyka 2012”, wystawa ptaków egzotycznych, organizator: Polski Związek Ornitologiczny, bilety: 10 PLN (dorośli), 5 PLN (dzieci)

15.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Świat wspomnień, czyli kresy w poezji i pieśniach”, koncert zespołu Ad Rem z Domu Kultury Imielin, scen. i reż.: Zofia Rosińska,
wtęp wolny

15.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Anny Sobolewskiej

laudacje wygłoszą: Zbigniew Mikołejko i Jarosław Borowiec, teksty Jubilatki przeczytają Anna i Tadeusz Sobolewscy, prowadzenie: Iwona Smolka,
wtęp wolny

16.10.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Mikołaj Gigier „Moje klimaty żydowskie, francuskie i włoskie, czyli foto-obrazki z Izraela, Francji południowej i Włoch północno-wschodnich”, relacja połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

20.10.2012 | Sobota

19.00–22.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Alice Band

wieczór taneczny z muzyką pop i rock, bilety: 10 PLN

20.10.2012 | Sobota

16.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Warsztaty – Debiuty”

wernisaż wystawy prac malarskich uczniów Dziecięcej Akademii Artystycznej,
wtęp wolny

21.10.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajka „Baśniowe spotkanie”, spektakl, wyst.: Beata Łuczak-Mastyna; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Inca Play, bilety: 15 PLN

21.10.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Dźwięk Dż, Gwóźdź do urny oraz Agata Biłas „Bez Yeti”,
wtęp wolny

22.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Kobiety sukcesu –Maria Czubaszek, spotkanie ze znaną i lubianą pisarką, dziennikarką, satyryczką, autorką tekstów piosenek, scenarzystką i felietonistką,
wtęp wolny

22.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

23.10.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Bożena Sowarska-Wyszyńska „Bollywood – fabryka emocji”, 
wtęp wolny

27.10.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Latający Dywan

koncert piosenki literackiej dedykowany Basi Stępniak-Wilk, Agnieszce Chrzanowskiej, Teresie Droździe, Leszkowi Kopciowi i wszystkim, którym „KULTURA POCZYTALNA” jest droga,
wtęp wolny

27.10.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Ja jestem z miasta...”

wieczór literacko-muzyczny połączony z promocją książki trzech autorek z grupy literacko-muzycznej Terra Poetica: Joanny Iwanickiej, Joanny Oxyvii Jankowskiej i Barbary Szafrańskiej,
wtęp wolny

28.10.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Śpiąca królewna”, spektakl; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałka S.C., bilety: 15 PLN

28.10.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

koncert operowo-operetkowy, bilety: 10 PLN

29.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert uczniów i pedagogów PSM II st. im. J. Elsnera,
wtęp wolny

29.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Krzysztof Grodzicki. Rzeźba

wernisaż wystawy, 
wtęp wolny

04.11.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Brzydkie kaczątko”, spektaklWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Inca Playbilety: 15 PLN

04.11.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret Niplodram „Pierwsze Koty Robaczywki”, skład: Jan Łukasik, Jan Marczewski, Maciej Pawłowski, Filip Stysiak oraz Grupa improwizacyjna Dźwięk Dż i Agata Biłas solo, 
wtęp wolny

05.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Malta – niezatapialny lotniskowiec”, gawęda podróżnicza połączona z projekcją multimedialną, 
wtęp wolny

05.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nina Andrycz „Patrzę i wspominam”

spotkanie z Królową Sceny Polskiej połączone z promocją książki (Wydawnictwo Książka i Wiedza), 
wtęp wolny

06.11.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„In blanco”, koncert autorskich piosenek o zabarwieniu mocno poetyckim, wyst.: Dariusz Rączka (śpiew, gitara elektroakustyczna), Artur Stypułkowski (gitara elektroakustyczna), 
wtęp wolny

10.11.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Big Band Jazz Combo Volta

 „Golden Swing Standards”, promocja płytykierownictwo art: Wojciech Kulczycki
wtęp wolny

10.11.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Kabaret Niplodram „Pierwsze Koty Robaczywki”, skład: Jan Łukasik, Jan Marczewski, Maciej Pawłowski, Filip Stysiak; Grupa improwizacyjna Dźwięk Dż oraz Agata Biłas solo,
wtęp wolny

11.11.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Fundacja ART „Zgaduj, zgadula jak było za króla – legendy warszawskie”, przedstawienie taneczneWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałkabilety: 15 PLN

11.11.2012 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Piękna nasza Polska cała”

koncert pieśni patriotycznych, przygotowanie koncertu: Olga Wądołowska i Monika Janasz, 
wtęp wolny

11.11.2012 | Niedziela

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Agata Sztyber „Panopticum”

wernisaż wystawy rysunku
wtęp wolny

12.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Wspomnienie”, koncert pieśni polskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prowadzenie: Krystyna Jaźwińska, 
wtęp wolny

12.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wielobarwny świat kultur muzycznych”

w obiektywie Elżbiety Wieteski-Czechowicz, wernisaż wystawy fotografii,
wtęp wolny

17.11.2012 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2012

30. Międzynarodowy Festiwal Bardówpółfinał konkursu
wtęp wolny

18.11.2012 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2012

30. Międzynarodowy Festiwal Bardów, wielki finał konkursu, ponadto: koncert Przemysława Kmietjana – laureata 29. edycji Festiwalu,
wtęp wolny

19.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Szanujmy wspomnienia” – Andrzej Rosiewicz wspomina, opowiada, śpiewa, 
wtęp wolny

19.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Wacława Tkaczuka

laudację wygłosi Piotr Matywiecki, teksty Jubilata przeczyta Andrzej Ferencprowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

20.11.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„Czarnomorskie plaże, góry, skalne miasta, tatarskie zabytki, czyli nasze wakacje na Krymie”, relacja Maryli Mirowskiej i uczestników wyprawy połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

24.11.2012 | Sobota

10.00–17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Podzielmy się kulturą”

Budżet partycypacyjny Domu Kultury Śródmieście, spotkanie finałowe

24.11.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica „Czas na złote zadumanie”

wieczór poetycko-muzyczny, w programie utwory o tematyce jesiennej, zamyślonej i cichej, o przemijaniu i dojrzewaniu, o owocach… życia i nie tylko,
wtęp wolny

25.11.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi„Fintikluszki – folkowo-lalkowe okruszki”Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałkabilety: 15 PLN

25.11.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

w programie: do tańca zagra zespół OPUS w składzie: Ludmiła Tsekh (śpiew), Sergiusz Tsekh (instrumenty klawiszowe, śpiew), ponadto wróżby wróżki Małgorzaty i inne zabawy andrzejkowe, bilety: 10 PLN

26.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Jesienne święta żydowskie”, wykład, prowadzenie: Hanna Kossowska, ponadto degustacja kugla, 
wtęp wolny

26.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

26.11.2012 | Poniedziałek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Opowieść”

koncert piosenek z repertuaru Edyty Bartosiewicz w wykonaniu Studia Piosenki DKŚ; przygotowanie i opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

27.11.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Elżbieta Dzendzel „Mekka turystyczna Europejczyków, zabytki kultury islamskiej, antycznej, chrześcijańskiej, czyli moja turecka przygoda”, relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną oraz pokaz tańca orientalnego w wykonaniu Brygidy Turek,
wtęp wolny

01.12.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl – próba otwarta,
wtęp wolny

01.12.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Ślub”

spektakl wg Witolda Gombrowicza (dla widzów dorosłych), 
wtęp wolny

02.12.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Igraszka „Podróż za horyzont”, spektaklWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałka, bilety: 15 PLN

02.12.2012 | Niedziela

17.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Zadymka na Smolnej”

koncert muzyków „Kwartału Muzycznego”
wtęp wolny

03.12.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Nierówny podział dóbr”, koncert autorskich piosenek o zabarwieniu mocno poetyckim, 
wtęp wolny

03.12.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki O. Wacława Oszajcy SJ

laudację wygłosi Bogusław Wróblewski, teksty Jubilata przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

08.12.2012 | Sobota

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SOLODUOTRIO”

I edycja Warszawskiego Konkursu Tanecznego dla młodych tancerzy-amatorów. Zapraszamy do oglądania konkursowych prezentacji choreograficznych od godziny 11.00, 
wtęp wolny

08.12.2012 | Sobota

20.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Ślub”

spektakl wg Witolda Gombrowicza (dla widzów dorosłych),
wtęp wolny

10.12.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Teresa Kramarska „Kram Kramarskiej na Mikołajki”, koncert, prowadzenie: Krzysztof Kietczer, 
wtęp wolny

10.12.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studia Piosenki DKŚ „Na świąteczną nutę”

koncert kolęd i piosenek świątecznychprzygotowanie wokalne: Aneta Figiel, Agnieszka Kowalska, akomp.: Krzysztof Jaszczak, Maciej Tomaszewski, 
wtęp wolny

11.12.2012 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„To, co nas kręci”, wernisaż wystawy fotografii uczestników spotkań „Wieczory 50-latków” – V edycja, opieka artystyczna: Ewa Kleser i Adam Świszcz, 
wtęp wolny

15.12.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

koncert operowo-operetkowybilety: 10 PLN

15.12.2012 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studia Piosenki DKŚ „Na świąteczną nutę”

koncert kolęd i piosenek świątecznych, przygotowanie wokalne: Aneta Figiel, Agnieszka Kowalska, akomp.: Krzysztof Jaszczak, Maciej Tomaszewski, 
wtęp wolny

16.12.2012 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Na szkle malowane”

warsztaty dla dzieci (od 7 lat) prowadzone przez ikonopistki z Ukrainy, liczba miejsc ograniczona; zapisy w sekretariacie DKŚ osobiście lub pod nr tel. 22 826 25 86 w godz. 10.00–16.00

16.12.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Ikona na szkle”

wernisaż wystawy prac dzieci z Łucka i Chełma, 
wtęp wolny

17.12.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Boże Narodzenie w polskich obyczajach ludowych”, prezentacja; „Aniołek ze słomy – tradycyjna ozdoba choinkowa”, warsztaty; zapisy w sekretariacie DKŚ osobiście lub pod nr tel. 22 826 25 86 w godz. 10.00–16.00

17.12.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

22.12.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

05.01.2013 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studia Piosenki DKŚ „Na świąteczną nutę”

koncert kolęd i piosenek świątecznych, przygotowanie wokalne: Aneta Figiel, Agnieszka Kowalska, akomp.: Krzysztof Jaszczak, Maciej Tomaszewski,
wtęp wolny

06.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Kolędo, graj”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka), 
wtęp wolny

07.01.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Zabytki Litwy, Białorusi i Ukrainy”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, o zabytkach dawnych kresów polskich opowie historyk sztuki Katarzyna Węglicka, 
wtęp wolny

12.01.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„W bagażniku, jakim jest życie”, spektaklwejściówki

12.01.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Grupa teatralno-kabaretowa „Obustronni ludzie” Kabaret Hyrkiwejściówki

13.01.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Łatka „Piastowskie legendy”, spektaklwyst.: Michał Burbo, Roman Holc, bilety: 15 PLN

13.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas

„Sonaty fortepianowe Ludwiga van Beethovena”, w programie: Sonata cis-moll op. 27 nr 2 „Księżycowa”, Sonata F-dur op.10 nr 2, Sonata c-moll op. 13 „Patetyczna”, 
wtęp wolny

13.01.2013 | Niedziela

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Weronika Milczewska

„Mundo Maya – świat potomków Majów”wernisaż wystawy fotografiiwystawa czynna do 7 lutego 2012,
wtęp wolny

14.01.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Historia pieniądza”, wykład poprowadzi prof. Wojciech Morawski – historyk, kierownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, 
wtęp wolny

14.01.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Reminiscencje.

