kontrast: icon

Festiwal NiedalEKO: Fundacja Instytut Rozwoju Wyobraźni, „HaDwa-O!”

Scena na Smolnej
Smolna 9
20 zł
wstecz

PORANEK FAMILIJNY
 

występują: Bartosz Mazur, Mikołaj Tabako
scenariusz: Bartosz Mazur, Mikołaj Tabako
opieka reżyserska: Bartosz Mazur
muzyka, animacje do multimedialnej scenografii: Mikołaj Tabako
reżyseria świateł, projekt graficzny scenografii: Zofia Krystman

Przewodnikami po fascynującym świecie nauki są dwaj sympatyczni i trochę szaleni bohaterowie – nieco luzacki, marzycielski i roztrzepany Pomysław oraz racjonalny i bardzo konkretny Radzimir – którzy łączą siły, aby wspólnie walczyć o lepszy świat. Prostym językiem, ciekawą formą i z nieodłącznym poczuciem humoru opowiadają dzieciom o tym, jak działa i rozwija się świat. Z pomocą światłych i lotnych umysłów wyciągną oni mieszkańców swojego miasta z kłopotów, przezwyciężając napotkane trudności i pokonując liczne zagrożenia. Niczym niestrudzeni odkrywcy, skutecznie stawią czoła kolejnym wyzwaniom i stworzą nowatorskie rozwiązania. Po spektaklu Pomysław i Radzimir zaproszą publiczność do aktywnego udziału w warsztatach. Wyjaśnią wykorzystane w przedstawieniu doświadczenia, przybliżą związane z nimi zjawiska fizyczne, nie zapominając o dobrej zabawie i radości rozwiązywania naukowych zagadek.
 

Bartosz Mazur
W 2000 roku ukończył studia na wydziale aktorskim PWST w Krakowie. Ukończył kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Współzałożyciel Stowarzyszenia Studio Teatralne KOŁO.
aktor teatralny, telewizyjny i głosowy, reżyser, pedagog, promotor teatru. Działa w teatrze oraz w obszarze edukacji kulturalnej. Prowadzi warsztaty teatralne z wykorzystaniem aktorskich metod pracy.

Mikołaj Tabako
Zawodowe wykształcenie zdobywał w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Elsnera w Warszawie w klasie trąbki klasycznej oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II Stopnia im. Chopina w Warszawie, klasa trąbki jazzowej. Członek zarządu fundacji Instytut Rozwoju Wyobraźni. Obecnie profesjonalizuje się również w zakresie produkcji w Łódzkiej Szkole Filmowej. Solista trębacz, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, aktor, scenarzysta, instruktor muzyki, propagator alternatywnych i nowatorskich metod edukacyjnych. Współpracował z Domem Spotkań z Historią, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, stołecznymi teatrami Młyn i Soho, Ogniskiem Teatru Ochoty, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, fundacją „AVE”, fundacją „Muzyka jest dla wszystkich”, czasopismem dla dzieci „Miś”.

Zofia Krystman
Absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Pracuje w Teatrze Ochoty oraz ze Studiem Teatralnym KOŁO jako reżyser światła i realizator oświetlenia w spektaklach (2010-do chwili obecnej).
Zdobywała doświadczenie jako koordynator projektów współpracując m.in. ze Stowarzyszeniem ArtAnimacje przy kilku edycjach Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „mAŁYaZYL” (2005-2007), Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA. W 2011 r. ukończyła Szkołę Dramy Stosowanej I stopnia i doskonaliła umiejętności prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży w licznych projektach Stowarzyszenia, a także na wyjazdach warsztatowych Chóru Dziecięcego MILLE VOCI. Założycielka i prezes Fundacji Poszukiwań Artystycznych SZEPTEM od 2010 r., w której zajmuje się organizacją koncertów, wycieczek, kolonii (jednocześnie prowadząc zajęcia artystyczne podczas wyjazdów), współprowadzi warsztaty dla młodzieżowej Grupy Wokalnej, wykonuje projekty graficzne materiałów promocyjnych, a także zajmuje się księgowością organizacji. Od 2017 śpiewa w zespole Vocalove pod kierunkiem Piotra Hajduka. Współtworzyła krótkie formy filmowe (w tym animacje), scenariusze, kreacje aktorskie i oprawy muzyczne spektakli teatralnych dla dzieci, sesje fotograficzne, warsztaty muzyczne, albumy muzyczne m.in. z piosenkami dla dzieci.

 

Więcej o Festiwalu NiedalEKO przeczytasz TU

20 zł BILET bilet
udostępnij na: facebooku