Karina Kaniewska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Wiktoria Sadłowska, Natalia Oleszczuk, Bartosz Jaczewski, Zuzanna Nowak, Grażyna Marczyk, Karolina Piłka, Julia Bartosik, Kamila Kocewiak-Robalewska, Joanna Czerwińska, Marta Pawłowska, Justyna Grabowska.
Wystawa czynna od 8.05. do 25.05.
To już trzecia z cyklu wystawa prezentująca prace studentek i studentów, absolwentek i absolwentów Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Przedstawiamy na niej prace adeptek (także tegorocznych dyplomantek) oraz absolwentek Instytutu – artystek aktywnych na rynku sztuki, w edukacji artystycznej i arteterapii. Są to bardzo zróżnicowane materiały z zakresu malarstwa, grafiki warsztatowej, rzeźby i nowych mediów.
Sam Instytut to miejsce pod wieloma względami wyjątkowe. Wyjątkowe jest podejście do kształcenia. Twórcy kierunku budując program studiów położyli ogromny nacisk na rozwój artystyczny studiujących. Zgodnie z założeniem, że trzeba bardzo dobrze poznać materię, żeby móc o niej uczyć. Nie pozostawiono też w tyle rozwoju teoretycznego. Świetny zespół aktywnych artystek i artystów sztuk wizualnych, teoretyczek i teoretyków sztuki i kultury, pedagogów czuwa nad pracą tych, którzy w przyszłości – jako edukatorki i edukatorzy sztuk plastycznych – będą wnosić wkład w rozwój i pogłębienie wrażliwości estetycznej naszego społeczeństwa.
Wyjątkowa jest też siedziba – przedwojenna kamienica położona na Ochocie – w której mieścił się Państwowy Instytut Pedagogiki Specjalnej (1922–1939), którego współzałożycielką była patronka Akademii i twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce Maria Grzegorzewska. Instytut zajmuje samodzielnie całą tę przestrzeń, co powoduje, że atmosfera pracy jest w nim wyjątkowa. Jest taką także ze względu na indywidualne podejście wykładowczyń i wykładowców do studiujących.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dorobkiem młodych artystek i artystów, na których twórczość miał nie mały wpływ okres studiów w IEA.
Kuratorzy – Krzysztof Cywiński (Fundacja Sztuka Edukacji) i Justyna Grabowska (Koło Naukowe Miłośników Sztuki przy Instytucie Edukacji Artystycznej i Fundacja Asymetryści)