Wystawa plakatów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu z lat 1979–1982. Plakaty z własnych zbiorów prezentuje Anna Mieczyńska, 
wtęp wolny

15.01.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Janusz Skórzewski „Indie na starych fotografiach”, opowieść i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

19.01.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA… Zespół „Cztery kiery”

w składzie: Monika Smolińska (śpiew), Zbigniew Sękulski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 15 PLN

19.01.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Duet muzyczny „my i wy”

„Uśmiechnij się chociaż na chwilę”, koncert piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, wyst.: Weronika Zaborowska (śpiew), Michał Sztyk (gitara), Izabela Wojdyga (skrzypce) – gościnnie, 
wtęp wolny

20.01.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „Szydełkowa Szopka Babci Klary”, spektakl, wyst.: Sława Tarkowska, Kajetan Mojsak, bilety: 15 PLN

20.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa teatralno-kabaretowa „Obustronni ludzie”

„Karol i Helena”, spektakl kabaretowo-sceniczny, pokaz przedpremierowy, wyst.: Dominika Krzywotulska-Grydlik, Magdalena Karel, Mateusz Grydlik, wejściówki

21.01.2013 | Poniedziałek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Na ten Nowy Rok”, koncert najpiękniejszych kolęd i melodii świata w wykonaniu Marka Ravskiego i Marcina Mazurka oraz Zespołu Wokalnego Oleander, wejściówki

21.01.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „W spodniach czy w sukience”

koncert piosenek z repertuaru Ani Dąbrowskiej, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak, wejściówki

22.01.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Spotkajmy się z muzyką”

Kameralny koncert popularnych pieśni i arii z repertuaru klasycznego w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, 
wtęp wolny

23.01.2013 | Środa

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki DKŚ

 „Play That Funky Music White Boy”, koncertprzygotowanie wokalne: Agnieszka Kowalska, akomp.: Maciej Tomaszewski,
wtęp wolny

26.01.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zespół Man-Tra „Koncert z Medytacją”

wejściówki

26.01.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

„Nie ma tego zimna, co by na letnie nie wyszło”, wieczór poetycko-muzyczny – wiersze, ballady, satyra, 
wtęp wolny

27.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Niżyński”

spektakl, wejściówki

28.01.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Z aktorskiego albumu – spotkanie z Hanną Śleszyńską”wejściówki

28.01.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

29.01.2013 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Z kolędą po Europie”

koncert, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska i Monika Janasz,
wtęp wolny

02.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Spotkanie z poetą Michałem Maczubskim

autorem tomiku „Tropy”, wieczór poetycko-muzyczny, oprawa muz.: Bożena Sitek (fortepian), laudacja: Jerzy Dobrzański, prowadzenie: Andrzej Zaniewski, wydawca: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza,
wtęp wolny

03.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl,
wtęp wolny

04.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„O tłustoczwartkowej tradycji i innych kulinariach” opowie Maciej Nowak", krytyk kulinarny i dyrektor Instytutu Teatralnego, wejściówki

04.02.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Ślub” wg Witolda Gombrowicza

spektakl dla widzów dorosłych, reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Ewelina Bartosińska, Magda Kacprzak, Katarzyna Pawłowska, Adam Gąsecki, Witek Skowroński, Leszek Służewski, Adam Turczyk,
wtęp wolny

09.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA… zespół „To i owo”

zabawa taneczna, bilety: 20 PLN

10.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny,
wtęp wolny

11.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Ewa Gruszczyńska „...bo o to chodzi w życiu”, koncert piosenek autorskich, wejściówki

11.02.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Nasiłowska „Symbole i urojone znaczenia”

wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 3 marca 2013,
wtęp wolny

13.02.2013 | Środa

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studia Piosenki DKŚ

„Play That Funky Music White Boy”, koncert, przygotowanie wokalne: Agnieszka Kowalska, Aneta Figiel, akomp.: Maciej Tomaszewski, Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

16.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Beltaine Improved

koncert, wyst.: Sebastian Madejski (śpiew, cymbały, gitara, elektronika), Daniel Paulinek (syntezatory), Krzysztof Słabicki (bas), Marta Łukaszewska (performans),
wtęp wolny

16.02.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Fotografia tradycyjna i cyfrowa”

wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów fotograficznych z Domu Kultury „Działdowska”, opieka art.: Aleksandra Tymińska, Jakub Jaroński, aranżacja wystawy: Dorota Marat,
wtęp wolny

17.02.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Urwis „Pipi wędrowniczka”, spektaklwyst.: Malwina Rusów, Piotr Zdebski, bilety: 15 PLN

17.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „GRAU”

wieczór kabaretowy, wyst.: Stanisław „Maria” Kirejczyk, Andrzej „Amadeusz” Tomczyk, Emil „Bonifacy” Zubelewicz, Tomasz „Wincenty” Daszczuk, Tomasz „Szczęsny” Podsiadło, wejściówki

18.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Z aktorskiego albumu – spotkanie z Jackiem Braciakiem, wejściówki

19.02.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Jadwiga Gorzycka „Kazachstan kraj stepów, leżący na dwóch kontynentach, 8-krotnie większy od Polski”, relacja połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

23.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studia Piosenki DKŚ

„Play That Funky Music White Boy”, koncert, przygotowanie wokalne: Agnieszka Kowalska, Aneta Figiel, akomp.: Maciej Tomaszewski, Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

23.02.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

wieczór literacko-muzyczny,
wtęp wolny

24.02.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Smok Wawelski”, spektakl, bilety: 15 PLN

24.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Meaculpa i Trupa Propaganda „Gabinet luster”

projekt poetycko-muzyczny do słów Stanisława Grochowiaka, 
wtęp wolny

25.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Lidia Stanisławska „Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem”, spotkanie z aktorką i piosenkarką, połączone z promocją książki, wejściówki

25.02.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

02.03.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Opowieść”

IMPREZA ODWOŁANA

03.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Janusz Korczak Kinder Teater „Arka Noego”, spektakl,
wtęp wolny

03.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Na ludową nutę”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka),
wtęp wolny

04.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Wileński Kaziuk i inne kresowe kiermasze, jarmarki… dawniej i dziś”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, prowadzenie: Katarzyna Węglicka (historyk sztuki),
wtęp wolny

04.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna – Malarnia Paryska

Wernisaż wystawy „Mistrz i uczniowie”: Konrad Wieniawa-Narkiewicz – nitrografia; Karolina Pustelnik, Maciej Parzydło – malarstwo, rysunek; wystawa czynna do 21 marca 2013,
wtęp wolny

05.03.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

PORADY OBYWATELSKIE: „Sposoby przekazania własności”, wykład oraz indywidualne konsultacje,
wtęp wolny

09.03.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Kabaret Niplodram, Grupa Paszkot, Kabaret Hyrki
wtęp wolny

09.03.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Klawo kiedyś było w tej naszej Warszawie!”

spotkanie ze Stefanem Wrońskim, autorem powieści „Dzidek” oraz wykład o przedwojennej gwarze warszawskiej, prowadzenie: Teresa Drozda,
wtęp wolny

10.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Rodzinny „Nie ma tego złego”, spektakl,
wtęp wolny

10.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Pokaz etiud filmowych

„Metoda przekazywania złych wieści”, reż.: Maria Prange-Barczyńska, „Zgon”, reż.: Marek Pawlikowski, Mikołaj Pawlikowski,
wtęp wolny

11.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Teatr Pora na Seniora „Złota kaczka albo miszmasz warszawski”, spektakl na podstawie opowiadania Artura Oppmana, scen. i reż.: Dominik Wendołowski,
wtęp wolny

11.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiej, wręczenie nagród Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego,
wtęp wolny

12.03.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

SLAJDOWISKO: „Inne oblicza kobiet”, prowadzenie: Agata Szczęśniak, 
wtęp wolny

16.03.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

koncert operowo-operetkowy, bilety: 10 PLN

17.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Na jabłonce jabłko wisi”, bajka muzyczna, wyst.: Lidia Sycz, Michał Głowacki, bilety: 15 PLN

17.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Andruszko „Dogoń mnie”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

18.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Warszawa – Grozny – Warszawa. Wędrówka do Czeczenii”, program przygotowany przez Marinę Hulię – Człowieka Dnia Radia Wolna Europa Sekcji Rosyjskiej i Białoruskiej,
wtęp wolny

18.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa teatralno-kabaretowa Obustronni ludzie

„Karol i Helena”, spektakl kabaretowo-sceniczny – premiera, wyst.: Dominika Krzywotulska-Grydlik, Magdalena Karel, Mateusz Grydlik, wejściówki

19.03.2013 | Wtorek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

PORADY OGRODNICZE: „Ozdabiamy kwiatami nasz dom wewnątrz i na zewnątrz”, prowadzenie: Elżbieta Kozłowska,
wtęp wolny

23.03.2013 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

wieczór literacko-muzyczny: autorskie utwory muzyczne, satyryczne i wiersze,
wtęp wolny

23.03.2013 | Sobota

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Ślub” wg Witolda Gombrowicza

spektakl dla widzów dorosłych, reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Ewelina Bartosińska, Adam Gąsecki, Magda Kacprzak, Jan Kilański, Witek Skowroński, Leszek Służewski, Adam Turczyk,
wtęp wolny

24.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Małe Mi „Alibaba i czterech rozbójników”, spektakl lalkowy, wyst.: Sława Tarkowska, Kajetan Mojsak, bilety: 15 PLN

24.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Pole i kowczeg”

ikony Joli Barszcz, Doroty Stachurskiej i Andrzeja Chmielowskiego, wernisaż wystawy, wystawa czynna do 11 kwietnia 2013,
wtęp wolny

25.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Wielkanoc w polskich obyczajach ludowych”, prezentacja multimedialna oraz „Wielkanocne impresje z wycinanką i pisanką”, warsztaty, zapisy

25.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

26.03.2013 | Wtorek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

SPOTKANIE Z LEKARZEM SPECJALISTĄ: „Pamięć – czy musi zanikać wraz z wiekiem?”, prowadzenie: lek med. Iwona Furman,
wtęp wolny

28.03.2013 | Czwartek

20.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

IMPREZA ODWOŁANA

Mietek Motyliński „Indonezja – Środkowy Celebes, Torajowie…”wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 18 kwietnia 2013,
wtęp wolny

06.04.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Bisty Grydlik...

czyli One Man Show Mateusza Grydlikaspektakl kabaretowy,
wtęp wolny

07.04.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Złota kaczka”, spektakl, wyst.: Katarzyna Adamczyk, Małgorzata Szuper, Artur Maciag, bilety: 15 PLN

08.04.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór Tonika „Powitanie wiosny piosenką i humorem”, koncert,
wtęp wolny

08.04.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Łukasz Rosiński „Jeden z wielu”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

08.04.2013 | Poniedziałek

20.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Szocińska „Między słowami”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, opieka art.: Sławomir Jurczak, kierownictwo muz.: Maciej Tomaszewski, wejściówki

09.04.2013 | Wtorek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Czy starość musi boleć”, wykład i porady, prowadzenie: lek med. Iwona Furman (anestezjolog, specjalista medycyny podróży i leczenia bólu, certyfikat CCMP), 
wtęp wolny

11.04.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

IMPREZA ODWOŁANA: 

14.04.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Kuffer „Przygody małpki Malwinki”, spektakl interaktywny, wyst.: Anna Musiał, Andrzej Musiał, bilety: 15 PLN

14.04.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„A może – ziemia i morze w kolorze?”

wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Brus, Jacka Gilunia, Barbary i Janusza Packów (Sekcja Fotografii Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Oddział Rzeszów), wystawa czynna do 5 maja 2013, zaproszenia

14.04.2013 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”

premiera spektaklu z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska, wyst.: Krystyna Janowska, Alina Kamińska, Barbara Kwaśniewska, Elżbieta Litwa, Alicja Szczepanik, Jolanta Zawadzka,
wtęp wolny

15.04.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z aktorskiego albumu – spotkanie ze Stefanem Friedmannem,
wtęp wolny

15.04.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Elżbieta Czerwińska „Smażone zielone pomidory”

monodram na podstawie powieści Fannie Flagg, wejściówki

16.04.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Zadłużenia”, wykład oraz indywidualne konsultacje, prowadzenie: Ija Ostrowska (Dyrektor Biura Porad Obywatelskich),
wtęp wolny

16.04.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Bogdan Sarna „Kambodża”, relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

17.04.2013 | Środa

12.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

P.S. PROGRAM SENIOR – KLUB MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI

„Klub miłośników książki”, prowadzenie: Zuzanna Kowalska,
wtęp wolny

20.04.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA… zespół Roni Band

zabawa taneczna, wyst.: Ewa Dubis (wokal), Robert Paradowski (instrumenty klawiszowe, wokal), bilety: 10 PLN

20.04.2013 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

wieczór literacko-muzyczny: wiersze, ballady, satyra,
wtęp wolny

21.04.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Kolorowy zwierzyniec”, spektakl, reż.: Ireneusz Dydliński, muz: Radosław Laddy, wyst.: Ewelina Serafin, Kalina Pawlukiewicz, Ireneusz Dydliński, bilety: 15 PLN

21.04.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Big Band Jazz Combo Volta

„Golden Swing Standards”, koncertkierownictwo art..: Wojciech Kulczycki
wtęp wolny

21.04.2013 | Niedziela

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Grażyna i Piotr Gąsiorowscy

„Podróże spełniające marzenia – Indonezja”, wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 8 maja 2013,
wtęp wolny

22.04.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,
wtęp wolny

22.04.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

23.04.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Upadek mitu twardego faceta, czyli o przemianach ról społecznych”, wykład i projekcja multimedialna,
wtęp wolny

27.04.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„C`est si bon”, koncert piosenek francuskich

scen. i reż.: Alicja Choińska, scen., kierownictwo muz. i akomp: Zbigniew Rymarzwyst.: Monika Goździk, Wojciech Machnicki, Zbigniew Rymarz; producent: Leonard Napiórkowski,
wtęp wolny

28.04.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Niplodram „Pierwsze Koty Robaczywki”

wyst.: Jan Łukasik, Jan Marczewski, Maciej Pawłowski, Filip Stysiak,
wtęp wolny

05.05.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jakub Wocial „The Sound Of Musical”

recital, wyst.: Jakub Wocial oraz młodzi artyści z Polski: Jagoda Bystrzycka, Łukasz Trochimiak, Agata Zacharska, Dorota Olewińska, bilety: 10 PLN

06.05.2013 | Poniedziałek

10.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Julia Karlova, Julian Latos „Gdy serce i dusza śpiewa…”, koncert,
wtęp wolny

06.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Warszawscy maryniści”

wernisaż wystawy malarstwa (Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Warszawie), zaproszeniawystawa czynna do 26 maja 2013

07.05.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Finanse gospodarstwa domowego”, wykład i porady, prowadzenie: Małgorzata Kazimierczak (Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie),
wtęp wolny

07.05.2013 | Wtorek

14.00

Maj w Ogrodzie Botanicznym UW

Szanowni Państwo, z powodu zbyt małej liczby osób zainteresowanych wspólną wycieczką do Ogrodu Botanicznego UW, jesteśmy zmuszeni ją odwołać, za co serdecznie przepraszamy. 

