kontrast: icon

NOWE BAŚNIE WARSZAWY • Nabór na warsztaty pisarskie i opowieściarskie w DKŚ

zapisy: https://forms.gle/zWUCXmtYbGbMXias8
wstecz

Drodzy i Drogie,
nabór do projektu NOWE BAŚNIE WARSZAWY w Domu Kultury Śródmieście trwa! 😃
To seria warsztatów pisarskich i opowieściarskich, dzięki którym wspólnie napiszemy historie zanurzone w tematyce Warszawy przyszłości. Efekty wygłosimy podczas finałowego wydarzenia, a poza tym powstanie audiobook, dzięki któremu dotrą one do szerszej publiczności.
Wszystkie osoby zainteresowane kreatywnym pisaniem, sztuką opowiadania oraz życiem współczesnym i historią Warszawy zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego. Projekt stanowi serię ściśle związanych ze sobą wydarzeń, w związku z czym do udziału zapraszamy osoby, które są w stanie zadeklarować gotowość do udziału w spotkaniach oraz chęć stworzenia autorskich historii.
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/zWUCXmtYbGbMXias8
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 3 października.
Do zobaczenia!

PROGRAM WARSZTATÓW

4 października, 17:00-19:00, Międzypokoleniowa Klubokawiarnia przy ul. Anielewicza 3/5
Prezentacja dotycząca tradycyjnych warszawskich legend i folkloru miasta, podczas której zgłębimy zagadnienia dotyczące historii miasta oraz tego, co o niej mówi baśniowy i legendarny przekaz. Uzupełnimy również wiedzę dotyczącą miejskich tradycji. Prowadzenie: Piotr Czerwiński – przewodnik po Warszawie, edukator, przewodnik muzealny, wykładowca i animator kultury.
 
7 października, 14:00-16:00, Scena na Smolnej, I piętro (sala taneczna), ul. Smolna 9
Spotkanie dotyczące współczesnych wyzwań Warszawy, podczas którego zapoznamy się ze współczesnymi wyzwaniami miasta oraz zdobędziemy wiedzę o przykładach dobrych praktyk i rozwiązaniach, które na nie odpowiadają.
Prowadzenie: Adam Orzechowski (Miasto Jest Nasze) – Mieszka na Starym Mokotowie, pochodzi z Częstochowy i lubi Pragę zarówno tę nad Wisłą, jak i tę nad Wełtawą. Zaangażowany społecznie, działa, ponieważ kocha Warszawę. Szczególnym uczuciem darzy jej różnice w klimacie osiedli, dzielnic. Trudno jest mu obyć się bez podróżowania, a i tak zawsze wraca na spacer wzdłuż Rakowieckiej. Interesuje się transportem, urbanistyką i zrównoważonym podejściem do miasta, zawodowo pracuje przy funduszach europejskich.
 
9 i 16 października, 17:30-20:30, Scena na Smolnej, I piętro (sala taneczna), ul. Smolna 9
Dwa spotkania poświęcone kreatywnemu pisaniu. Punktem wyjścia do snucia nowych fabuł będą dwa poprzednie spotkania oraz tradycyjne struktury fabularne, po to, by osadzić je we współczesnych problematykach.
Prowadzenie: Anna Jantos – Opowiadaczka, członkini warszawskiej grupy 501. Prowadzi warsztaty storytellingowe dla młodzieży i dorosłych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi - pomagając im opowiedzieć ich własne historie. Na co dzień działa w Centrum Komunikacji Społecznej. Aktualnie uczy się gry na ukulele.
 
18 października (Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie) i 25 października (Pracownie Artystyczne przy Foksal 11), 17:30-20:30
Dwa spotkania poświęcone warsztatowi sztuki opowiadania, podczas których poznacie tajniki sztuki opowiadanie, dzięki którym będziecie w stanie ze swadą zainteresować publiczność swoimi historiami.
Prowadzenie: Adam Markuszewski – trener i opowiadacz. Od 2015 roku członek Grupy 501, z którą wielokrotnie występował. Uczestnik warsztatów z wieloma opowiadaczami i opowiadaczkami w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania. Prowadził warsztaty m.in. dla innych opowiadaczy i opowiadaczek na Taborze opowiadaczy czy w Muzeum Warszawy. Przez wiele lat pracował w obszarze wzmacniania wspólnot lokalnych. Prowadzi profil na Instagramie "Rośnij z opowieścią".
 
Listopad
Seria indywidualnych i grupowych konsultacji pisarskich i opowieściarskich, podczas których powstaną gotowe teksty i ich prezentacje.
Prowadzenie: Anna Jantos i Adam Markuszewski
13 listopada, 18:00-20:00, scena na Smolnej, I piętro (sala taneczna), ul. Smolna 9
Warsztaty z emisji głosu, podczas których opanujemy techniki wokalne przydatne podczas wystąpień publicznych, w kontekście sztuki opowiadania
Prowadzenie: Kajetan Gołębiewski – lektor, konferansjer i mówca. Regularnie prowadzi warsztaty emisyjne dla szkół i instytucji oraz ognisk teatralnych. Koordynuje działania opowieściarskie w Domu Kultury Śródmieście.
10 grudnia, 19:00
Finał wydarzenia, prezentacja powstałych w trakcie projektu nowych baśni o Warszawie.
Ponadto baśnie zostaną wydane w formie audiobooka.
Wszystkie spotkania w ramach projektu odbędą się w filiach Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.
zapisy: https://forms.gle/zWUCXmtYbGbMXias8
udostępnij na: facebooku