kontrast: icon

Nabór do Mazowieckiego Konkursu Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej „Uśmiech na nutę”

Scena na Smolnej
Smolna 9
wstecz

Błysk w oku, cięty dowcip i piosenka na ustach – czy to domena młodych? Ależ skąd! Mazowiecki Konkurs Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej „Uśmiech na nutę” udowadnia, że pasja śpiewania i dobry żart nie mają daty ważności. 

Dom Kultury Śródmieście zaprasza wszystkich rozśpiewanych seniorów w wieku 60 lat (i więcej!) z całego Mazowsza do podzielenia się swoim talentem i poczuciem humoru na scenie. Nasz konkurs to okazja do artystycznej aktywności dla osób dojrzałych oraz do integracji poprzez wspólne muzykowanie i zabawę w serdecznej, pełnej uśmiechu atmosferze.

O co chodzi? To konkurs muzyczny o kabaretowym zabarwieniu, skierowany do amatorów – osób 60+, które nie występują zawodowo, ale kochają śpiewać dla przyjemności. Uczestnicy (soliści lub duety) prezentują jedną piosenkę w języku polskim o charakterze satyrycznym lub kabaretowym. Tematyka jest dowolna – utwór może z przymrużeniem oka opowiadać o codziennym życiu, relacjach, polityce czy każdym innym aspekcie rzeczywistości, byle z humorem! Ważne, żeby piosenka wywoływała uśmiech i pozytywne emocje.  Nie martw się, jeśli nie masz własnego akompaniamentu – możesz wystąpić z podkładem muzycznym albo zagrać samodzielnie na gitarze czy pianinie. Dopuszczamy również własnego akompaniatora, jeśli wolisz występ z czyjąś pomocą. Wszystko po to, aby każdy uczestnik poczuł się komfortowo na scenie.

Harmonogram konkursu:

Nabór zgłoszeń: 1 sierpnia – 5 września 2025. W tym okresie czekamy na Wasze karty zgłoszeniowe.
Eliminacje: 11 września 2025 (czwartek) – Scena na Smolnej w Domu Kultury Śródmieście (Warszawa, ul. Smolna 9). Każdy zgłoszony uczestnik wystąpi na żywo przed komisją. Spośród występujących jury wybierze finalistów konkursu.
Koncert finałowy: 11 października 2025 (sobota) – Scena na Smolnej, DK Śródmieście. Finaliści zaśpiewają ponownie swoje utwory podczas uroczystego koncertu przed publicznością i Jury. Na najlepszych czekają nagrody i oczywiście gromkie brawa! 

Jak się zgłosić? To proste – należy wypełnić Kartę zgłoszeniową (dostępną na stronie DKŚ lub w siedzibie Domu Kultury) i dostarczyć ją do nas do 5 września 2025. Zgłoszenie można przesłać mailowo na adres biurow86kx@dks.art.pl (w tytule e-maila wpisując „KONKURS") lub osobiście przynieść do sekretariatu DKŚ (ul. Smolna 9, Warszawa, wejście od Al. Jerozolimskich, pon.–pt. w godz. 10:00–15:00). Udział w konkursie jest bezpłatny. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na naszej stronie – zachęcamy do lektury, by poznać wszystkie szczegóły.

Dlaczego warto? Udział w „Uśmiechu na nutę" to szansa, by spełnić marzenia o występie scenicznym i poczuć dreszczyk estradowych emocji, a przy tym świetnie się bawić. 😊 To również możliwość poznania nowych ludzi – pasjonatów muzyki i kabaretu – oraz przeżycia niezapomnianej przygody w życzliwej atmosferze. Laureaci konkursu otrzymają symboliczne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, ale przede wszystkim zdobędą uznanie publiczności i tytuł najpogodniejszych talentów Mazowsza!

Dołącz do nas! Jeśli masz poczucie humoru, trochę odwagi i piosenkę, którą chciałbyś/chciałabyś się podzielić – nie wahaj się. 🎙️ Zgłoś się i zaśpiewaj z uśmiechem! Czekamy właśnie na Ciebie. Razem pokażmy, że seniorzy potrafią rozkręcić najlepszą zabawę. Do zobaczenia na scenie! 🤩

 

Skład Jury:

Krystyna Gucewicz-Przybora – dziennikarka, satyryczka, recenzentka teatralna, reżyserka, autorka scenariuszy teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Wykładowczyni uniwersytecka, twórczyni programów radiowych, promotorka kultury, doradczyni repertuarowa teatrów. Poetka i pisarka, autorka ośmiu tomików poezji i ośmiu książek, m.in. Pogrzeb wróbla, Notes Krystyny Gucewicz, czyli Fołtyn w śmietanie, Wakacje gwiazd w PRL. Cały ten szpan.

Krzysztof Daukszewicz – satyryk, artysta kabaretowy, felietonista, poeta, autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Występuje z autorskimi programami, wydał kilkanaście książek i kilka albumów. W latach 70. i 80. związany z kabaretem, wielokrotnie nagradzany. W 1990 zaprezentował w Opolu program Listy do Pana Hrabiego, który ukazał się także w formie książkowej. Rok później uhonorowany nagrodą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Krzysztof Jaroszyński – dramaturg, reżyser, scenarzysta, satyryk, twórca kabaretowy i producent telewizyjny. Karierę zaczynał w kabarecie studenckim „Stodoła” i III Programie Polskiego Radia („60 minut na godzinę”). Występował w kabarecie „Pod Egidą”, tworzył duet „Dwójka bez Sternika” z Januszem Gajosem. Reżyserował telewizyjne Kabaretony, autor tekstów dla czołowych polskich aktorów kabaretowych, m.in. Krystyny Sienkiewicz, Piotra Fronczewskiego i Jana Kobuszewskiego.

 

 

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

udostępnij na: facebooku