10.05.2013 | Piątek

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

EkoTeatr „Stop The Tempo”

panel dyskusyjny oraz godzinne warsztaty z beatbox-u dla młodzieży licealnejinformacje i zapisy: 22 826 25 86

10.05.2013 | Piątek

10.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Wernisaż wystawy prac dzieci autystycznych

z Zespołu Szkół Specjalnych nr 99 w Warszawie, wystawa z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu,
wtęp wolny

11.05.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Mowa „Co nas kręci, co nas frustruje”

przedpremierowy pokaz spektaklu, autor i reżyser: Wojciech Wołk-Łaniewski, fortepian: Klara Kuzebska,
wtęp wolny

12.05.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Scena Lubelska „100-noga i spółka”, spektakl na motywach wierszy Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Śliwiaka, bilety: 15 PLN

12.05.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ZMIANA W REPERTUARZE

Recital pianistyczny Katarzyny Pietroń z przyczyn niezależny od DKŚ został odwołany. Wystąpi Chór La Musica w koncercie „Na ludową nutę”, opieka art.: Barbara Wasilewska i Joanna Gonera, 
wtęp wolny

13.05.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Szczęśliwa 60-tka „U grubego Joska”, spektakl,
wtęp wolny

13.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Edmund Osterloff – zapomniany mistrz fotografii

gawęda biograficzna z okazji 150. rocznicy urodzin fotografa, listy przeczyta Grzegorz Gierak, prowadzenie: Barbara Osterloff, praprawnuczka fotografa,
wtęp wolny

13.05.2013 | Poniedziałek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki DKŚ „Duety”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

14.05.2013 | Wtorek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Podróże na emeryturze”, wykład i porady, prowadzenie: Iwona Furman, 
wtęp wolny

14.05.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Jagoda Baran „Indie – mistyczny Radżastan, kolory pustynnych miast, niesamowity Taj Mahal”, relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

15.05.2013 | Środa

12.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

P.S. PROGRAM SENIOR

„Klub Miłośników Książki”, spotkanie, poprowadzenie: Zuzanna Kowalska, kulturoznawczyni, czytelniczka, redaktorka, współpracowniczka wydawnictwa W.A.B.,
wtęp wolny

16.05.2013 | Czwartek

10.00

P.S. PROGRAM SENIOR

Wizyta w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, zapisy

17.05.2013 | Piątek

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

EkoTeatr „Stop The Tempo”

panel dyskusyjny oraz godzinne warsztaty z beatbox-u dla młodzieży licealnejinformacje i zapisy: 22 826 25 86

18.05.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA…

Zespół „Cztery kiery”, wieczorek taneczny, wyst.: Monika Smolińska (śpiew), Zbigniew Sękulski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 10 PLN

18.05.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Na Progu „Skąd ta wrażliwość”

spektakl wg słuchowiska Ireneusza Iredyńskiego, opieka art.: Tomasz Zaród, wyst.: Adam Turczyk,
wtęp wolny

19.05.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Królewna Kapryśnica”, przedstawienie interaktywne na podstawie tekstu Marii Kownackiej, wyst.: Mirosława Bartsch, Wojciech Słupiński, bilety: 15 PLN

19.05.2013 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny, 
wtęp wolny

20.05.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Po słonecznej stronie życia”, koncert, opieka art.: Krzysztof Mucha, wyst.: Chór Uśmiech, Zespół Tulipan i duet Małgorzata&Krzysztof,
wtęp wolny

20.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Duety”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak, wejściówki 

21.05.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Dlaczego warto lubić zwierzęta i jak im pomagać”, wykład i porady, prowadzenie: Maciej Czajka (lekarz weterynarii),
wtęp wolny

24.05.2013 | Piątek

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

EkoTeatr „Stop The Tempo”

panel dyskusyjny oraz godzinne warsztaty z beatbox-u dla młodzieży licealnejinformacje i zapisy: 22 826 25 86

25.05.2013 | Sobota

11.30–20.30

NA ZEWNĄTRZ

VIII Warszawski Konwent Gier Strategicznych

GRENADIER, miejsce: Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej,
wtęp wolny, szczegóły w dziale GRENADIER oraz na plakatach i ulotkach

26.05.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

MAJÓWKA NA SKARPIE – JESTEŚMY NA SMOLNEJ

PORANEK FAMILIJNY: Teatr Conieco „Wrażliwość”, pantomima marionetkowa inspirowana bajką Hansa Christiana Andersena, muz.: Agnieszka Glińska, wyst.: Ewa Ołdziejewska, Łukasz Puczko,
wtęp wolny

26.05.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

MAJÓWKA NA SKARPIE – JESTEŚMY NA SMOLNEJ

Grupa Musicalowa „Za kulisami”, spektakl,
wtęp wolny

26.05.2013 | Niedziela

11.00–17.00

NA ZEWNĄTRZ

VIII Warszawski Konwent Gier Strategicznych

GRENADIER, miejsce: Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, 
wtęp wolny, szczegóły w dziale GRENADIER oraz na plakatach i ulotkach

27.05.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Czy media kłamią”, spotkanie dyskusyjne, prowadzenie: Jan Wróbel, historyk, dziennikarz, publicysta, felietonista, nauczyciel,
wtęp wolny

27.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

28.05.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Wiele kroków do miłości. Dlaczego warto kochać? Jak być kochanym? Jak zdobywać i pielęgnować miłość?”, wykład połączony z krótkimi warsztatami, 
wtęp wolny

01.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Andruszko „Spacer po Warszawie”

koncert dyplomowy z interpretacji piosenki – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Małgorzata Kaczmarska, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

01.06.2013 | Sobota

20.15

SCENA NA SMOLNEJ 9

Martyna Ciok „Tylko tango”

koncert dyplomowy z interpretacji piosenki – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Małgorzata Kaczmarska, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

02.06.2013 | Niedziela

10.30–21.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dzień Indonezyjski w Domu Kultury Śródmieście

Organizator: Fundacja Azji i Pacyfiku. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście. Partnerzy: Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie i Muzeum Azji i Pacyfiku

03.06.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„W tanecznym kręgu”, prezentacje taneczne, wyst.: Zespół Przebudzenie (tańce cygańskie), Brygida Turek (taniec orientalny), pary w tańcu towarzyskim (przygotowanie: Rafał Matysiak),
wtęp wolny

03.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agnieszka Konarska „Chwilowo mam przerwę”

koncert dyplomowy z interpretacji piosenki – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Małgorzata Kaczmarska, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

08.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Na Progu „Tango”

spektakl wg Sławomira Mrożka, pokaz przedpremierowy, wejściówki

08.06.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Kabaret Paszkot, Kabaret Podobny Do Mnie, 
wtęp wolny

09.06.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „Fintikluszki – folkowo-lalkowe okruszki”, spektakl, wyst.: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak, bilety: 15 PLN

09.06.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”

spektakl z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska, wyst.: Krystyna Janowska, Alina Kamińska, Barbara Kwaśniewska, Elżbieta Litwa, Alicja Szczepanik, Jolanta Zawadzka, wejściówki

09.06.2013 | Niedziela

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Ad libitum „Między nocą a dniem”

akustyczny misz-masz, czyli zbiór piosenek i utworów muzycznych w oryginalnej aranżacji na wokal, chórek i gitarę, wyst.: Weronika Zaborowska (wokal), Helena Adwent (chórki) i Michał Sztyk (gitara),
wtęp wolny

10.06.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”, spektakl z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska,
wtęp wolny

10.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr MOWA „Co nas kręci, co nas frustruje”

spektakl, wejściówki

11.06.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stanisława Ossowska „Żywot miłości”

autorskie spotkanie poetycko-muzyczne, projekt zrealizowany w ramach Banku Pomysłów w DKŚ, 
wtęp wolny

15.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Na Progu „Tango”

spektakl wg Sławomira Mrożka, premiera, wejściówki

16.06.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Urwis „Królik Baks”, bajka interaktywna autorstwa Katarzyny i Piotra Piwowarczyków, wyst.: Izabela Łuczak, Paweł Treściński, bilety: 15 PLN

16.06.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście, wejściówki

17.06.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Znane i nieznane literackie szlaki na Kresach”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, prowadzenie: Katarzyna Węglicka (historyk sztuki),
wtęp wolny

17.06.2013 | Poniedziałek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wernisaż wystawy prac uczestników zajęć

plastycznych Domu Kultury Śródmieściezaproszenia, wystawa czynna do 1 września 2013

17.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Przed sklepem jubilera”

projekt filmowo-sceniczny z akompaniamentem orkiestry na podstawie dramatu Karola Wojtyły, muz. i reż.: Jakub Kaczmarek, opieka art.: Ewa Kania, wejściówki

18.06.2013 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Roz-ryFka”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz, wejściówki

20.06.2013 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Tańca Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej

pokaz stepowania, wejściówki

22.06.2013 | Sobota

cz. I 16.00–18.45, c

SCENA NA SMOLNEJ 9

Gala Konkursu Młodzi Zdolni

organizator: Młodzieżowa Rada Dzielnicy Śródmieście; szczegóły na stronie www.facebook.com/MlodziZdolni2013wstęp na zaproszenia

23.06.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna „Krecik i spodenki z kieszeniami”, spektaklreż., scen. wyst.: Anna i Maciej Dużyńscy, muz.: Marek Żurawski, bilety: 15 PLN

23.06.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

„1813–2013 Verdi, Wagner”, koncert operowy, bilety: 10 PLN

24.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

27.06.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wspólna Sztuka”

projekt duetu artystycznego ME/ST, premiera, wejściówki

29.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Niech muza gra!”

standardy polskie i światowe, opieka art.: Agnieszka Kowalska, akomp.: Maciej Tomaszewski, wejściówki

30.06.2013 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kapa Music Trio

elektryzująca mieszanka muzyki rozrywkowej, rock&rolla, smooth jazzu i rocka we własnych, oryginalnych aranżacjach, wejściówki

17.08.2013 | Sobota

NA ZEWNĄTRZ

ArtPark 2013

Szczegółowy program w dziale ArtPark

08.09.2013 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Kazimierskie synagogi”

koncert, wyst.: Marek Ravski (śpiew, gitara), Marcin Mazurek (fortepian), organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, wejściówki 

09.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Obrazki z... wyprawy”

wernisaż wystawy fotografii Komisji Krajoznawczej i Opieki nad Zabytkami Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie, wystawa czynna do 29 września 2013, zaproszenia

15.09.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Szocińska

„Kiedy mówi kobieta... ballada o wojnie”, koncert dyplomowy z interpretacji piosenki - ZPSM im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Marek Wójcicki, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

16.09.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Maroko – wędrując po królewskich miastach, odkrywamy historię i teraźniejszość tego niezwykłego kraju”, relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

16.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kawalec & Pieniążek Teatr w Stanie Surowym

„Znikanie”, otwarta przestrzeń teatralna, wyst.: Ryszard Kawalec (aktor), Jan Pieniążek (interaktywne instalacje wizualno-dźwiękowe), wejściówki

20.09.2013 | Piątek

12.00–14.00, 18.00–2

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW W DKŚ

„Co nam zostało z tych lat miłości pierwszej…?”, przyjmowanie zgłoszeń chętnych do udziału w projekcie, miejsce: Kawiarnia DKŚ

