kontrast: icon

Grafika warsztatowa - linoryt

Pracownie Artystyczne
ul. Foksal 11, IV piętro
160 zł
wstecz

Zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów na 3 dniowe warsztaty: 05-07.06.2023 (poniedziałek, wtorek, środa) w godzinach 17.30-20.30

 

Podczas warsztatów  z grafiki warsztatowej będziemy pracować z techniką druku wypukłego: linorytem.

W trakcie zajęć poznamy tajniki pracy w warsztacie graficznym. Grafika warsztatowa wymaga kilkuetapowej pracy, którą będziemy omawiać krok po kroku: od projektu, przez przeniesienie go na matrycę, po umiejętność nadania farby i odbicia matrycy na prasie graficznej. Skupimy się na rodzajach materiałów (jaki wybrać papier, farby), będziemy również przeglądać graficzne inspiracje z historii sztuki i sztuki współczesnej.

Linoryt jest pracą z matrycą linoleum i dłutami, za pomocą których nanosimy rysunek na matrycę, możemy odbić go w dowolnym nakładzie.

W cenie zajęć zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia (dłuta, linoleum, farby, papier). W pracowni znajduje się prasa graficzna do odbitek o maksymalnym rozmiarze 100x70cm.

 

Warsztaty prowadzi: Monika Proniewska

ilustratorka i projektantka graficzna, współzałożycielka warszawskiego studia graficznego Hekla. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała ilustrację i grafikę warsztatową w paryskiej École des Arts Décoratifs (w ramach wymiany Erasmus) oraz ukończyła studia podyplomowe w EINA, Centre Universitari de Disseny i Art w Barcelonie na kierunku graphic design

160 zł BILET bilet
udostępnij na: facebooku