21.09.2013 | Sobota

11.00–22.00

NA ZEWNĄTRZ

BANK POMYSŁÓW W DKŚ

Piknik „Jeden Muranów”miejsce: podwórko przy ul. Miłej/róg Smoczej

22.09.2013 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW W DKŚ

„Tango dawniej i dziś”, przedstawienie multimedialno-taneczne, wejściówki

23.09.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zaciszańska Nuta i Żurawie „Na wschodnią i lwowską nutę”, koncert zespołów wokalno-estradowych z Domu Kultury Zacisze, prowadzenie: Jan Czerwiński,
wtęp wolny

23.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ResComica „Salon EU”

spektakl, reż.: Aleksander Derkaczew, wyst.: Sylwia Kępińska, Joanna Piorun, Marta Szczęsna-Kononowicz, Dariusz Dłużewski, Adam Dydykow, Artur Rzeszotek, wejściówki

24.09.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Małgorzata Meissner „Islandia”

relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

27.09.2013 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Poligon kabaretowy”

wyst.: Hrabi, Jurki, Adin, Kabaretus Fraszka, prowadzenie: Joanna Kołaczkowska, wejściówki

29.09.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wspólna Sztuka”

 spektakl duetu artystycznego ME/ST, wejściówki

30.09.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Dariusz Rączka „Zważ, o czym marzysz”, koncert piosenki autorskiej i poetyckiej, wyst.: Dariusz Rączka (śpiew, gitara), Artur Stypułkowski (gitara),
wtęp wolny

30.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Piękno tworzone ogniem”

Bogdan Pylypiv. Pirografia, wernisaż wystawy grafiki (we współpracy z Ambasadą Ukrainy w Polsce), wystawa czynna do 17 października 2013, zaproszenia

05.10.2013 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Kasia Puciata (1961-2004) „Nie zapomnij o mnie"

wernisaż wystawy prac malarki z zespołem Downa, 
wtęp wolny

05.10.2013 | Sobota

10.00–13.00

ROTACYJNY DOM KULTURY NA JAZDOWIE, JAZDÓW 3/18

ŚWIAT ROŚLIN – tworzenie małego ogrodu

warsztaty kreatywnego recyklingu

05.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… „Magic Sound”

zabawa taneczna, wyst.: Leszek Magnuszewski (gitara, śpiew), Michał Janowski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 10 PLN

06.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „O Kasi, co gąski zgubiła”, bajka wg Marii Kownackiej, reż.: Katarzyna Adamczyk; „Fiku miku gąski na patyku”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

06.10.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Duet Artystyczny ME/ST „Wspólna Sztuka”

spektakl, projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę – Dzielnicę Śródmieście, wejściówki

07.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Dziewczyna z czasów restauracji”, spotkanie kabaretowe z aktorką, dziennikarką Teresą Gałczyńską,
wtęp wolny

07.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ViNATi „Kontrasty”

koncert art-rockowy, wyst.: Mariusz Żółkiewka (gitara elektryczna), Wojciech Ruciński (gitara basowa), Darek Świechowski (perkusja), Marcin Sierpiński (instrument klawiszowy), wejściówki

08.10.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teresa Kramarska

„Kram Kramarskiej z przebojami XX wieku”, koncertprowadzenie: Krzysztof Kietczer,
wtęp wolny

12.10.2013 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

wieczór muzyczno-poetycki (autorskie utwory muzyczne i poetyckie),
wtęp wolny

12.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Na ludową nutę”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka), wejściówki

13.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna 6 „Smok Wawelski”, spektakl; „By ten smok już nie był wstrętny, zróbmy klawe instrumenty!”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

13.10.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret Hyrki „Kobieta pracująca”Kabaret Paszkot „Bonifacja”wejściówki

14.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,
wtęp wolny

14.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaretus Fraszka „Grau”, wejściówki

17.10.2013 | Czwartek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki DKŚ

„Muzyczne opowieści międzywojenne”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel; gość specjalny: Edward Piega, którego biografia stała się kanwą opowieści,
wtęp wolny

19.10.2013 | Sobota

10.00–13.00

ROTACYJNY DOM KULTURY NA JAZDOWIE, JAZDÓW 3/18

ŚWIAT TECHNIKI – tworzenie pojazdów, budynków itp.

warsztaty kreatywnego recyklingu

19.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Latający Dywan „360 stopni”

koncert piosenki autorskiej, wejściówki

20.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Kolorowy śmietnik”, spektakl, „Kolorowe zabawki śmietnik(n)owe”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

20.10.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Joanna Lohn-Zając „Osnowa i wątek”

wernisaż wystawy tkaniny artystycznej (wystawa towarzysząca 14. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi), zaproszeniawystawa czynna do 17 listopada 2013

21.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Wielkie cmentarze kresowe”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, prowadzenie: Katarzyna Węglicka (historyk sztuki),
wtęp wolny

21.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”

show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona, wejściówki

24.10.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

11. Festiwal Brazylijski „Bom Dia Brasil”

Inauguracja, organizatorzy: Fundacja Kultury Brazylijskiej Macunaima, Ed Szynszyl Production, Dom Kultury Śródmieście,
wtęp wolny

25.10.2013 | Piątek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

11. Festiwal Brazylijski „Bom Dia Brasil”

Twarze Brazylii. Panel dyskusyjny, organizatorzy: Fundacja Kultury Brazylijskiej Macunaima, Ed Szynszyl Production, Dom Kultury Śródmieście,
wtęp wolny

26.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Kurzyk

„Wiolonczela w_śród+miejskich ulic”, elektroakustyczny koncert wiolonczelowy; projekt stypendialny finansowany przez m.st. Warszawę – Dzielnicę Śródmieście,
wtęp wolny

27.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Igraszka „Złote jajko”, spektakl na motywach bajki Władymira Orłowa; „Ale draka! Z rękawiczki mam kurczaka!”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

27.10.2013 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Pia Douwes

spotkanie z wokalistką – legendą europejskiego musicaluprowadzenie: Remigiusz Grzela i Jakub Wocial,
wtęp wolny

28.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z AKTORSKIEGO ALBUMUSpotkanie ze Stanisławą Celińską, wejściówki

28.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Operowo, ale nie-klasycznie...

„Operowo, ale nie-klasycznie, czyli kiedy Gruba Dama nie jest gruba”, recital wokalny, wyst.: Ilona Drapała (śpiew), Agnieszka Stachurska (fortepian), wejściówki

04.11.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

A My Tacy „Przyjmij życia wyzwanie”, koncert poetycko-muzyczny na podstawie wierszy Barbary Białowąs, 
wtęp wolny

05.11.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Piotr Lewandowski „Leczenie metodą B.S.M.”

nowe wydanie książki, spotkanie z autorem,
wtęp wolny

09.11.2013 | Sobota

11.00–15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sesja popularno-naukowa

„Śladami powstania styczniowego – aspekty historyczne i krajoznawcze”, organizator: Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK,
wtęp wolny

09.11.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Chóru La Musica „To, co najlepsze”

koncert z okazji pięciolecia działalności, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka), wejściówki

09.11.2013 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

„Marzenia nie tylko senne, sny nie tylko marzenne”, w programie: autorskie utwory muzyczne i poetyckie,
wtęp wolny

09.11.2013 | Sobota

10.00–13.00

ROTACYJNY DOM KULTURY NA JAZDOWIE, JAZDÓW 3/18

ŚWIAT ZABAWEK – tworzenie zabawek

warsztaty kreatywnego recyklingu

10.11.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vena „Legendy warszawskie”, przedstawienie interaktywne z wykorzystaniem lalek i żywego planu oraz warsztaty artystyczne „Dziś legendy poznajemy i ze skrzatem harcujemy!”, bilety: 15 PLN

10.11.2013 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

16.11.2013 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2013

31. Międzynarodowy Festiwal Bardówpółfinał konkursu,
wtęp wolny

17.11.2013 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2013

31. Międzynarodowy Festiwal Bardówwielki finał konkursu, ponadto: koncert Andrzeja Dębowskiego (laureata Grand Prix im. Jonasza Kofty 30. edycji Festiwalu) z zespołem Tatarak,
wtęp wolny

17.11.2013 | Niedziela

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Jakub Puchalski „Ulice europejskich miast”

wernisaż wystawy fotografii z ulic Moskwy, Londynu, Budapesztu i Rzymu,
wtęp wolny

18.11.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

PROFESJE – polityk, adwokat, posełSpotkanie z Ryszardem Kaliszem
wtęp wolny

18.11.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Luigi Castiglioni (1936–2003). Plakaty

wernisaż wystawy, ostatniej z cyklu pięciu wystaw w Warszawie w 2013 prezentujących twórczość Castiglioniego, zaproszenia

22.11.2013 | Piątek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Dziady – widowisko”

próba otwarta na podstawie „Dziadów” Adama Mickiewicza, reż.: Tomasz Zaród,
wtęp wolny

23.11.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

wieczór kabaretowywejściówki

23.11.2013 | Sobota

10.00–13.00

ROTACYJNY DOM KULTURY NA JAZDOWIE, JAZDÓW 3/18

ŚWIAT UŻYTKOWY – tworzenie przedmiotów codziennego użytku

warsztaty kreatywnego recyklingu

24.11.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Okno „Okienko”, interaktywny spektakl teatru cieni oraz warsztaty artystyczne „W piękne cienie świat dziś zmienię!”, bilety: 15 PLN 

24.11.2013 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„KWN, czyli mecz na skecz”

kabaretowa gra z udziałem zespołów KWN – półfinał, wejściówki; inicjatywa organizowana w ramach konkursu „Bank Pomysłów w DKŚ”

25.11.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Mateusz Rulski-Bożek „Piosenka sauté o małych i większych katastrofach”, koncert piosenki autorskiej, literackiej i satyrycznej,
wtęp wolny

25.11.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret NiplodramKabaret Paszkot „Bonifacja”wejściówki

26.11.2013 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Ala Makówka „Takie sobie gadki sześćdziesięciolatki, czyli fraszki i igraszki Ali Mak”, wieczór autorski,
wtęp wolny

28.11.2013 | Czwartek

NA ZEWNĄTRZ

WYSTAWA FOTOGRAFICZNO-REPORTERSKA

„CO NAM ZOSTAŁO Z TYCH LAT MIŁOŚCI PIERWSZEJ…?”miejsce: Galeria na piętrze Urzędu Dzielnicy Śródmieścieul. Nowogrodzka 43, Warszawa

29.11.2013 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

do tańca zagra Roni Band; ponadto wróżby wróżki Małgorzaty i inne zabawy andrzejkowe, bilety: 10 PLN

30.11.2013 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Czy każdy śmieć to śmieć”

wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów kreatywnego recyklingu, zaproszenia; inicjatywa organizowana w ramach konkursu „Bank Pomysłów w DKŚ”

30.11.2013 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„KWN, czyli mecz na skecz”

kabaretowa gra z udziałem zespołów KWN – finał, wejściówki; inicjatywa organizowana w ramach konkursu „Bank Pomysłów w DKŚ”

01.12.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Stefek Burczymucha i inni”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Myszka, lew, a może miś? Zróbmy sobie maski dziś!”, bilety: 15 PLN

01.12.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Duet Artystyczny ME/ST „Lady Wa-Wa”

monodram w wykonaniu Magdaleny Engelmajer, wejściówki

02.12.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Boże Narodzenie w polskich obyczajach ludowych”, prezentacja multimedialna (
wtęp wolny) oraz warsztaty „Aniołek ze słomy – tradycyjna ozdoba choinkowa” (zapisy)

02.12.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki

„Muzyczne opowieści międzywojenne”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel, gość specjalny: Edward Piega, którego biografia stała się kanwą opowieści, wejściówki

05.12.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Kossak „Pasja budzi się nocą”

promocja powieści obyczajowej z wprowadzeniem w kulturę tanga argentyńskiego, wejściówki

08.12.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Miś Polarny”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Gdzie jest nasz Mikołaj Święty? Czy dostaniemy prezenty?”, bilety: 15 PLN

08.12.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

wieczór kabaretowy, wejściówki

09.12.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Krystyna Sulżycka „Miłość zawsze w nas”, romanse rosyjskie – koncert, akomp.: Marcin Mazurek,
wtęp wolny

09.12.2013 | Poniedziałek

18.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

GAPA 2013 – Kategoria Kabaret, czyli konkurs

studenckich kabaretów i grup improwizacyjnych w ramach Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego GAPA 2013 Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD DKŚ ZOSTAŁ ODWOŁANY

12.12.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Luigi Castiglioni (1936–2003). Plakaty

finisaż wystawy, projekcja materiałów filmowych przybliżających postać twórcy, zaproszenia

14.12.2013 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

„Przedświąteczny miszmasz kabaretowy”, wejściówki

14.12.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„W bagażniku, jakim jest życie”, spektakl w ramach „TygodniaUśmiechu” SGH w Warszawie, !!! Wejściówki (10 PLN) do nabycia w dniach 2–6 grudnia 2013 w Auli Spadochronowej SGH (Al. Niepodległości 162)

15.12.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Teoś i Boże Narodzenie”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Hej zwierzaki! Wyruszajcie! I do Szopki przybywajcie!”, bilety: 15 PLN

15.12.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Co nam zostało z tych lat miłości pierwszej…?

wystawa fotograficzno-reporterska, zaproszenia

16.12.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Kolędy świata”, koncert, wyst.: Marek Ravski i Chór Oleander, akomp.: Marcin Mazurek,
wtęp wolny

16.12.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”, show wokalno-taneczne

z muzyką Michaela Jacksona, wyst.: Studio Piosenki, opieka art.: Agnieszka Kowalska, akomp.: Maciej Tomaszewski, Zespół JAM, choreogr.: Alicja Majkowska, prowadzenie: Zuzanna Pawlak, wejściówki

19.12.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Cicha noc”

koncert kolęd i piosenek świątecznych, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

21.12.2013 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Artystyczna

„2013/2014”, wernisaż wystawy wybranych prac uczniów, wystawa czynna do 15 stycznia 2014, zaproszenia

27.12.2013 | Piątek

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jidysz oczami dziecka”

uroczyste zakończenie warsztatów oraz spektakl Janusz Korczak Kinder Teater „Kaczka Dina”, wejściówki

28.12.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta „Koncert noworoczny”

opieka art.: Wojciech Kulczycki, wejściówki

29.12.2013 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jidysz oczami dziecka”

uroczyste zakończenie warsztatów oraz spektakl Janusz Korczak Kinder Teater „Kaczka Dina” zostały przeniesione na 27 grudnia 2013 (piątek, 15.00)

04.01.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO

„Warszawskie kolędowanie”, koncert, kierownictwo art.: Leszek Gołąb,
wtęp wolny

05.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Heintze-Paszkowicz „Wokół Chopina"

wernisaż wystawy malarstwa, w programie recital fortepianowy Macieja Woty, studenta III roku UMFC w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego; wystawa czynna do 19 stycznia 2014, zaproszenia

12.01.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Wilk Gwizdała”, spektakl; „Sroczka z gniotka dziś Was spotka!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

12.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Mowa „MOWA na Święta”

koncert piosenek świątecznych, wejściówki

13.01.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

PROFESJE – lekarz, kompozytor, pianistaSpotkanie z profesorem Jerzym Woy-Wojciechowskim,
wtęp wolny

13.01.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Dziady cz. II – Widowisko”

premiera, reż.: Tomasz Zaród, wejściówki

14.01.2014 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare

koncert piosenek świątecznych, opieka art.: Olga Wądołowska, Monika Janasz,
wtęp wolny

14.01.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„Perły północnych Włoch”, prelekcja i prezentacja multimedialna, prowadzenie: Mikołaj Gigier,
wtęp wolny

17.01.2014 | Piątek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Po kolędzie”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka),
wtęp wolny

18.01.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Swing Motion „Jesienne liście…”

koncert, wyst.: Piotr Kopietz (akordeon, akordina), Maria Roma Klatka (śpiew), Jakub Mielcarek (kontrabas), gościnnie: Jacek Mielcarek (saksofon, klarnet), wejściówki

18.01.2014 | Sobota

18.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Grupa PROTOTYP, projekt fotograficzny SOLIDARNI

opiekun art. projektu: dr hab. Prot Jarnuszkiewicz, prof. ASP, zaproszenia

19.01.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Narwal „Królowa Śniegu”, spektakl lalkowy; „Hej koledzy, koleżanki, zróbmy dzisiaj wycinanki!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

19.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

20.01.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Karnawał na świecie”, prelekcja i projekcja multimedialna, prowadzenie: Krzysztof Dworczyk (podróżnik, pisarz),
wtęp wolny

20.01.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Krzysztof Jerominek „Mała typografia”

wernisaż wystawy, zaproszeniawystawa czynna do 7 lutego 2014

25.01.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Informatyk z Salamanki”

”El Informático de Salamanca”, spektakl teatralny w języku hiszpańskim z polskimi napisami, wejściówki

26.01.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna 6 „Jak Koza Frania oduczyła się kłamania”, przedstawienie lalkowe łączone z żywym planem; „O rety, rety! Kózka ze skarpety!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

26.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół TOGETHER AGAIN

zabawa taneczna, wyst.: Urszula Bartosiewicz (śpiew), Dorota Bartosiewicz (śpiew), Wojciech Jarzyński (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 20 PLN

27.01.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z AKTORSKIEGO ALBUMUSpotkanie z Andrzejem Grabowskim,
wtęp wolny

27.01.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Imagine – The Beatles”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

28.01.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„Elvis Presley – Królestwo Króla Rock and Rolla”, prelekcja i prezentacja multimedialna o życiu i twórczość artysty w Graceland, USA, prowadzenie: Jadwiga Gorzycka,
wtęp wolny

02.02.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Szufladkowo”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Klawe zabawy i pyszne potrawy!”, bilety: 15 PLN

03.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

A’la Kabaret „Porozmawiajmy o Osieckiej”, interaktywny program z wierszami i piosenkami, prezentujący znane i mniej znane fakty z życia poetki, scen. i reż.: Ala Makówka,
wtęp wolny

03.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Teatr Improwizacji Afront „Na granicy”Agata Biłas „Bez Yeti”wejściówki

08.02.2014 | Sobota

11.00–17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Budżet partycypacyjny

spotkanie informacyjne,
wtęp wolny

08.02.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Kabaret Paszkot, Grupa Improwizacyjna Dźwięk Dż i Goście,
wtęp wolny

09.02.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vena „Królewna i herbatnik”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Aby królewna była zadowolona, potrzebna jej korona!”, bilety: 15 PLN

10.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Aktorka Elżbieta Barszczewska w 100-lecie urodzin”, opowieść i projekcja multimedialna, prowadzenie: Igor Strojecki,
wtęp wolny

10.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Paulina Byrne „Warszawskie mosty i inne prace”

wernisaż wystawy malarstwa, zaproszeniawystawa czynna do 27 lutego 2014

11.02.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„To także miłość”, wieczór z poezją Gabrieli Filipiak-Łozińskiej,
wtęp wolny

15.02.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Duet muzyczny Coctail

podczas wieczoru mile widziane walentynkowe rekwizyty oraz kostiumy w czerwieni – najbardziej zabawny lub oryginalny kostium czy rekwizyt zostanie nagrodzony, bilety: 10 PLN

16.02.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Tomcio Paluszek”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Paluszkowe pacynki lubią chłopcy i dziewczynki!”, bilety: 15 PLN

16.02.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”

spektakl z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska, wyst.: Krystyna Janowska, Alina Kamińska, Barbara Kwaśniewska, Elżbieta Litwa, Alicja Szczepanik, Jolanta Zawadzka, wejściówki

17.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Stanisława Galica-Górkiewicz „Tatrzańskie opowieści”, oprawa muz.: Stanisława Galica-Górkiewicz (skrzypce), Teresa Kowalowska (basy góralskie, śpiew), Andrzej Pietras (skrzypce, śpiew), 
wtęp wolny

17.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert z okazji dnia Św. Walentego

Show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona „HIStory” z powodów niezależnych od DKŚ zostało odwołane. Tego dnia zapraszamy na koncert z okazji dnia Św. Walentego w wykonaniu Studia Piosenki

18.02.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

„Chiny kraj, który trzeba zobaczyć, żeby go zrozumieć", prelekcja i prezentacja multimedialna, prowadzenie: Daniela i Jacek Tomczakowie,
wtęp wolny

22.02.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jugonostalgia

koncert pieśni ludowych z okolic Adriatyku w językach oryginalnych i instrumentalne interpretacje muzyki bałkańskiej z tych okolic, wejściówki

23.02.2014 | Niedziela

10.00 (wyjątkowo)

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Grupa Muzyczna pOpera „Zakręcony muzyką”, spektakl muzyczny oraz warsztaty artystyczne „Urodziny Chopina świętujemy, więc niespodziankę dziś szykujemy!”, wyjątkowo 
wtęp wolny

23.02.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

23.02.2014 | Niedziela

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa AtmAsfera „Peace For Ukraine”

koncert, wyst.: Nastya (wokal, flet), Yulya (wokal, klawisze), Andriy (wokal, mandolina, gitara elektryczna, saxonette), Andriy (gitara basowa, wokal wspierający), Timur (bębny, darabuka),
wtęp wolny

24.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert chopinowski w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prowadzenie: Krystyna Jaźwińska,
wtęp wolny

24.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, udział wezmą: Marek Majewski, Krzysztof Daukszewicz, Wojciech Dąbrowski, Tomasz Kordeusz, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, bilety: 15 PLN

28.02.2014 | Piątek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica

„Na ludową nutę. W hołdzie Wielkiemu Polakowi”, koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka),
wtęp wolny

01.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Zespół „Magic Sound”

zabawa taneczna, wyst.: Leszek Magnuszewski (gitara, śpiew), Michał Jankowski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 15 PLN

02.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Śpiąca królewna”, spektakl dla dzieci od 4 lat, wyst.: Katarzyna Adamczyk, Małgorzata Szumer, Artur Maciak; „Wystrzałowy bal karnawałowy”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

02.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

03.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Switłana Grigorieva „Muzyka serca”, koncert piosenek autorskich, wejściówki

03.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna – Malarnia Paryska

Prace Konrada Wieniawy-Narkiewicza i jego uczniów – Anety Białowąs i Kamila Melaniuka, wernisaż wystawy, zaproszenia; wystawa czynna do 20 marca 2014

04.03.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Ewa Świszcz „Z pędzlem w plenerze i w domu”, wernisaż wystawy malarstwa, wystawa czynna do 19 marca 2014,
wtęp wolny

08.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Paszkot

„Bajka o głupim Adasiu, czyli Beatrycze nie ma, ale też jest fajnie”, wieczór kabaretowy, wejściówki

08.03.2014 | Sobota

17.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Tomasz Kuba Kozłowski

„Świętojerską, Mickiewicza, Giedymina. Kaziukowy spacer po Wilnie”, prelekcja i prezentacja multimedialna, zapraszają: Dom Kultury Śródmieście i Dom Spotkań z Historią, wejściówki

09.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Czarodziejskie okulary”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Joanna Polak i Igor Polak; „Czary mary – czarodziejskie okulary!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

09.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ

„Muzyczne opowieści międzywojenne”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel, gość specjalny: Edward Piega, którego biografia stała się kanwą opowieści, wejściówki

10.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Kobieta piosenką malowana”, koncert w wyk. Chóru Uśmiech, zespołu wokalno-instrumentalnego Tulipan i duetu Małgorzata&Krzysztof, solistki: Ewa Hatalska, Marta Kowalik, opieka: Krzysztof Mucha, wejściówki

10.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Dziady cz. II – widowisko”

spektakl, reż.: Tomasz Zaród, wejściówki

12.03.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

TRADYCJE WĘDROWANIA W POLSCE prelegenci: Małgorzata Wojtatowicz, Halina Sugier
wtęp wolny

13.03.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiej, wręczenie nagród Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, impreza zamknięta

15.03.2014 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Wieczór uważności z poezją mistrzów duchowych

Z przyczyn niezależnych od DKŚ impreza została odwołana!!!

16.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Księżniczka Rosa i Klimek”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Kamila Kamińska, Jakub Czachor; „Dzisiaj rybki połowimy i się klawo pobawimy!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

17.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Zabawy damsko-męskie”, przedstawienie kabaretowe w wykonaniu grupy teatralnej Golden Age UTW przy Centrum Kultury Jidisz w Warszawie, wejściówki

17.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Cimek-Gutowska „Krople czasu”

wieczór poetycki, wyst.: Małgorzata Cimek-Gutowska (autorka wierszy), Anna Matecka, Jakub Lasota (recytacja wierszy), prowadzenie: Justyna Walczak,
wtęp wolny

19.03.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

POLSKIMI ŚLADAMI NA BIAŁORUSIprelegent: Halina Sugier
wtęp wolny

22.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Tańca Nataraja

„Nāyikā. Trzy oblicza kobiecości”, spektakl taneczny wykorzystujący trzy klasyczne techniki tańca indyjskiego, wejściówki

22.03.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Jan Kryciński

„Wielkie miasta Japonii. Tokio-Osaka-Hiroshima-Nagasaki”, wernisaż wystawy fotografii, zaproszenia, wystawa czynna do 22 kwietnia 2014

23.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaśka „Dwie Dorotki” spektakl dla dzieci od 3 lat; „Znów nadeszła wiosna, więc każda buzia jest radosna! Wiatraczki-cudaczki”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN 

23.03.2014 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Pavel Kohout „Cyjanek o piątej”

spektakl teatralny na motywach noweli Teci Werbowskiej „Mur między nami”,
wtęp wolny

23.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kasia Puciata (1961–2004) „Nie zapomnij o mnie”

wernisaż wystawy prac malarki z zespołem Downa, zaproszenia, wystawa czynna do 4 kwietnia 2014

24.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Od Laosu do Tajlandii. Szlakiem wielu kultur wśród buddyjskich mnichów”, prelekcja i prezentacja multimedialna, wejściówki

24.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, wyst.: Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Filar, Tomasz Jachimek, Marek Majewski, Aleksander Nowacki, Włodzimierz Ciesielski, bilety: 15 PLN

25.03.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Małgorzata Meissner „Etiopia”, prelekcja i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

26.03.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

OCHRONA ZABYTKÓW NA MAZOWSZUprelegent: Sylweriusz Rudolf
wtęp wolny

29.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Satana”

według „Doktora Faustusa” Tomasza Manna, monodram w adaptacji i wykonaniu Marcina Bortkiewicza, reż.: Stanisław Otto Miedziewski; spektakl z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, wejściówki

29.03.2014 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Wieczór poezji z grupą poetycka Terra Poetica


wtęp wolny

30.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Bajka o trzech braciach”, spektakl (dla dzieci od 3 lat), wyst.: Joanna Polak i Igor Polak; „O rety, o rety! Rodzinne portrety!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

30.03.2014 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Alicja Kosińska „Moje sny”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

30.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Aleksandra Matryba-Krasowska „...”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

31.03.2014 | Poniedziałek

18.00–20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW W DKŚ 2014

Spotkanie inaugurujące realizację projektu Bank Pomysłów w DKŚ w roku 2014. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie konsultacyjne.

02.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Ochrona przyrody na Mazowszu”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Ewa Turek,
wtęp wolny

03.04.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Żoliborz.pl”

projekt teatralny, opieka art.: Duet Artystyczny ME/ST (Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz),
wtęp wolny

05.04.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, wejściówki

06.04.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Przygody psa Kleksa”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Joanna Polak i Igor Polak; „Fiku-miku, zróbmy pieska na patyku!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

06.04.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grażyna Kilanowicz-Barecka „Pomiędzy”

wernisaż wystawy malarstwa, zaproszenia, wystawa czynna do 24 kwietnia 2014

07.04.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Lech Szprot „Jak to z jazzem było”, spektakl słowno-muzyczny, w programie: standardy jazzu tradycyjnego i opowieść o historii jazzu oraz twórcach tej muzyki, wejściówki

07.04.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert dyplomowy Wiktorii Jabłońskiej

 – Sekcja Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

07.04.2014 | Poniedziałek

20.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert dyplomowy Aleksandry Boguckiej

– Sekcja Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

08.04.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Katarzyna Pietroń

„Muzyczna podróż przez wieki i kraje”, koncert fortepianowy, promocja nowej płyty, wejściówki

09.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Katyń – Miednoje w 74. rocznicę”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

12.04.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

gospodarz wieczoru: grupa Paszkot, wejściówki

13.04.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaśka „Byś i Dyś”, spektakl na motywach baśni Adolfa Dygasińskiego (dla dzieci od 3 lat); „Rodzinne albumy, to powód do dumy!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

14.04.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Wielkanocne impresje z wycinanką i pisanką”, w programie: prezentacja multimedialna i prelekcja oraz warsztaty

14.04.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, wyst.: Małgorzata Wojciechowska, Wojciech Dąbrowski, Stanisław Klawe, Marek Majewski, Kuba Sienkiewicz, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, bilety: 15 PLN

14.04.2014 | Poniedziałek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki

koncert – próba otwarta, opieka art.: Aneta Figiel,
wtęp wolny

16.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Żyli wśród nas...”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Mieczysław Żachowski,
wtęp wolny

22.04.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Jagoda Jurczak „Rowerem przez Brandenburgię”, relacja z wyprawy rowerowej grupy turystycznej Agrykola połączona z projekcją multimedialną, wejściówki

23.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„O Jerzych i Wojciechach wiele”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Małgorzata Wojtatowicz,
wtęp wolny

25.04.2014 | Piątek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Starożytność”

spektakl – próba otwarta, reż.: Tomasz ZaródIMPREZA ODWOŁANA

26.04.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Iza Maciusowicz i Barbara Borzyszkowska

„Off street”, wernisaż wystawy fotografii ulicznych, zaproszenia, wystawa czynna do 25 maja 2014

27.04.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Narwal „Tadek Niejadek”, spektakl dla dzieci od 4 lat; „Hej Niejadki! Zróbmy dziś klawe podkładki!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

27.04.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rzeczywistość subiektywna”

wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Zuzanny Rechowicz-Piątkowskiej-Beltrami i Rolanda Beltrami, zaproszenia, wystawa czynna do 22 maja 2014

27.04.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Teka „Jeszcze chcę powiedzieć”

spektakl muzyczny, wyst.: Ewa Tucholska, Tomasz Piątkowski oraz Krzysztof Jaszczak (fortepian), Robert Kuśmierski (akordeon), Marcin Fidos (kontrabas),
wtęp wolny 

28.04.2014 | Poniedziałek

11.00

NA ZEWNĄTRZ

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór La Musica „Santo”, koncert odbędzie się w dolnym kościele Parafii p.w. Świętego Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście, 
wtęp wolny

28.04.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”

show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona, wejściówki

29.04.2014 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Międzynarodowy Dzień Tańca

„Tańczę na Smolnej”, pokaz choreografii grup tanecznych DKŚ, opieka art.: Izabella Borkowska; „Oni tańczą dla mnie”, wernisaż wystawy fotografii tanecznych Dominika Kotowskiego, zaproszenia

05.05.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Profesje – dziennikarz. Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem,
wtęp wolny

08.05.2014 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Bank Pomysłów 2014

spotkanie poświęcone prezentacji zgłoszonych projektów oraz wybór komisji skrutacyjnej,
wtęp wolny

10.05.2014 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Czy Obywatele Kultury przestają czytać?”

rozmowa o stanie czytelnictwa, ruchu wydawniczego i księgarskiego w Polsce, wejściówki

11.05.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Muzyczne ZOO”, spektakl dla dzieci od lat 4; „Ahoj, Morskie Wilki! Nie czekajcie ani chwilki! Na warsztat przybywajcie i świat morski poznawajcie!”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

11.05.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… duet muzyczny Coctail

wyst.: Monika Orzeszko (śpiew), Adam Anusiewicz (gitara, śpiew), bilety: 10 PLN

12.05.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z przyczyn nie zależnych od DKŚ koncert Katarzyny Pietroń został odwołany. Zapraszamy na koncert w wykonaniu Mai Kwiatkowskiej i Mata Kwiatkowskiego, w programie m.in.: Bartók, Bach, Ravel, 
wtęp wolny

12.05.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki

„Big-beat lat osiemdziesiątych po polsku”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

13.05.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Alicja Iller i Anna Lubomirska-Wittlin „Kenia”, prelekcja i prezentacja multimedialna, wejściówki

14.05.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Obiekty UNESCO w Polsce”, wykład, projekcja, prowadzenie: Szymon Bijak,
wtęp wolny

17.05.2014 | Sobota

20.00–24.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretowa Noc na Smolnej w Noc Muzeów

programy kabaretowe, jam improwizacyjny i filmy okołokabaretowe, 
wtęp wolny

18.05.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, wejściówki

19.05.2014 | Poniedziałek

10.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Jacek Tomczak „Chiny, kraj, który trzeba zobaczyć, żeby go zrozumieć”, prezentacja filmu i rozmowa z realizatorem,
wtęp wolny

19.05.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”

show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona, wejściówki

20.05.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatrzyk A’la Kabaret „W krynickim sanatorium"

spektakl, scen. i reż.: Ala Makówka, oprawa muz.: Tomasz Nowak, wejściówki

21.05.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Śladami Polaków na Białorusi”, cz. 2, wykład, projekcja, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

24.05.2014 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Warszawa. Była, jest, będzie”

wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wiernickiej-Domagały i Aleksandry Kędzierskiej-Komudy, zaproszenia; wystawa czynna do 12 czerwca 2014

24.05.2014 | Sobota

14.00–21.00

NA ZEWNĄTRZ

IX WARSZAWSKI KONWENT GIER STRATEGICZNYCH

GRENADIERNOWE MIEJSCE! Fort Bema, ul. Powązkowska 90, Warszawa, wejście główne od ul. Jerzego Waldorffa

25.05.2014 | Niedziela

11.00–16.00

NA ZEWNĄTRZ

IX WARSZAWSKI KONWENT GIER STRATEGICZNYCH

GRENADIERNOWE MIEJSCE! Fort Bema, ul. Powązkowska 90, Warszawa, wejście główne od ul. Jerzego Waldorffa

26.05.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór Tonika „Uśmiechnij się, mamo”, koncert, opieka art.: Teodozja Sadowska (dyrygentka), Tomasz Kaznowski (akompaniator),
wtęp wolny

26.05.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, bilety: 15 PLN

28.05.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Litewskim traktem”, wykład, projekcja, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

31.05.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Gala Młodych Talentów”

koncert operowo-operetkowy, współorganizacja: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

31.05.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Jonasz Chlebowski, Tomáš Rafa, Michał Rumas

„Majdan. Kijów. UA”, wernisaż wystawy fotografii, zaproszenia; wystawa czynna do 20 czerwca 2014

01.06.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Klawy Dzień Dziecka”, animacje, gry i zabawy dla dzieci i rodziców, prowadzenie: Klawa Planeta,
wtęp wolny

02.06.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Profesje – satyryk. Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem,
wtęp wolny

02.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ResComica „Prezent”

spektakl, scen. i reż.: Aleksander Derkaczew, wyst.: Jadwiga Krawczyk, Marta Szczęsna-Kononowicz, Piotr Bajor, Artur Rzeszotek, wejściówki

03.06.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Piosenki różne”

Aldona Jacórzyńska zaprezentuje swoje teksty, recytując i śpiewając; Tomasz Koenig zaśpiewa piosenki Jana Kaczmarka,
wtęp wolny

07.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Miłość na godzinę”, spektakl, premiera, wejściówkiUWAGA! Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc – teatr.scena.glowna.handlowa@gmail.com

07.06.2014 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

wieczór poetycki,
wtęp wolny

08.06.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Miłość na godzinę”, spektakl, wejściówkiUWAGA! Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc – teatr.scena.glowna.handlowa@gmail.com

08.06.2014 | Niedziela

11.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Dzień Sąsiada w Klubie na Hożej

szczegóły w Katalogu Punktów Sąsiedzkich na www.inicjatywysasiedzkie.pl,
wtęp wolny

09.06.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Ad Rem „Wiosenne rozmaitości”, program poetycko-muzyczny, scen. i reż.: Zofia Rosińska,
wtęp wolny

09.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

12. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2014

oficjalne otwarcie – przywitanie gości: Paweł Kucharczuk (dyrektor festiwalu Bom Dia Brasil 2014), wystąpienie: Andre de la Cruz (członek zarządu Fundacji Macunaima) • João Balão „Pieśni Atlantyku”, koncert, zaproszenia 

10.06.2014 | Wtorek

19.30

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

NASZE FASCYNACJE

Maryla i Jerzy Mirowscy „Turcja – zimą lub latem, czyli Góry Pontyjskie czy Wybrzeże Likijskie?”, prelekcja i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

12.06.2014 | Czwartek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki „Muzyczny MiszMasz”

koncert podsumowujący sezon, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

13.06.2014 | Piątek

zmiana godz. na 19.3

SCENA NA SMOLNEJ 9

12. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2014

„Garrincha” oraz „Todo poderoso: o filme 100 anos de Timao” / „Wszechmogący: film o 100-leciu Corinthians”,
wtęp wolny

14.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, wejściówki

14.06.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

które odbywają się oczywiście w Klubie na Hożej, prezentowane są skecze jeszcze niedokończone, niegrane, koncepcyjnie wyrwane z kontekstu, często bez zakończenia lub… środka, 
wtęp wolny

15.06.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wernisaż wystawy

prac uczestników zajęć plastycznych Domu Kultury Śródmieście, zaproszeniawystawa czynna do 7 września 2014

15.06.2014 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Roz-ryFka Part II”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz,
wtęp wolny

15.06.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Siostry”

etiuda filmowa, 14 min., produkcja: Dom Kultury Śródmieście, Zespół Filmowy Frakcja/35 – grupa artystyczna DKŚ, 
wtęp wolny

16.06.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Urszula Majewska „Brazylia i Wenezuela”, relacja z podróży i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

17.06.2014 | Wtorek

19.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Roz-ryFka Part II”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz,
wtęp wolny

21.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Dziady cz. II – widowisko”

spektakl, reż.: Tomasz Zaród, wejściówki

22.06.2014 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Młodzi Zdolni 2014”

finał konkursu, organizator: Młodzieżowa Rada Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, wejściówkiszczegóły: www.mrds.warszawa.pl

23.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

23.06.2014 | Poniedziałek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

DODATKOWA IMPREZA W REPERTUARZE

Studio Piosenki „1000 róż i kilka przyszłych gwiazd”, koncert, opieka art. i prowadzenie: Agnieszka Kowalska, akomp.: Maciej Tomaszewski,
wtęp wolny

24.06.2014 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście,
wtęp wolny

26.06.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

IMPREZA ODWOŁANA

Studio Tańca Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej, pokaz stepowania, wejściówki

26.06.2014 | Czwartek

10.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Cztery pory roku – wariacje plastyczne”

wernisaż wystawy prac dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 92, zaproszenia

27.06.2014 | Piątek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr na Progu „Scenariusz dla trzech aktorów”

próba otwarta, spektakl wg utworu scenicznego Bogusława Schaeffera, reż.: Tomasz Zaród, 
wtęp wolny

28.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

29.06.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Piotr Jakub Nowotny „Ślad”

monodram, reż.: Stanisław Miedziewski, 
wtęp wolny

30.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Opera? Na trawę!”

inscenizowany koncert arii, duetów i tercetów operowych w wykonaniu uczniów Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie, 
wtęp wolny

07.08.2014 | Czwartek

18.00

NA ZEWNĄTRZ

ArtPark 2014 – strefa artystyczna

7–31 SIERPNIA 2014 • CODZIENNIE • PARK IM. MARSZAŁKA EDWARDA RYDZA-ŚMIGŁEGO • WSTĘP WOLNYSzczegóły w dziale ArtPark

07.09.2014 | Niedziela

10.00–18.00

NA ZEWNĄTRZ

„Warszawa jest trendy – Dziecięca Warszawa”

Prezentacja Pracowni Artystycznych DKŚ oraz pokaz taneczny w wykonaniu grup artystycznych Slyde i Flesz, Pl. Defilad 1, przy Pałacu Młodzieży,
wtęp wolny

07.09.2014 | Niedziela

11.00

NA ZEWNĄTRZ

Uroczystości w 70. rocznicę walk stoczonych

podczas Powstania Warszawskiego we wsi Pociecha k. Palmir, przy pomniku upamiętniającym żołnierzy Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” Armii Krajowej; Pociecha, Krzyż Jerzyków

13.09.2014 | Sobota

12.00–21.30

NA ZEWNĄTRZ

Festyn „Tobie Ojczyzno”

impreza rekreacyjna o charakterze patriotycznym; prezentacja Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „Strateg”, Cypel Czerniakowski,
wtęp wolny

14.09.2014 | Niedziela

12.00–18.00

NA ZEWNĄTRZ

Festyn „Tobie Ojczyzno”

impreza rekreacyjna o charakterze patriotycznym; prezentacja Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „Strateg”, Cypel Czerniakowski,
wtęp wolny

20.09.2014 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Inspiro Ensemble

kompozycje laureatów V Konkursu Kompozytorskiego Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich im. Zygmunta Mycielskiego, 
wtęp wolny

22.09.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Krzysztof Dworczyk „Australia, w krainie kangura i koali”, prelekcja i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

22.09.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

27.09.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Portrety muzyczne”

„Portrety muzyczne: Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki i inni”, wyst.: Eugeniusz Tiemnikow (śpiew), Olga Ternowych (fortepian), Jacek Bąk (gitara), wejściówki

27.09.2014 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Cztery pory roku – wariacje plastyczne”

finisaż wystawy prac dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 92,
wtęp wolny

28.09.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Małe historie”, spektakl dla dzieci 4–9 lat oparty na tekstach publikowanych w cyklu wydawniczym Naszej Księgarni „Poczytaj mi, mamo”, 
wtęp wolny

28.09.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Janusz Pacek in memoriam”

finisaż wystawy fotografiizaproszeniawystawa czynna od 8 do 28 września 2014

29.09.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Maciej Klociński „Wokół melodii z dawnych lat”, koncert przebojów międzywojennych i powojennych, oprawa muz.: Tadeusz Kwiatkowski,
wtęp wolny

29.09.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teresa Kuźnicka „W ciepłych kolorach”

wernisaż wystawy malarstwa zaproszeniawystawa czynna od 29 września do 16 października 2014

04.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Latający Dywan „360 stopni”

koncertwejściówki

04.10.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Adrian Aureliusz Alinowski „Forma koloru”

wernisaż wystawy malarstwa,
wtęp wolnywystawa czynna do 5 listopada 2014

05.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Zagubieni przyjaciele”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Na zielonej łące skaczą dziś zające!”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

06.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Eugeniusz „Żenia” Tiemnikow „W świecie ballady polskiej i rosyjskiej”koncert,
wtęp wolny

06.10.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Wiersza i Piosenki

„Czemu płaczą czarownice…”, prapremiera spektaklu muzycznego, scen. i reż.: Asja Łamtiugina, wejściówki

11.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„90 lat polskiej piosenki”

jubileusz pracy estradowej Teresy Kramarskiejprowadzenie: Krzysztof Kietczer, wejściówki

12.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaška „Piernikowe potyczki”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Fiku-miku, zróbmy sobie po pierniku!”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

12.10.2014 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kapela Brodów „Muzikaim”

koncert muzyki żydowskiej z Polski, współorganizator: Wydawnictwo Muzyka Odnaleziona, zaproszenia

13.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Eko Kabaret Urle „Promocje i różne opcje”, scen. i reż.: Barbara Kowalczyk,
wtęp wolny

13.10.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

18.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Documentarium”

Pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych w grupie artystycznej DKŚ „Documentarium” pod opieką artystyczną Marka Pawłowskiego i Adama Zięciny,
wtęp wolny

18.10.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

Grzegorz Dolniak – w solowym programie, Kabaret Paszkot z kilkoma piosenkami, Niplodram z kilkoma nowymi skeczami oraz jak zwykle niespodziewani goście…, 
wtęp wolny, liczba miejsc ograniczona

19.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „O niesfornej Kózce i skromnej Anulce”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Gdyby kózka nie skakała… to by nudne życie miała!”, bilety: 15 PLN

19.10.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Leon Barszczewski –

fotograf XIX-wiecznej Samarkandy”, wernisaż wystawy przygotowanej przez prawnuka badacza, Igora Strojeckiego, połączony z wykładem i prezentacją multimedialną, zaproszenia

20.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Urszula Majewska „Boliwia, Peru, Galapagos”, relacja z podróży i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

20.10.2014 | Poniedziałek

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

wieczór kabaretowywejściówki

21.10.2014 | Wtorek

13.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

– inauguracja roku akademickiego:„Historia turystyki górskiej w Polsce”, wykład i prezentacja Zbigniew Muszyński
wtęp wolny

25.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół „A&A”

wieczorek taneczny, wyst.: Anna Kacperska (śpiew), Andrzej Borowik (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 10 PLN

25.10.2014 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Grupa Terra Poetica

wieczór poetycki,
wtęp wolny

26.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Konik Garbusek”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Czy koń ma buty? Nie – koń jest podkuty”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

26.10.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

27.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Marcin Mazurek „Mistrzowie muzyki filmowej”, koncert fortepianowy,
wtęp wolny

27.10.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa improwizacyjna Dźwiek Dż

wieczór kabaretowywejściówki

28.10.2014 | Wtorek

13.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Polskie cmentarze wojenne w Europie”, wykład i prezentacja Halina Sugier,
wtęp wolny

03.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Święto Zmarłych w Meksyku”, wykład Teresy Walendziak – etnologa, amerykanistki,
wtęp wolny

03.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, reż.: Darek Sikorski, wejściówki

07.11.2014 | Piątek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

„Samotność bezrobotnego aktora”

otwarte warsztaty Teatru na Progu, prowadzenie: Tomasza Zaród,
wtęp wolny

08.11.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „The Best of Hoża”

koncert, opieka art.: Agnieszka Kowalska
wtęp wolny

08.11.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Magdalena Limbach „Malarstwo”

wernisaż wystawy,
wtęp wolnywystawa czynna do 3 grudnia 2014

09.11.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarosław Tomasz Kłos

„Źrenica* – 2013. Foto-Grafia”, wernisaż wystawy fotografii, zaproszenia; wystawa czynna do 27 listopada 2014* łac. pupilla

09.11.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Trio łódzko-chojnowskie „Sny i sny”

koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, wyst.: Paweł Konopacki (gitara), Witold Łuczyński (gitara), Tomasz Susmęd (fortepian), organizacja: Kuba Mędrzycki, bilety: 20 PLN

10.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Czarodziej z Nantes. Życie i twórczość Juliusza Verne’a”, prelekcja dra Krzysztofa Czubaszka – założyciela i prezesa Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne’a,
wtęp wolny

10.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Niepodległa Warszawa”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska – dyrygentka, Joanna Gonera – akompaniatorka, wejściówki

15.11.2014 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2014

32. Międzynarodowy Festiwal Bardówpółfinał konkursu, koncert,
wtęp wolny

16.11.2014 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2014

32. Międzynarodowy Festiwal Bardówwielki finał konkursu, koncert, 
wtęp wolny

17.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Więzienie – miejsce poza czasem i przestrzenią”, prezentacja bloga draki-z-paki.pl, prowadzenie: Marina Hulia,
wtęp wolny

17.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

18.11.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Litewsko-łotewskim traktem”, wykład, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

22.11.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slovenka do kwadratu (Slovenka na kvadrát)

monodram muzyczny w języku słowackim z polskimi napisami, zaproszenia

22.11.2014 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Grupa Terra Poetica

wieczór poetycki,
wtęp wolny

23.11.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Morskie Opowieści”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

23.11.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jego portret”

koncert piosenek A. Osieckiej, W. Młynarskiego, J. Brela i Kabaretu Starszych Panów, bilety: 10 PLN

23.11.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jego portret” – dodatkowy koncert

koncert piosenek A. Osieckiej, W. Młynarskiego, J. Brela i Kabaretu Starszych Panów, bilety: 10 PLN

24.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Krystyna Gucewicz, spotkanie autorskie z dziennikarką, krytykiem sztuki, recenzentką teatralną, poetką, reżyserką,
wtęp wolny

24.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, reż.: Darek Sikorski, wejściówki

25.11.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Księstwo Mazowieckie w wielu odsłonach”, wykład, prowadzenie: Mieczysław Żochowski, 
wtęp wolny

29.11.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

Do tańca gra… Zespół Koktail, wyst.: Monika Orzeszko (śpiew), Robert Paradowski (śpiew, instrumenty klawiszowe); ponadto wróżby wróżki Małgorzaty i inne zabawy andrzejkowe, bilety: 20 PLN

29.11.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

wyst.: Grupa improwizacyjna Dźwięk Dż, Kabaret Niplodram, Kabaret Paszkot,
wtęp wolny

30.11.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Baśniowy pokoik”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

30.11.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stefan „Stefcio” Purzyński

„Przytulanki. Kwiaty”,  wernisaż wystawy malarstwa, zaproszenia, wystawa czynna do 11 grudnia 2014

01.12.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Czy Himalaje są niebezpieczne?”, prelekcja i projekcja multimedialna,
wtęp wolny

01.12.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Marie-Louise Ostrowska

recital fortepianowy, w programie utwory: J.S. Bacha, L. van Beethovena, F. Chopina, C. Debussy’ego, F. Liszta, K. Szymanowskiego, S. Rachmaninowa
wtęp wolny

04.12.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Święta, święta…”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel,
wtęp wolny

06.12.2014 | Sobota

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

3. Warszawski Konkurs Taneczny SOLODUOTRIO

Zapraszamy do oglądania konkursowych prezentacji choreograficznych od godziny 11.00,
wtęp wolny

06.12.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Katarzyna Wieczorek „Transmisja wyobraźni”

wernisaż wystawy fotografii,
wtęp wolnywystawa czynna do 7 stycznia 2015

07.12.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Zimowa przygoda ze Świętym Mikołajem”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Joanna Polak i Igor Polak oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

07.12.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatrzyk A`la Kabaret „W krynickim sanatorium”

spektakl, reż. i scen.: Alina Makówka, Andrzej Gmitrzuk, oprawa muz.: Tomasz Nowak, bilety: 10 PLN

08.12.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Katarzyna Pietroń „Z fortepianem przez wieki i kraje”, koncert,
wtęp wolny

08.12.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Artur Gotz „Blaszana kobieta z ulicy Hożej”

spektakl muzyczny w konwencji kabaretowego teatru piosenki, wejściówki

09.12.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Bezpieczeństwo w wielu odsłonach”, wykład i prezentacja (Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji),
wtęp wolny

13.12.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zmiana w repertuarze!

Z przyczyn niezależnych od DKŚ spektakl Grupy Musicalowej „Za kulisami” został odwołany! Tego dnia odbędzie się koncert w wykonaniu Studia Piosenki „The Best of Hoża – Volume 2”, 
wtęp wolny

13.12.2014 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

Teatr Go „Animowanie” wg Waldemara Łysiaka, reż.: Jacek Kwiecień, wyst.: Maria Stańska-Nowicka, Irina Stankiewicz, Agnieszka Szymanik, Kamil Gęsicki, Jacek Kwiecień, Paweł Biernacki,
wtęp wolny

14.12.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna 6 „Prawdziwa historia Bożego Narodzenia”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

14.12.2014 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Janusz Korczak Kinder Teater

„Józef i jego bracia”, spektakl na zakończenie warsztatów „Jidysz oczami dziecka”, organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce;
wtęp wolny

14.12.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Cimek-Gutowska

„Uwięziony w mroku”, wieczór literacki, fragmenty powieści przeczytają: Anna Matecka i Jakub Lasota,
wtęp wolny

14.12.2014 | Niedziela

11.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Podwórkowa Gwiazdka w Klubie na Hożej

więcej szczegółów w Katalogu Punktów Sąsiedzkich na www.inicjatywysasiedzkie.pl,
wtęp wolny

15.12.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór La Musica „Cicha noc…”, koncert kolęd i pastorałek, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka)
wtęp wolny

15.12.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

15.12.2014 | Poniedziałek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Zmiana w repertuarze!

Teatr Itakzagramy „Kraina tysiąca i jednej baśni – baśnie arabskie”, spektakl,
wtęp wolny 

16.12.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

Ks. Jan Zalewski „Sześć rajdów motocyklowych Szlakiem Hymnu Polskiego”, wykład i prezentacja,
wtęp wolny

16.12.2014 | Wtorek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych


wtęp wolny

18.12.2014 | Czwartek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Dodatkowa impreza w repertuarze

Studio Piosenki „Święta, święta…”koncert, opieka art.: Aneta Figiel, 
wtęp wolnykoncert przeniesiony z 15 grudnia

18.12.2014 | Czwartek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nakręćmy razem film”

finał projektu „Bank Pomysłów w DKŚ”, w programie: pokaz filmów zrealizowanych podczas warsztatów,
wtęp wolny

20.12.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

21.12.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Spotkania”

wernisaż wystawy ikon Jolanty Barszcz, Doroty Stachurskiej i Andrzeja Chmielowskiego, zaproszenia; wystawa czynna do 25 stycznia 2015

21.12.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta

„Gwiazdkowy swing”, koncertopieka art.: Wojciech Kulczycki, wejściówki

10.01.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, wejściówki

10.01.2015 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Waldek Borowski „Oswajanie demonów”

wernisaż wystawy grafiki warsztatowej z lat 2001–2006, plakatu i malarstwa,
wtęp wolny, wystawa czynna do 19 lutego 2015

11.01.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

11.01.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Tydzień Uśmiechu” SGH w Warszawie

Teatr Scena Główna Handlowa „Miłość na godzinę”, spektakl, wejściówki-cegiełki (10 PLN) do nabycia przed spektaklem – całkowity dochód zostanie przekazany Domowi Dziecka w Mrągowie

12.01.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych w grupie artystycznej DKŚ „Documentarium” pod opieką artystyczną Marka Pawłowskiego i Adama Zięciny,
wtęp wolny

12.01.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Wokalna Oleander

„Powróćmy jak za dawnych lat”, koncert karnawałowy, opieka art.: Marek Stołowski, akomp.: Marcin Mazurek,
wtęp wolny

13.01.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Wielokulturowość w dziejach Warszawy”, wykład i prezentacja: Krzysztof Przygoda,
wtęp wolny

14.01.2015 | Środa

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare

„Święta, święta i po świętach”, koncert; opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz, akomp.: Patryk Huńkowski,
wtęp wolny

17.01.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

17.01.2015 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

PRZYMIARKI KABARETOWE

Niplodram „Telewizja za trzy grosze”, wyst.: Maciej Pawłowski, Jan Łukasik, Kajetan Zakrzewski, Aleksander Kowal, Filip Stysiak, Jan Marczewski,
wtęp wolny

18.01.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Janosik i dobry Pasterz”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

18.01.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas

„Kolory duszy”, recital fortepianowy, w programie utwory: F. Chopina, F. Liszta, O. Respighiego i D. Baczyńskiej-Kissas,
wtęp wolny

19.01.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z aktorskiego albumu – spotkanie z Jerzym Stuhrem
wtęp wolny

19.01.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, bilety: 15 PLN

20.01.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„St. Petersburg po polsku”, wykład i prezentacja: Ewa Ziółkowska,
wtęp wolny

20.01.2015 | Wtorek

20.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Śpiewamy piosenki Teatrzyku A`la Kabaret

interaktywny program przygotowany przez artystów Teatrzyku A`la Kabaret,
wtęp wolny

24.01.2015 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Maja Szymanowska „Jadę na Święta”

koncert dla dzieci i rodzin, wejściówki

24.01.2015 | Sobota

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

wieczór poetycki z autorską twórczością grupy Terra Poetica okraszony poezją śpiewaną,
wtęp wolny

25.01.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Piotr Wojciechowski

„Kontratak rysownika. 77 rysunków na styczeń”, wernisaż wystawy, zaproszenia, wystawa czynna do 12 lutego 2015

26.01.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Jadwiga Gorzycka „Elvis Presley – Królestwo króla rock and rolla”, relacja z wizyty w muzeum artysty w Graceland; Koncert piosenek E. Presleya w wyk. Dariusza „Dario” Przybysza,
wtęp wolny

26.01.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie

Filmy dyplomowe:„Poli”, film fabularny, 30`„Zobacz mnie”, film fabularny, 26`
wtęp wolny

27.01.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Szlakiem poloneza” w 250 rocznicę urodzin Michała Kleofasa Ogińskiego”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

31.01.2015 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół Cztery Kiery

zabawa taneczna, wyst.: Monika Smolińska (wokal), Paulina Urynowicz (wokal), Zbigniew Sękulski (wokal, instrumenty klawiszowe), bilety: 20 PLN

01.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „O wróbelku Elemelku”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen. i reż.: Igor Polak, wyst.: Joanna Polak, Igor Polak; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

01.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Maciej Klociński i jego goście

„Izabella Juriewa, królowa romansu”, koncert romansów rosyjskich, pieśni cygańskich i melodii retro, 
wtęp wolny

02.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zespół Melodia „Ach kim jest ta pani, co zwie się miłością”, koncert arii, pieśni i piosenek, wyst.: Anna Marciniak, Maria Popławska, Beata Żelazek, Jerzy Ostapiuk, oprawa muz.: Ewa Michalak,
wtęp wolny

07.02.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sundaram – koncert artrockowy

wyst.: Mariusz Żółkiewka (gitara solowa, kompozytor, lider), Wojciech Ruciński (gitara basowa, kontrabas, stick), Dariusz Świechowski (perkusja), Paweł Piotrowicz (gitara rytmiczna),
wtęp wolny

07.02.2015 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

improwizacje kabaretowo-teatralne w wykonaniu Grupy Dźwięk Dż oraz gości, 
wtęp wolny

08.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „O rany, orangutany”, spektakl dla dzieci od 3 lat, Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

08.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Spektakle:

„Sceny z życia” i „Podróż do wnętrza”
wtęp wolny

09.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Jacek Tomczak „Kuba – kraj, w którym mimo biedy wszyscy tańczą”, prezentacja filmu i rozmowa z realizatorem,
wtęp wolny

09.02.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Moc życia i miłości”

wieczór autorski poety Pawła Księżaka,
wtęp wolny

14.02.2015 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół Artrock

wieczorek taneczny, w programie: walentynkowy koncert piosenek Elvisa Presley’a (mile widziane kostiumy i rekwizyty walentynkowe), bilety: 20 PLN

14.02.2015 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Terra Poetica

wieczór poetycki z autorską twórczością grupy Terra Poetica i poezją śpiewaną,
wtęp wolny

15.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Rzepka”, spektakl dla dzieci od 3 lat, reż.: Marian Ołdziejwski, wyst.: Stefan Warzyński, Marian Ołdziejewski; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

15.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Barbara Filipiak „Świat w kolorach”

wernisaż wystawy malarstwa i grafiki, zaproszenia, wystawa czynna do 5 marca 2015

16.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Piosenka, satyra, poezja”, spotkanie autorskie z Wojciechem Dąbrowskim, dziennikarzem, piosenkarzem, satyrykiem, autorem wierszy i piosenek,
wtęp wolny

16.02.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, bilety: 15 PLN

17.02.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Literackim szlakiem Mazowsza”, wykład i prezentacja: Małgorzata Hoffman-Piasecka,
wtęp wolny

21.02.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tribute to Nalepa

„Tribute to Tadeusz Nalepa”, koncert bluesowy, wejściówki

21.02.2015 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Marina Tokareva

„Krawędź Ziemi jest wszędzie”, wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 26 marca 2015,
wtęp wolny

22.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaška „Przygody Koziołka Matołka”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

22.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatrzyk A`la Kabaret

„W krynickim sanatorium”, spektakl, bilety: 10 PLN

23.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Ludmiła Kryńska „Albania – kraj bunkrów, ale czy tylko?”, prelekcja i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

23.02.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Eugeniusz Tiemnikow

„Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie”, recital,
wtęp wolny

24.02.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Historia polskiego hymnu”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

25.02.2015 | Środa

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki

„Gorące piosenki na zimowy czas”, koncert, opieka art.: Agnieszka Kowalska, akomp.: Maciej Tomaszewski,
wtęp wolny

26.02.2015 | Czwartek

18.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Studio Piosenki

„Muzyczne inspiracje”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel,
wtęp wolny

28.02.2015 | Sobota

zmiana godziny z 10.

SCENA NA SMOLNEJ 9

Przegląd Amatorskiego Teatru Francuskiego Gofr

organizator: XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”,
wtęp wolny

28.02.2015 | Sobota

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Teatr Mowa „Połączenie zostało przerwane”

spektakl,
wtęp wolny

01.03.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajkowscy „Kopciuszek”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

01.03.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Ex Machina „Nowe : wyzwolenie”

spektakl dla widzów dorosłych i młodzieży 15+, wejściówki

02.03.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Maria Marzena Grochowska „Opowieść o Krystynie Krahelskiej i Syrenie Warszawskiej”, prelekcja,
wtęp wolny

02.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Muzyczne inspiracje”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

03.03.2015 | Wtorek

19.00

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Zofia Stecka „Nie dziecko, nie kobieta”

koncert,
wtęp wolny

07.03.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Teatralniejsi „Atlasy ciał”

spektakl audiowizualny,
wtęp wolny

07.03.2015 | Sobota

KLUB NA HOŻEJ 41 LOK. 2

Przymiarki Kabaretowe

Niplodram „Telewizja za trzy grosze”,Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD DKŚ IMPREZA ZOSTAŁA ODWOŁANA!

08.03.2015 | Niedziela

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Projekt „Polub Warszawiaka”

organizator: XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”,
wtęp wolny

08.03.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna

4. edycja cyklu „Mistrz i uczniowie”: Konrad Wieniawa-Narkiewicz oraz Marta Łyżwińska i Wiktoria Mańkowska „3 x papier”, wernisaż wystawy, zaproszenia; wystawa czynna do 26 marca 2015

09.03.2015 | Poniedziałek

11.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Grupa Wokalna Oleander „Baby, ach te baby”, koncert, opieka art.: Marek Stołowski, akomp.: Marcin Mazurek, wejściówki

09.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Spotkajmy się z muzyką

„Chopin i inni”, koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie, akomp.: Lidia Strońska, prowadzenie: Krystyna Jaźwińska,
wtęp wolny

10.03.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„W krainie Łemków – Góry Hańczowskie”, wykład i prezentacja: Zbigniew Muszyński,
wtęp wolny

16.03.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Janusz Świąder „Gwiazdy błyszczały wczoraj”, promocja książki o artystach estrady w Polsce powojennej, program z udziałem Jolanty Kubickiej, Bogdana Czyżewskiego i Edwarda Hulewicza, wejściówki

16.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, wyst.: Wojciech Dąbrowski, Jacek Łapot, Evgen Malinovskiy, Marek Majewski, Andrzej Ozga, bilety: 15 PLN

17.03.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku