Repertuar

Miesiąc:

Miejsce:

INFORMACJA
O BILETACH I ZAPROSZENIACH

10.01.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Warszawa nieznana”, „Zabytki Unesco...

w Polsce” (wystawa fotografii Oddziału Międzyuczelnianego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego), 
wtęp wolny

15.01.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarek Tomaszewski z zespołem Trapiści

koncert charytatywny Stowarzyszenia Ratowania  Cerkwi w Baligrodzie
wtęp wolny

16.01.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Zagubiony Mikołaj”

(spektakl)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

16.01.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Bel Consort „Kwintesencja”

(koncert kwintetu wokalnego)
wtęp wolny

17.01.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wieczór poświęcony Tadeuszowi Nowakowi

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

21.01.2011 | Piątek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Kobiety po przejściach”

(ćwiczenia dramatyczne)reż.: Marta Lewandowska
wtęp wolny

22.01.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Do grającej szafy grosik wrzuć”

wieczór taneczny przy muzyce z lat 50. i 60.bilety: 10 PLN

23.01.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero Op. 13”

spektakl, reż.: Grzegorz Reszka
wtęp wolny

23.01.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Przygody Małpki...

Malwinki” Teatr Kuffer (spektakl interaktywny), Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

24.01.2011 | Poniedziałek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Heintze-Paszkowicz „Malarstwo"

(wernisaż wystawy)utwory Fryderyka Chopina zagra Jerzy Maciejewski, profesor Akademii Muzycznej w Warszawie
wtęp wolny

24.01.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Obłoczni, czyli Sen Chopina”

Grzegorz Walczak (fantazja narracyjna w dialogu na fortepian i inne dziwne instrumenta rozpisana)bilety: 30 PLN

29.01.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poligon kabaretowy

Kabaret Jurki, Kabaretus Fraszka, Stado Umtata, Marek Grabie, Maciej Michalski, Kabaret Zygzak i inni, prowadzenie: Kabaret Hrabibilety: 20 PLN

30.01.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Bajka kosmiczna, czyli...

bajka nie z tej ziemi” Teatr Dobrego Serca (spektakl), Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

30.01.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret 41 „Republika marzeń”

reż.: Darek Sikorski, choreogr: Iza Borkowska, przygotowanie wokalne: Aleksandra Wiwała i Paweł Usarek bilety: 5 PLN

05.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Zygzak „Pod znakiem zapytania”

wyst.: Olo Adamczyk, Ireneusz Popiel, Grzegorz Tomaszewskibilety: 10 PLN

06.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Co w brzuchu piszczy, czyli...

Ratunku dzidziuś!” (przedstawienie interaktywne) Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóR bilety: 15 PLN

06.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jakub Wocial „Broadway Street”

(największe przeboje musicalowe)wyst.: Jakub Wocial, Edyta Krzemieńbilety: 20 PLN

07.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta

(koncert big bandu swingowego)opieka art.: Wojciech Kulczyckibilety: 20 PLN

12.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Takie życie”

(koncert promocyjny płyty z muzyką Andrzeja „Śmigla” Śmigielskiego)wejściówki

13.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero Op. 13”

reż.: Grzegorz Reszka
wtęp wolny

13.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „O wróbelku Elemelku”

(spektakl wg bajek Hanny Łachockiej)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

14.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dariusz Gdaniec „Znak Obecności”

(wernisaż wystawy fotografii)Ramez Nayyar „Pierwsze piętro” (koncert)
wtęp wolny

19.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„1000 kilometrów muzyki. Warszawa-Kijów"

Andrzej Bieńkowski, wręczenie nagrody miesięcznika „Nowe Książki”zaproszenia

20.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Boży Ludek”

(spektakl lalkowy) Teatr Dobrego Serca Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóR bilety: 15 PLN

20.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Irlandzki wieczór tańca i muzyki

w programie: pokaz tańca w wykonaniu zespołu Inis An Rince i uczestników zajęć tanecznych DKŚ oraz ceili – irlandzka zabawa taneczna
wtęp wolny

21.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Jerzego Pomianowskiego

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

26.02.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do Tańca Gra... Kazimierska Kapela Biesiadna

wyst.: Andrzej Pisula (saksofon, akordeon, listek, śpiew), Sławomir Doraczyński (instrumenty klawiszowe, śpiew)bilety: 10 PLN

27.02.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Wyprawa doktora Dolittle”

(spektakl parawanowy, lalki typu kukła) Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

27.02.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Mecz Impro. Teatr improwizacji

... pomiędzy zespołami Ab Ovo (Warszawa) i Ad-hoc (Kraków)bilety: 15 PLN

28.02.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielski bilety: 10 PLN

05.03.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Kobiety po przejściach”

(ćwiczenia dramatyczne)opieka art.: Marta Lewandowska
wtęp wolny

06.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Za króla Piasta Polska...

wyrasta” (spektakl o początkach Państwa Polskiego)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

06.03.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

(karnawałowy pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście)
wtęp wolny

07.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Dyjewska „Początki”

(wernisaż wystawy malarstwa i rysunku)Monotango Orquesta Tίpica (koncert)
wtęp wolny

11.03.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiejogłoszenie laureatów i wręczenie nagród przyznawanych przez Fundację Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, 
wtęp wolny

12.03.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna Lubieto

(wieczór kabaretowy) wyst.: Piotr Ratajczak, Grzegorz Rydzewski, Wioleta Zysk, Albert Pawłowski, Maciek Szymerski, Mariusz Cichockibilety: 10 PLN

13.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Beata co bajki wyplata”

(spektakl z wykorzystaniem m.in. pacynek, kukieł, lalek trickowych) Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

13.03.2011 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Dębska „Już czas!”

ZPSM im. Fryderyka Chopina – recital dyplomowy
wtęp wolny

13.03.2011 | Niedziela

17.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Maria Nowakowska „Teraz i tu”

ZPSM im. Fryderyka Chopina – recital dyplomowy
wtęp wolny

14.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

19.03.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

(wieczór kabaretowy)wyst.: Stanisław „Maria” Kirejczyk, Andrzej „Amadeusz” Tomczyk, Emil „Bonifacy” Zubelewicz, Tomasz „Wincenty” Daszczuk, Tomasz „Szczęsny” Podsiadło, bilety: 10 PLN

20.03.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero Op. 13”

reż.: Grzegorz Reszka
wtęp wolny

20.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Opowieści króla Lula”

(spektakl interaktywny)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

21.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Janusza Odrowąża-Pieniążka

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

27.03.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Magiczna trupa Robinsona...

Bluesa” (spektakl w konwencji teatru w teatrze)Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Studio Twórczego Rozwoju – STwóRbilety: 15 PLN

27.03.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mucha w szklance lemoniady”

koncert z okazji 54. rocznicy urodzin Jacka Kaczmarskiegobilety: 20 PLN

28.03.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarosław Tomasz Kłos „Foto-Grafia 12x2”

(wernisaż wystawy)Ewa Kabsa „Osobiste twoje oczy” (recital)
wtęp wolny

02.04.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret 41 „Republika marzeń”

spektakl taneczno-muzyczny do utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republikibilety: 5 PLN

03.04.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „Niebieski piesek”

adaptacja sztuki węgierskiego pisarza Urbana GyuliWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

03.04.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret 41 „Republika marzeń”

spektakl taneczno-muzyczny do utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republikibilety: 5 PLN

04.04.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Monotango – Orquesta típica

koncert tang m.in.: Astora Piazzoli, Anibala Troilo, Mariano Moresa w oryginalnych i własnych aranżacjach zespołu
wtęp wolny

09.04.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Cokolwiek „Mironia”

SPEKTAKL ODWOŁANY

10.04.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny „O słowiku i cesarzu Pik Piku”

spektakl lalkowyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

10.04.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero op. 13”

reż.: Grzegorz Reszka. opieka art.: Piotr Wawer
wtęp wolny

10.04.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Sweeney Agonistes”

Stowarzyszenie Teatralna Chataspektakl wg Thomasa Stearnsa Eliota
wtęp wolny

11.04.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

16.04.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé „Odgłosy wiosny”

koncert arii i pieśniopieka art.: Grzegorz Bayerbilety: 10 PLN

17.04.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Międzynarodowy Konkurs Poetycko-Plastyczny

POEM EXPRESSw programie m. in. wręczenie nagród, wernisaż międzynarodowej wystawy i polskiej edycji konkursuwejściówki

17.04.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„W blasku reflektorów”

koncert uczniów Wydziału Wokalnego Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Im. Fryderyka Chopina
wtęp wolny

18.04.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Piotra Müldnera-Nieckowskiego

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

19.04.2011 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Jurki „Pierwsze Diwidi”

wyst.: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Znany Wojtek Kamiński, Przemek Sasza Żejmobilety: 30 PLN

07.05.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Antologia mistrzowskiej ballady”

recital, wyst.: Małgorzata Gudejko-Masalska (wokal), Roman Ziemlański (wokal, gitara)bilety: 20 PLN

08.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: Teatr Wariacja „Korsarz”

interaktywny spektakl z szantami, wyst.: Ewa Tucholska, Lidia Sycz; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

08.05.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sense Quartet „Sing a Swing”

aranżacje standardów swingowych z komentarzembilety: 20 PLN

09.05.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Polski Klub Górski „Himalaje!”

wernisaż wystawy fotografii, prelekcja Wojciecha Brańskiego – himalaisty, pokaz filmu o działalności PKG
wtęp wolny

13.05.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Muzyka odnaleziona

Zespół Danii Czekunkoncert tradycyjnych śpiewów wielogłosowych z Polesia Ukraińskiego
wtęp wolny

14.05.2011 | Sobota

20.00-01.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretowa Noc

wystąpią Grupy, Formacje i Artyści zaprzyjaźnieni z DKŚ i Kabaretusem Fraszka
wtęp wolny

15.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: „Kolorowy śmietnik”

Teatr Dobrego Serca, spektakl; wyst.: Paulina Dulla, Jerzy Latos, Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

15.05.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Z fortepianem przez wieki i kraje”

Katarzyna Łabuśrecital pianistyczny
wtęp wolny

15.05.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

premiera spektaklu wg Sławomira Mrożkareż. i scenogr.: Piotr Wawerwejściówki

16.05.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie

Jubileusz Literacki Andrzeja Titkowalaudację wygłosi Leszek Szaruga, teksty Jubilata przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka
wtęp wolny

19.05.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Polski Klub Górski „Fenomeny Himalajów”

spotkanie z  Wojciechem Lewandowskim
wtęp wolny

21.05.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Daj mi tę noc”

premiera spektaklu tanecznegowejściówki

22.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: „Pchła Szachrajka”

Teatr Fantazja, spektakl wg Jana BrzechwyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

22.05.2011 | Niedziela

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Daj mi tę noc”

premiera spektaklu tanecznegowejściówki

22.05.2011 | Niedziela

10.00-20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DZIECIĘCA STOLICA

12. Festiwal Twórców Ruchu Amatorskiegow pasażu przy PKiN, Pl. Defilad 1
wtęp wolny

23.05.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

29.05.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny: „Ferdynand Wspaniały”

Teatr Michałek, spektakl wg Ludwika Jerzego KernaWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

30.05.2011 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Edyta Krzemień i Jakub Wocial „Broadway Street”

największe przeboje musicalowebilety: 30 PLN

30.05.2011 | Poniedziałek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Hommage à Get.

Eugeniusz Get Stankiewicz. Plakaty, grafikiwernisaż wystawy
wtęp wolny

04.06.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Cokolwiek „Mironia”

sceny dramatyczne wg Mirona Białoszewskiegoreż.: Ewa Ruckgaber, wyst.: Agnieszka Kapica, Paweł Krześniak, Adrian Rux
wtęp wolny

05.06.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Michałek „Pieski, kotki i kociaki”

Poranek FamilijnyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

05.06.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé „La Danza”

koncert arii i pieśniopieka art.: Grzegorz Bayerbilety: 10 PLN

06.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Kochaj naprawdę”

spektakl dyplomowy interpretacji piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina
wtęp wolny

12.06.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Wariacja „Mazowiecka Pyza”

Poranek FamilijnyWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

12.06.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

13.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski, Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

14.06.2011 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście w ramach Dni Śródmieścia
wtęp wolny

15.06.2011 | Środa

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA w na Scenie na Smolnej

Pokaz filmów animowanych Wernisaż wystawy Pracowni Artystycznych DKŚ Koncert Studia Piosenki
wtęp wolny

16.06.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman

„Nalej mi wina!” (spektakl)reż. Maciej Dzięciołowski
wtęp wolny

17.06.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Historia jakich wiele, człowiek jakich mało.

Diagnoza – nowotwór” organizator: „Komitet dla Moniki”bilety cegiełki: 20 PLN

18.06.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nic nowego pod słońcem”

w miarę przyjemny wieczór literacko-satyryczno-kabaretowy w wykonaniu Sławomira Hollanda, scenariusz  i „życzliwe oko”: Jacek Bursztynowiczbilety: 25 PLN

19.06.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

OPEN EUROPE ART. Platforma Artystyczna „Przygody pirata Fix’a wśród zabawek"Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacjibilety: 15 PLN

19.06.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

DNI ŚRÓDMIEŚCIAspektakl wg Sławomira Mrożka
wtęp wolny

20.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Małgorzaty Baranowskiej

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackielaudację wygłosi Ewa Paczoska, teksty Jubilatki przeczyta Maja Komorowska, prowadzenie: Iwona Smolka
wtęp wolny

21.06.2011 | Wtorek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIĘTO MUZYKI

Koncerty w plenerze oraz na Scenie na Smolnej
wtęp wolny

25.06.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Błogosławiony. W hołdzie polskiemu Papieżowi”

Chór La Musicaopieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka)
wtęp wolny

26.06.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mucha w szklance lemoniady”

koncert piosenek Jacka Kaczmarskiegobilety: 20 PLN

27.06.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman

„Nalej mi wina!” (spektakl)reż. Maciej Dzięciołowski
wtęp wolny

08.09.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

9. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2011

(ceremonia otwarcia)
wtęp wolny

09.09.2011 | Piątek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

9. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2011

(panele dyskusyjne)
wtęp wolny

11.09.2011 | Niedziela

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dzień Otwarty

w Domu Kultury Śródmieście, podczas którego odbędą się zapisy na zajęcia w sezonie 2011/2012.

11.09.2011 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

9. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2011

(Popołudnie Brazylijskie)
wtęp wolny

12.09.2011 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Franciszek Masiak „Rzeźba”

(wernisaż wystawy)
wtęp wolny

12.09.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Jana Gondowicza

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie 
wtęp wolny

15.09.2011 | Czwartek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stowarzyszenie Studio Teatralne im. Ireny Solskiej

„W komputerze siedzi zwierzę – spektakl i warsztaty teatralno-literackie dla uczniów szkół podstawowych”
wtęp wolny

16.09.2011 | Piątek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stowarzyszenie Studio Teatralne im. Ireny Solskiej

„W komputerze siedzi zwierzę – spektakl i warsztaty teatralno-literackie dla uczniów szkół podstawowych”
wtęp wolny

17.09.2011 | Sobota

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stowarzyszenie Studio Teatralne im. Ireny Solskiej

„W komputerze siedzi zwierzę – spektakl i warsztaty teatralno-literackie dla uczniów szkół podstawowych”
wtęp wolny

17.09.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

SPEKTAKL ODWOŁANY

18.09.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawskie spotkania

z twórczością Juliana Tuwimawejściówki

19.09.2011 | Poniedziałek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiMarcin Romeyko-Hurko „Kolekcjonerzy i filantropi. Jak obywatele stworzyli Muzeum Narodowe w Warszawie”
wtęp wolny

19.09.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

(spektakl wg Sławomira Mrożka)
wtęp wolny

20.09.2011 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiPrzemysław Głowacki „Wokół Botticellego – oblicza florenckiego renesansu”
wtęp wolny

21.09.2011 | Środa

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiDr Joanna Sikorska „Co było rewolucyjnego w wynalezieniu druku?”
wtęp wolny

22.09.2011 | Czwartek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiAleksandra Janiszewska „Wokół dziewiętnastowiecznej rzeźby – kanon i cała reszta”
wtęp wolny

22.09.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman

„Jak Ty nic nie rozumiesz” (spektakl)wejściówki

23.09.2011 | Piątek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cykl wykładów Muzeum Narodowego

w ramach XV Festiwalu NaukiBożena Pysiewicz „Różnorodne sposoby przedstawiania rzeczywistości w sztuce XX wieku” 
wtęp wolny

24.09.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarek Tomaszewski z zespołem Latający Dywan

(koncert charytatywny Stowarzyszenia Ratowania Cerkwi w Baligrodzie)
wtęp wolny

25.09.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Lena Ledoff „Komeda – Chopin – Komeda”

(koncert promujący płytę z utworami Fryderyka Chopina i muzyką filmową Krzysztofa Komedy połączonymi w suitę jazzową na fortepian solo)
wtęp wolny

26.09.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielskibilety: 10 PLN

29.09.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman”

Z przyczyn niezależnych od organizatora spektakl został odwołany. W zamian proponujemy spektakl „Jak w przedwojennym kabarecie” – piosenki Hemara, Jurandota, Tuwima i Własta ...

02.10.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Michałek „Ferdynand Wspaniały” Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

03.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Czas snu”

wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Wiśniewskiego
wtęp wolny

08.10.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

(recital taneczny)
wtęp wolny

09.10.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Fundacja Art „Bajka o Bazyliszku i…” Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

09.10.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

(recital taneczny)
wtęp wolny

10.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

TOWARZYSTWO TEATRALNE POD GÓRKĘ

Stanisław Górka „Ach Panie, Panowie” 
wtęp wolny

15.10.2011 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Ćwiczenia z Wesela”

spektakl uczestników VIII Obozu Teatralnego Stowarzyszenia Teatr Tradycyjny 
wtęp wolny

16.10.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Szlachcic Czesio Miłosz – dzieciństwo Czesława Miłosza”Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

16.10.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Formacja Gwóźdź do Urny „Ostatni gwóźdź”Grupa improwizacyjna Dźwięk DŻ wejściówki

17.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Małgorzaty Szejnert

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie
wtęp wolny

20.10.2011 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„XX”

wernisaż wystawy Małgorzaty Dygas-Konopackiej
wtęp wolny

21.10.2011 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SYNTEZA SZTUK” – 4. FESTIWAL ULICY SMOLNEJ

Lena Ledoff „Komeda – Chopin – Komeda” Miejsce: Centrum Smolna, ul. Smolna 14/6
wtęp wolny

22.10.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SYNTEZA SZTUK” – 4. FESTIWAL ULICY SMOLNEJ

Kwintet Zbigniewa Namysłowskiego
wtęp wolny

23.10.2011 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SYNTEZA SZTUK” – 4. FESTIWAL ULICY SMOLNEJ

m.in. „Przychodzi Baba do Sąsiada”Sąsiedzka gra miejska
wtęp wolny

24.10.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

bilety: 10 PLN

27.10.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Lakier”

premierowy pokaz etiudy filmowej Zespołu Filmowego Frakcja/35
wtęp wolny

29.10.2011 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Bodo – Pieśniarz Warszawy”

(spektakl) wejściówki

30.10.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

(spektakl wg Sławomira Mrożka)
wtęp wolny

05.11.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz City Choir

(koncert jazzowy)|zaproszenia

06.11.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Car kruków” (spektakl)Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

06.11.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero op. 13”

(spektakl)Teatr Reset „Mąż i żona”(sztuka w jednym akcie, wierszem Aleksandra hr. Fredry)
wtęp wolny

07.11.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Irena Linkowska-Wiszniewska

„Moje fascynacje Szwecją” (wernisaż wystawy malarstwa)
wtęp wolny

07.11.2011 | Poniedziałek

19.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

TOWARZYSTWO TEATRALNE POD GÓRKĘ

Stanisław Górka „Wieczny Tułacz” (monodram kabaretowy z tekstami Mariana Hemara)
wtęp wolny

09.11.2011 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rocznica antyhabsburskiego powstania

na Węgrzech w latach 1703–1711”(wykład, koncert piosenek)
wtęp wolny

14.11.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wędrowiec”

(piosenki z kręgu muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej, m.in.: tango, bolero, walczyk peruwiański)wejściówki

19.11.2011 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2011 –

29. Międzynarodowy Festiwal Bardów
wtęp wolny

20.11.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2011 –

29. Międzynarodowy Festiwal Bardów
wtęp wolny

26.11.2011 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

Do tańca śpiewa Teresa Kramarskaw programie: zabawa taneczna, wróżby wróżki Małgorzatybilety: 10 PLN

27.11.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Fantazja „Miś podróznik” (bajka muzyczno-multimedialna)Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

27.11.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Bolero op. 13”

(spektakl)
wtęp wolny

27.11.2011 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Zatrzymana historia Warszawy –

okiem obiektywu”(wernisaż wystawy fotografii) 
wtęp wolny

28.11.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

bilety: 10 PLN

04.12.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Zagubiony Mikołaj”, spektaklWarsztaty artystycznebilety: 15 PLN

04.12.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo i Teatr Reset

spektakle
wtęp wolny

05.12.2011 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Południe – Głos Śródmieścia

jubileusz setnego wydania gazety uświetniony recitalem „Płoną izby drzewka blaskiem” w wykonaniu Stanisława Górkizaproszenia

08.12.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mówi Warszawa”

spotkanie z autorami książki „Mówi Warszawa” pod redakcją Marka Kochana wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Trio
wtęp wolny

10.12.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

11.12.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Kolorowe wiersze”, spektakl Warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

11.12.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

12.12.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

bilety: 10 PLN

15.12.2011 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Muzyczna zamieć”

koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek
wtęp wolny

17.12.2011 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Barbara Osterloff „Aleksander Zelwerowicz”

promocja dwutomowej monografii
wtęp wolny

18.12.2011 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Kuffer „Zimowa opowieść”, spektaklWarsztaty artystycznebilety: 15 PLN

18.12.2011 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nasza reklama”

wernisaż wystawy fotografii „Pastorałki nasze codzienne”wspólne kolędowanie na Smolnej, 
wtęp wolny

19.12.2011 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

spektakl wg Sławomira Mrożka
wtęp wolny

07.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Podarunki muzyczne –

młodzi wokaliści słuchaczom”, koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz i studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, 
wtęp wolny

08.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Aplauz „Bajka Mikołajkowa”, spektakl oraz warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

08.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna

„Mistrz i uczennice”, wernisaż wystawy malarstwa Konrada Wieniawy-Narkiewicza oraz Urszuli i Weroniki Kuc, 
wtęp wolny

09.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Melpo „Wdowy”

spektakl wg Sławomira Mrożka, 
wtęp wolny

14.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu

„Literatura rosyjska – inspiracje”spektakl,
wtęp wolny

15.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Very Very „Bajanulki”, spektakl aktorsko-lalkowy oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

15.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna Lubieto

wieczór kabaretowy, 
wtęp wolny

16.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Henryka Berezy

Czas literatury II – spotkania i warsztaty literackie, 
wtęp wolny

21.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Leszek Magnuszewski

karnawałowy wieczorek taneczny, bilety: 10 PLN

22.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Malutki „Krawiec Niteczka”, spektakl wg Kornela Makuszyńskieg oraz warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

22.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica

Krótki opis wydarzenia,
wtęp wolny

23.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rysunki nowe i nowsze”

wernisaż wystawy prac Piotra Wojciechowskiego
wtęp wolny

28.01.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

„Karnawałowy misz-masz”,  bilety: 10 PLN

29.01.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Na Walizkach „Galimatias czyli ko(s)miczna pomyłka”, spektakl oraz warsztaty artystycznebilety: 15 PLN

29.01.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Irlandzki wieczór tańca i muzyki”

wyst.: zespół muzyczny Ceili, zespół Inis An Rince, uczestnicy zajęć tańca irlandzkiego, ponadto ceili – irlandzka zabawa taneczna,
wtęp wolny

30.01.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

04.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr PARK „Wianki. Podwórzowe ojratorium”

 spektakl wg Mirona Białoszewskiego,
wtęp wolny

05.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wielkie Koło „Sznurkowe skrzaty”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

05.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny, 
wtęp wolny 

06.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Lodołamacz serc”

recital pieśni i romansów rosyjskich w wykonaniu Marka Ravskiego, 
wtęp wolny 

11.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Nie ma nas”

koncert piosenek zespołu Poluzjanci, 
wtęp wolny 

12.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Księżniczka i rycerz”,warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN 

12.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Mazowieckie Towarzystwo Kultury

„Wszystkie barwy roku”, wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Bruz, Jacka Gilunia oraz Barbary i Janusza Packów, 
wtęp wolny 

12.02.2012 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas „Ballady fortepianowe”

recital pianistyczny, 
wtęp wolny 

13.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury

Jubileusz Literacki prof. dr hab. Jerzego Jarzębskiego, laudację wygłosi Żaneta Nalewajk, teksty Jubilata przeczyta Adam Bauman, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny 

16.02.2012 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz karnawałowy grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście, 
wtęp wolny

18.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Pamiętam Ciebie z tamtych lat”

wieczór taneczny z muzyką z lat 70., bilety: 10 PLN 

19.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajka „Przygody Leśnego Skrzata”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

19.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka

wieczór kabaretowy, 
wtęp wolny 

20.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”, spektakl na podstawie dramatu Petra Zelenki,
wtęp wolny

25.02.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Formacja Gwóźdź do Urny „Ostatni gwóźdź”

wieczór kabaretowy, 
wtęp wolny 

26.02.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Agencja Teatralna Vena „Bałwanek – strażnik zimy”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

26.02.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Literatura czeska w Warszawie

wieczór literacki prezentujący czeskie czasopismo „Protimluv” w kwartalniku naukowo-literackim „Tekstualia”, 
wtęp wolny

27.02.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

04.03.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Kopciuszek”, spektakl lalkowo-aktorski wg Gioacchino Rossiniego, wyst.: Lidia Sycz i Michał Głowacki; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji,  bilety: 15 PLN

04.03.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski,  bilety: 10 PLN

05.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Hubert. Cyjanotypia. Projekt „Interwencje"

wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 22 marca 2012, 
wtęp wolny

05.03.2012 | Poniedziałek

19.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Nie ma nas”

koncert piosenek zespołu Poluzjanci, opieka art.: Aneta Figiel, wyst.: akomp.: Krzysztof Jaszczak (piano),
wtęp wolny

10.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Poligon kabaretowy”

wyst.: Łowcy.B, Kabaretus Fraszka, Stado Umtata, Gwóźdź do Urny, Kabaret Zygzak, Michał Sufin, Wojciech Fiedorczuk, Michał Kępa i inni, wejściówki

11.03.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Duet „Wilk i zając w mieście”, spektakl interaktywny, wyst.: Urszula Bartel i Krzysztof Paletko; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

11.03.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiej, ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, 
wtęp wolny

12.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny, wejściówki

17.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dyplomy muzyczne ZPSM im. Fryderyka Chopina

Marta Szymanowska „Love Is In The Air”, Marta Mizera „Pretty Music”,  wejściówki

18.03.2012 | Niedziela

11.00-16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Pitaval żydowski”

organizatorzy: Zarząd Główny Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, Oddział Warszawski TSKŻ, Dom Kultury Śródmieście, wejściówki   

18.03.2012 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna „Dźwięk Dż”

wieczór kabaretowy, wyst.: Agata Biłas, Emil Zubelewicz, Tomasz Podsiadło, Marek Grabie, Ireneusz Popiel, Andrzej Jeżowski, wejściówki

19.03.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. – PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

Mikołaj Gigier „Karaimi”, gawęda podróżnicza i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

19.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Henryka Bardijewskiego

w ramach projektu Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury, laudację wygłosi Wacław Tkaczuk, teksty jubilata przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

24.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sentido del Tango

koncert promujący pierwszą płytę „Retrato”, wejściówki

25.03.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Agencja Artystyczna DurMoll „Kosmiczne przygody”, spektakl; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

25.03.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Mieczyńska „Kod dostępu”

promocja tomiku wierszy, wiersze czytać będą Stanisława Celińska i Krzysztof Strużycki, piosenki wykona Grażyna Łapińska z akompaniamentem Janusza Waśniewskiego, 
wtęp wolny

26.03.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wypożyczalnia skrzydeł.

Teatr Urszuli Kubicz-Fik”, wernisaż wystawy projektów scenograficznych i lalek, 
wtęp wolny

26.03.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. – PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

Iwonna i Ryszard Wodnikowscy „Ameryka Południowa”, gawęda podróżnicza i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

31.03.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dyplomy muzyczne ZPSM im. Fryderyka Chopina

Aleksandra Błachno „Bez komentarza”, Marta Szymanowska „Piosenki z szuflady”, wejściówki

01.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr pod Orzełkiem „3 x Królewna, 3 x Smok”, spektakl lalkowy, wyst.: Małgorzata Linkiewicz, Mariusz Orzełek; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji; bilety: 15 PLN

01.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta „Prima Aprillisowy Swing”

koncert, 
wtęp wolny 

02.04.2012 | Poniedziałek

10.00-12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Robimy pisanki”, bezpłatne warsztaty, prowadzenie: Dorota Jarecka (etnograf, pracownik Muzeum Etnograficznego), zapisy

02.04.2012 | Poniedziałek

12.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. – PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Zwyczaje wielkanocne na świecie”, prelekcja i projekcja multimedialna podróżnika i pisarza Krzysztofa Dworczyka, 
wtęp wolny

02.04.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncerty ZPSM im. Fryderyka Chopina

Jadwiga Głuchowska „Nie wierzę piosence”, Jan Bogdaniuk „A Little Help”, wejściówki

15.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajka „Beata co bajki wyplata”, spektakl lalkowy, wyst.: Beata Łuczak; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

15.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nasze Chóry dla kultury”

prezentacja chórów i grup wokalnych działających w Domu Kultury Śródmieście, wejściówki

16.04.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Z aktorskiego albumu – spotkanie z Arturem Barcisiem”, 
wtęp wolny

16.04.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Marii Marjańskiej-Czernik

w ramach projektu „Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury”; laudację wygłosi Joanna Papuzińska, teksty Jubilatki przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

22.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Malutki „Bajka samograjka”, wyst.: Małgorzata Wolańska; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

22.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Międzyuczelniany Oddział PTTK w Warszawie

„Pejzaż krajoznawczy – miejsca, ludzie, obiekty”, wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna od 22 kwietnia do 6 maja, 
wtęp wolny

22.04.2012 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

 recital taneczny, wejściówki 

23.04.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Kobiety sukcesu – spotkanie z prof. Marią Szyszkowską” – filozofem, politykiem, działaczką społeczną, wykładowcą akademickim, 
wtęp wolny

23.04.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

26.04.2012 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

„Wspomnienie o Starym Doktorze”, widowisko artystyczne z okazji 69. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, poświęcone 70. rocznicy śmierci Janusza Korczaka, wejściówki 

28.04.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Cokolwiek „Mironia”

spektakl premierowy wg sztuk Mirona Białoszewskiego „Wyprawy krzyżowe” i „Stworzenie świata”*, 
wtęp wolny

29.04.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Słowik”, wyst.: Lidia Sycz, Michał Głowacki; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

29.04.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Piosenki Jacka Kaczmarskiego”

koncert, wyst.: Mateusz Nagórski (śpiew, gitara), 
wtęp wolny

30.04.2012 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Poezja sceny – Samuel Beckett”

„Between” w Warszawie – „Tekstualia” w Sopocie, 
wtęp wolny 

06.05.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Sztuka jest wieczną wiosną...”

wieczór poetycki, wyst.: Dominika Ostałowska, Justyna Olek (śpiew, fortepian), prowadzenie: Alicja Joanna Górka, 
wtęp wolny

07.05.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Let’s talk... czyli komunikacja bez tajemnic”, bezpłatne warsztaty dla seniorów, cz. I „Z rodziną dobrze, nie tylko na zdjęciu”, zapisy

07.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Maria Rutkowska „Malinowa teoria zachwytu”

wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 27 maja 2012, 
wtęp wolny

12.05.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zespół Man-Tra „Koncert z medytacją”

trascendental rock, 
wtęp wolny

13.05.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Duet „Niedźwiedź Strażnik lasu”, interaktywna bajka autorska, wyst.: Urszula Bartel, Krzysztof Paletko; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

13.05.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Improwizacyjna Lubieto

PREMIERA bilety: 10 PLN

14.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

14.05.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

PROFESJE – historyk, dziennikarz, dyplomataspotkanie z prof. Władysławem Bartoszewskim
wtęp wolny

14.05.2012 | Poniedziałek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Let’s talk... czyli komunikacja bez tajemnic”, bezpłatne warsztaty dla seniorów, cz II: „Masz prawo powiedzieć NIE, czyli jak odmawiać kulturalnie i bez poczucia winy?”, zapisy

20.05.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Fundacja ART „Zgaduj, zgadula jak było za króla – legendy warszawskie”, przedstawienie taneczne; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Centrum Aktywnej Edukacji, bilety: 15 PLN

20.05.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Ech ty, babo…”

dyplom ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

21.05.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Nie ma jak u mamy”, koncert z okazji Dnia Matki, opieka art.: Krzysztof Mucha, wyst.: Chór „Uśmiech”, Chór „Tulipan” oraz duet Małgorzata&Krzysztof (Małgorzata Macyszyn i Krzysztof Mucha), 
wtęp wolny

21.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Krystyny Rodowskiej

w ramach projektu „Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury”, laudację wygłosi Wojciech Kaliszewski, przekłady Jubilatki przeczyta Adam Bauman, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

28.05.2012 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

Zespół wokalny seniorów „Miraż” z Domu Kultury Rakowiec w programie „Miraż Dance” – tanga i walce, opieka art.: Marcin Prokopiak i Grażyna Rowińska, 
wtęp wolny

28.05.2012 | Poniedziałek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR/KULTUROMANIA

„Let’s talk... czyli komunikacja bez tajemnic”, bezpłatne warsztaty dla seniorów, cz. III: „Jak skutecznie obronić się przed manipulacją i nie dać się oszukać?”, zapisy

28.05.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR EGIPSKI

Sherif Sonbol „Egipt. Skrzyżowanie wyznań”, „Mulid. Festiwal wiary”, wernisaż wystaw fotografii, 
wtęp wolny

02.06.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Slyde „Daj mi tę noc”, recital taneczny
wtęp wolny

03.06.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

„Nasze miasto. Nowe piosenki o Warszawie”, koncertwejściówki

04.06.2012 | Poniedziałek

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Teatr Scena Główna Handlowa „W bagażniku, jakim jest życie”spektakl
wtęp wolny

10.06.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Marek Ravski „Jak malował Pan Chagall”recital
wtęp wolny

11.06.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiegobilety: 10 PLN 

13.06.2012 | Środa

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Chór La Musica „Na ludową nutę”koncert
wtęp wolny 

14.06.2012 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Gwóźdź do Urny, Niplodram, Kabaretus Fraszkawieczór kabaretowy
wtęp wolny 

15.06.2012 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Studio Piosenki DKŚ „W spodniach czy w sukience”
wtęp wolny 

17.06.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DNI ŚRÓDMIEŚCIA

Tańcz… Tańcz… Tańcz…pokaz choreografii grup tanecznych DKŚ
wtęp wolny

18.06.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Krzysztofa Karaska

w ramach projektu „Przestrzenie spotkania – przestrzenie lektury”
wtęp wolny 

20.06.2012 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare

koncertopieka art.: Olga Wądołowska
wtęp wolny 

27.06.2012 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Anioł wiedział, nie powiedział”

koncert piosenek z repertuaru Katarzyny Szczot
wtęp wolny

28.06.2012 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

IMPREZA ODWOŁANA

01.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Finisaż wystawy prac

uczestników zajęć plastycznych Domu Kultury Śródmieście, 
wtęp wolny

06.10.2012 | Sobota

16.00–21.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Przestrzenie spotkania”

II festiwal literacki autorów, redaktorów i wydawców z Polski, Słowenii, Czech i Serbii,
wtęp wolny

07.10.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Jesienne nutki”, bajka muzyczna, scen., realiz. i prowadzenie: Bożena Sitek; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałka S.C., bilety: 15 PLN

07.10.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret Niplodrm „Pierwsze Koty Robaczywki” oraz „Przymiarki Kabaretowe” Kabaretu bez nazwy, 
wtęp wolny

08.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Podróż z piosenką”, koncert w wykonaniu słuchaczy Studia Wokalnego Agaty Wrońskiej, 
wtęp wolny

08.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Piotr Lisowski

„Szkielnia. Nieznośne piękno szkła”, wernisaż wystawy szkła artystycznego,
wtęp wolny

11.10.2012 | Czwartek

17.00–22.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

10. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

„Brasil o futuro do planeta?”, 
wtęp wolny

13.10.2012 | Sobota

10.00–17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Ornitologiczna Wystawa Mazowsza

„Egzotyka 2012”, wystawa ptaków egzotycznych, organizator: Polski Związek Ornitologiczny, bilety: 10 PLN (dorośli), 5 PLN (dzieci)

14.10.2012 | Niedziela

10.00–15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Ornitologiczna Wystawa Mazowsza

„Egzotyka 2012”, wystawa ptaków egzotycznych, organizator: Polski Związek Ornitologiczny, bilety: 10 PLN (dorośli), 5 PLN (dzieci)

15.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Świat wspomnień, czyli kresy w poezji i pieśniach”, koncert zespołu Ad Rem z Domu Kultury Imielin, scen. i reż.: Zofia Rosińska,
wtęp wolny

15.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Anny Sobolewskiej

laudacje wygłoszą: Zbigniew Mikołejko i Jarosław Borowiec, teksty Jubilatki przeczytają Anna i Tadeusz Sobolewscy, prowadzenie: Iwona Smolka,
wtęp wolny

20.10.2012 | Sobota

19.00–22.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Alice Band

wieczór taneczny z muzyką pop i rock, bilety: 10 PLN

21.10.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajka „Baśniowe spotkanie”, spektakl, wyst.: Beata Łuczak-Mastyna; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Inca Play, bilety: 15 PLN

21.10.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Dźwięk Dż, Gwóźdź do urny oraz Agata Biłas „Bez Yeti”,
wtęp wolny

22.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Kobiety sukcesu –Maria Czubaszek, spotkanie ze znaną i lubianą pisarką, dziennikarką, satyryczką, autorką tekstów piosenek, scenarzystką i felietonistką,
wtęp wolny

22.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

27.10.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Latający Dywan

koncert piosenki literackiej dedykowany Basi Stępniak-Wilk, Agnieszce Chrzanowskiej, Teresie Droździe, Leszkowi Kopciowi i wszystkim, którym „KULTURA POCZYTALNA” jest droga,
wtęp wolny

28.10.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Śpiąca królewna”, spektakl; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałka S.C., bilety: 15 PLN

28.10.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

koncert operowo-operetkowy, bilety: 10 PLN

29.10.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert uczniów i pedagogów PSM II st. im. J. Elsnera,
wtęp wolny

29.10.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Krzysztof Grodzicki. Rzeźba

wernisaż wystawy, 
wtęp wolny

04.11.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Brzydkie kaczątko”, spektaklWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Inca Playbilety: 15 PLN

04.11.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret Niplodram „Pierwsze Koty Robaczywki”, skład: Jan Łukasik, Jan Marczewski, Maciej Pawłowski, Filip Stysiak oraz Grupa improwizacyjna Dźwięk Dż i Agata Biłas solo, 
wtęp wolny

05.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Malta – niezatapialny lotniskowiec”, gawęda podróżnicza połączona z projekcją multimedialną, 
wtęp wolny

05.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nina Andrycz „Patrzę i wspominam”

spotkanie z Królową Sceny Polskiej połączone z promocją książki (Wydawnictwo Książka i Wiedza), 
wtęp wolny

10.11.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Big Band Jazz Combo Volta

 „Golden Swing Standards”, promocja płytykierownictwo art: Wojciech Kulczycki
wtęp wolny

11.11.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Fundacja ART „Zgaduj, zgadula jak było za króla – legendy warszawskie”, przedstawienie taneczneWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałkabilety: 15 PLN

11.11.2012 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Piękna nasza Polska cała”

koncert pieśni patriotycznych, przygotowanie koncertu: Olga Wądołowska i Monika Janasz, 
wtęp wolny

12.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Wspomnienie”, koncert pieśni polskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prowadzenie: Krystyna Jaźwińska, 
wtęp wolny

12.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wielobarwny świat kultur muzycznych”

w obiektywie Elżbiety Wieteski-Czechowicz, wernisaż wystawy fotografii,
wtęp wolny

17.11.2012 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2012

30. Międzynarodowy Festiwal Bardówpółfinał konkursu
wtęp wolny

18.11.2012 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2012

30. Międzynarodowy Festiwal Bardów, wielki finał konkursu, ponadto: koncert Przemysława Kmietjana – laureata 29. edycji Festiwalu,
wtęp wolny

19.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Szanujmy wspomnienia” – Andrzej Rosiewicz wspomina, opowiada, śpiewa, 
wtęp wolny

19.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki Wacława Tkaczuka

laudację wygłosi Piotr Matywiecki, teksty Jubilata przeczyta Andrzej Ferencprowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

24.11.2012 | Sobota

10.00–17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Podzielmy się kulturą”

Budżet partycypacyjny Domu Kultury Śródmieście, spotkanie finałowe

25.11.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi„Fintikluszki – folkowo-lalkowe okruszki”Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałkabilety: 15 PLN

25.11.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

w programie: do tańca zagra zespół OPUS w składzie: Ludmiła Tsekh (śpiew), Sergiusz Tsekh (instrumenty klawiszowe, śpiew), ponadto wróżby wróżki Małgorzaty i inne zabawy andrzejkowe, bilety: 10 PLN

26.11.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Jesienne święta żydowskie”, wykład, prowadzenie: Hanna Kossowska, ponadto degustacja kugla, 
wtęp wolny

26.11.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

01.12.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl – próba otwarta,
wtęp wolny

02.12.2012 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Igraszka „Podróż za horyzont”, spektaklWarsztaty artystyczne, prowadzenie: Smykałka, bilety: 15 PLN

02.12.2012 | Niedziela

17.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Zadymka na Smolnej”

koncert muzyków „Kwartału Muzycznego”
wtęp wolny

03.12.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Nierówny podział dóbr”, koncert autorskich piosenek o zabarwieniu mocno poetyckim, 
wtęp wolny

03.12.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Literacki O. Wacława Oszajcy SJ

laudację wygłosi Bogusław Wróblewski, teksty Jubilata przeczyta Andrzej Ferenc, prowadzenie: Iwona Smolka, 
wtęp wolny

08.12.2012 | Sobota

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„SOLODUOTRIO”

I edycja Warszawskiego Konkursu Tanecznego dla młodych tancerzy-amatorów. Zapraszamy do oglądania konkursowych prezentacji choreograficznych od godziny 11.00, 
wtęp wolny

10.12.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Teresa Kramarska „Kram Kramarskiej na Mikołajki”, koncert, prowadzenie: Krzysztof Kietczer, 
wtęp wolny

10.12.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studia Piosenki DKŚ „Na świąteczną nutę”

koncert kolęd i piosenek świątecznychprzygotowanie wokalne: Aneta Figiel, Agnieszka Kowalska, akomp.: Krzysztof Jaszczak, Maciej Tomaszewski, 
wtęp wolny

15.12.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

koncert operowo-operetkowybilety: 10 PLN

16.12.2012 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Na szkle malowane”

warsztaty dla dzieci (od 7 lat) prowadzone przez ikonopistki z Ukrainy, liczba miejsc ograniczona; zapisy w sekretariacie DKŚ osobiście lub pod nr tel. 22 826 25 86 w godz. 10.00–16.00

16.12.2012 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Ikona na szkle”

wernisaż wystawy prac dzieci z Łucka i Chełma, 
wtęp wolny

17.12.2012 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Boże Narodzenie w polskich obyczajach ludowych”, prezentacja; „Aniołek ze słomy – tradycyjna ozdoba choinkowa”, warsztaty; zapisy w sekretariacie DKŚ osobiście lub pod nr tel. 22 826 25 86 w godz. 10.00–16.00

17.12.2012 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 10 PLN

22.12.2012 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny
wtęp wolny

06.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Kolędo, graj”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka), 
wtęp wolny

07.01.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Zabytki Litwy, Białorusi i Ukrainy”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, o zabytkach dawnych kresów polskich opowie historyk sztuki Katarzyna Węglicka, 
wtęp wolny

12.01.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„W bagażniku, jakim jest życie”, spektaklwejściówki

13.01.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Łatka „Piastowskie legendy”, spektaklwyst.: Michał Burbo, Roman Holc, bilety: 15 PLN

13.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas

„Sonaty fortepianowe Ludwiga van Beethovena”, w programie: Sonata cis-moll op. 27 nr 2 „Księżycowa”, Sonata F-dur op.10 nr 2, Sonata c-moll op. 13 „Patetyczna”, 
wtęp wolny

14.01.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Historia pieniądza”, wykład poprowadzi prof. Wojciech Morawski – historyk, kierownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, 
wtęp wolny

14.01.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Reminiscencje.

Wystawa plakatów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu z lat 1979–1982. Plakaty z własnych zbiorów prezentuje Anna Mieczyńska, 
wtęp wolny

19.01.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA… Zespół „Cztery kiery”

w składzie: Monika Smolińska (śpiew), Zbigniew Sękulski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 15 PLN

20.01.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „Szydełkowa Szopka Babci Klary”, spektakl, wyst.: Sława Tarkowska, Kajetan Mojsak, bilety: 15 PLN

20.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa teatralno-kabaretowa „Obustronni ludzie”

„Karol i Helena”, spektakl kabaretowo-sceniczny, pokaz przedpremierowy, wyst.: Dominika Krzywotulska-Grydlik, Magdalena Karel, Mateusz Grydlik, wejściówki

21.01.2013 | Poniedziałek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Na ten Nowy Rok”, koncert najpiękniejszych kolęd i melodii świata w wykonaniu Marka Ravskiego i Marcina Mazurka oraz Zespołu Wokalnego Oleander, wejściówki

21.01.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „W spodniach czy w sukience”

koncert piosenek z repertuaru Ani Dąbrowskiej, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak, wejściówki

26.01.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zespół Man-Tra „Koncert z Medytacją”

wejściówki

27.01.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Niżyński”

spektakl, wejściówki

28.01.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Z aktorskiego albumu – spotkanie z Hanną Śleszyńską”wejściówki

28.01.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

29.01.2013 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Z kolędą po Europie”

koncert, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska i Monika Janasz,
wtęp wolny

02.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Spotkanie z poetą Michałem Maczubskim

autorem tomiku „Tropy”, wieczór poetycko-muzyczny, oprawa muz.: Bożena Sitek (fortepian), laudacja: Jerzy Dobrzański, prowadzenie: Andrzej Zaniewski, wydawca: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza,
wtęp wolny

03.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl,
wtęp wolny

04.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„O tłustoczwartkowej tradycji i innych kulinariach” opowie Maciej Nowak", krytyk kulinarny i dyrektor Instytutu Teatralnego, wejściówki

04.02.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Ślub” wg Witolda Gombrowicza

spektakl dla widzów dorosłych, reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Ewelina Bartosińska, Magda Kacprzak, Katarzyna Pawłowska, Adam Gąsecki, Witek Skowroński, Leszek Służewski, Adam Turczyk,
wtęp wolny

09.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA… zespół „To i owo”

zabawa taneczna, bilety: 20 PLN

10.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny,
wtęp wolny

11.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Ewa Gruszczyńska „...bo o to chodzi w życiu”, koncert piosenek autorskich, wejściówki

11.02.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Nasiłowska „Symbole i urojone znaczenia”

wernisaż wystawy fotografii, wystawa czynna do 3 marca 2013,
wtęp wolny

16.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Beltaine Improved

koncert, wyst.: Sebastian Madejski (śpiew, cymbały, gitara, elektronika), Daniel Paulinek (syntezatory), Krzysztof Słabicki (bas), Marta Łukaszewska (performans),
wtęp wolny

17.02.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Urwis „Pipi wędrowniczka”, spektaklwyst.: Malwina Rusów, Piotr Zdebski, bilety: 15 PLN

17.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „GRAU”

wieczór kabaretowy, wyst.: Stanisław „Maria” Kirejczyk, Andrzej „Amadeusz” Tomczyk, Emil „Bonifacy” Zubelewicz, Tomasz „Wincenty” Daszczuk, Tomasz „Szczęsny” Podsiadło, wejściówki

18.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Z aktorskiego albumu – spotkanie z Jackiem Braciakiem, wejściówki

23.02.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studia Piosenki DKŚ

„Play That Funky Music White Boy”, koncert, przygotowanie wokalne: Agnieszka Kowalska, Aneta Figiel, akomp.: Maciej Tomaszewski, Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

24.02.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Smok Wawelski”, spektakl, bilety: 15 PLN

24.02.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Meaculpa i Trupa Propaganda „Gabinet luster”

projekt poetycko-muzyczny do słów Stanisława Grochowiaka, 
wtęp wolny

25.02.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Lidia Stanisławska „Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem”, spotkanie z aktorką i piosenkarką, połączone z promocją książki, wejściówki

25.02.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

02.03.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Opowieść”

IMPREZA ODWOŁANA

03.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Janusz Korczak Kinder Teater „Arka Noego”, spektakl,
wtęp wolny

03.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Na ludową nutę”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka),
wtęp wolny

04.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Wileński Kaziuk i inne kresowe kiermasze, jarmarki… dawniej i dziś”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, prowadzenie: Katarzyna Węglicka (historyk sztuki),
wtęp wolny

04.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna – Malarnia Paryska

Wernisaż wystawy „Mistrz i uczniowie”: Konrad Wieniawa-Narkiewicz – nitrografia; Karolina Pustelnik, Maciej Parzydło – malarstwo, rysunek; wystawa czynna do 21 marca 2013,
wtęp wolny

05.03.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

PORADY OBYWATELSKIE: „Sposoby przekazania własności”, wykład oraz indywidualne konsultacje,
wtęp wolny

09.03.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Klawo kiedyś było w tej naszej Warszawie!”

spotkanie ze Stefanem Wrońskim, autorem powieści „Dzidek” oraz wykład o przedwojennej gwarze warszawskiej, prowadzenie: Teresa Drozda,
wtęp wolny

10.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Rodzinny „Nie ma tego złego”, spektakl,
wtęp wolny

10.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Pokaz etiud filmowych

„Metoda przekazywania złych wieści”, reż.: Maria Prange-Barczyńska, „Zgon”, reż.: Marek Pawlikowski, Mikołaj Pawlikowski,
wtęp wolny

11.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

Teatr Pora na Seniora „Złota kaczka albo miszmasz warszawski”, spektakl na podstawie opowiadania Artura Oppmana, scen. i reż.: Dominik Wendołowski,
wtęp wolny

11.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiej, wręczenie nagród Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego,
wtęp wolny

12.03.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

SLAJDOWISKO: „Inne oblicza kobiet”, prowadzenie: Agata Szczęśniak, 
wtęp wolny

16.03.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

koncert operowo-operetkowy, bilety: 10 PLN

17.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Wariacja „Na jabłonce jabłko wisi”, bajka muzyczna, wyst.: Lidia Sycz, Michał Głowacki, bilety: 15 PLN

17.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Andruszko „Dogoń mnie”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

18.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Warszawa – Grozny – Warszawa. Wędrówka do Czeczenii”, program przygotowany przez Marinę Hulię – Człowieka Dnia Radia Wolna Europa Sekcji Rosyjskiej i Białoruskiej,
wtęp wolny

18.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa teatralno-kabaretowa Obustronni ludzie

„Karol i Helena”, spektakl kabaretowo-sceniczny – premiera, wyst.: Dominika Krzywotulska-Grydlik, Magdalena Karel, Mateusz Grydlik, wejściówki

19.03.2013 | Wtorek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

PORADY OGRODNICZE: „Ozdabiamy kwiatami nasz dom wewnątrz i na zewnątrz”, prowadzenie: Elżbieta Kozłowska,
wtęp wolny

23.03.2013 | Sobota

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Ślub” wg Witolda Gombrowicza

spektakl dla widzów dorosłych, reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Ewelina Bartosińska, Adam Gąsecki, Magda Kacprzak, Jan Kilański, Witek Skowroński, Leszek Służewski, Adam Turczyk,
wtęp wolny

24.03.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Małe Mi „Alibaba i czterech rozbójników”, spektakl lalkowy, wyst.: Sława Tarkowska, Kajetan Mojsak, bilety: 15 PLN

24.03.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Pole i kowczeg”

ikony Joli Barszcz, Doroty Stachurskiej i Andrzeja Chmielowskiego, wernisaż wystawy, wystawa czynna do 11 kwietnia 2013,
wtęp wolny

25.03.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

KULTUROMANIA

„Wielkanoc w polskich obyczajach ludowych”, prezentacja multimedialna oraz „Wielkanocne impresje z wycinanką i pisanką”, warsztaty, zapisy

25.03.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

26.03.2013 | Wtorek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ŚWIAT DOBRYCH RAD

SPOTKANIE Z LEKARZEM SPECJALISTĄ: „Pamięć – czy musi zanikać wraz z wiekiem?”, prowadzenie: lek med. Iwona Furman,
wtęp wolny

06.04.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Bisty Grydlik...

czyli One Man Show Mateusza Grydlikaspektakl kabaretowy,
wtęp wolny

07.04.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Złota kaczka”, spektakl, wyst.: Katarzyna Adamczyk, Małgorzata Szuper, Artur Maciag, bilety: 15 PLN

08.04.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór Tonika „Powitanie wiosny piosenką i humorem”, koncert,
wtęp wolny

08.04.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Łukasz Rosiński „Jeden z wielu”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

08.04.2013 | Poniedziałek

20.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Szocińska „Między słowami”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, opieka art.: Sławomir Jurczak, kierownictwo muz.: Maciej Tomaszewski, wejściówki

09.04.2013 | Wtorek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Czy starość musi boleć”, wykład i porady, prowadzenie: lek med. Iwona Furman (anestezjolog, specjalista medycyny podróży i leczenia bólu, certyfikat CCMP), 
wtęp wolny

11.04.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

IMPREZA ODWOŁANA: 

14.04.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Kuffer „Przygody małpki Malwinki”, spektakl interaktywny, wyst.: Anna Musiał, Andrzej Musiał, bilety: 15 PLN

14.04.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„A może – ziemia i morze w kolorze?”

wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Brus, Jacka Gilunia, Barbary i Janusza Packów (Sekcja Fotografii Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Oddział Rzeszów), wystawa czynna do 5 maja 2013, zaproszenia

14.04.2013 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”

premiera spektaklu z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska, wyst.: Krystyna Janowska, Alina Kamińska, Barbara Kwaśniewska, Elżbieta Litwa, Alicja Szczepanik, Jolanta Zawadzka,
wtęp wolny

15.04.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z aktorskiego albumu – spotkanie ze Stefanem Friedmannem,
wtęp wolny

15.04.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Elżbieta Czerwińska „Smażone zielone pomidory”

monodram na podstawie powieści Fannie Flagg, wejściówki

16.04.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Zadłużenia”, wykład oraz indywidualne konsultacje, prowadzenie: Ija Ostrowska (Dyrektor Biura Porad Obywatelskich),
wtęp wolny

20.04.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA… zespół Roni Band

zabawa taneczna, wyst.: Ewa Dubis (wokal), Robert Paradowski (instrumenty klawiszowe, wokal), bilety: 10 PLN

21.04.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Kolorowy zwierzyniec”, spektakl, reż.: Ireneusz Dydliński, muz: Radosław Laddy, wyst.: Ewelina Serafin, Kalina Pawlukiewicz, Ireneusz Dydliński, bilety: 15 PLN

21.04.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Big Band Jazz Combo Volta

„Golden Swing Standards”, koncertkierownictwo art..: Wojciech Kulczycki
wtęp wolny

22.04.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,
wtęp wolny

22.04.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

23.04.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Upadek mitu twardego faceta, czyli o przemianach ról społecznych”, wykład i projekcja multimedialna,
wtęp wolny

27.04.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„C`est si bon”, koncert piosenek francuskich

scen. i reż.: Alicja Choińska, scen., kierownictwo muz. i akomp: Zbigniew Rymarzwyst.: Monika Goździk, Wojciech Machnicki, Zbigniew Rymarz; producent: Leonard Napiórkowski,
wtęp wolny

28.04.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Niplodram „Pierwsze Koty Robaczywki”

wyst.: Jan Łukasik, Jan Marczewski, Maciej Pawłowski, Filip Stysiak,
wtęp wolny

05.05.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jakub Wocial „The Sound Of Musical”

recital, wyst.: Jakub Wocial oraz młodzi artyści z Polski: Jagoda Bystrzycka, Łukasz Trochimiak, Agata Zacharska, Dorota Olewińska, bilety: 10 PLN

06.05.2013 | Poniedziałek

10.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Julia Karlova, Julian Latos „Gdy serce i dusza śpiewa…”, koncert,
wtęp wolny

06.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Warszawscy maryniści”

wernisaż wystawy malarstwa (Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Warszawie), zaproszeniawystawa czynna do 26 maja 2013

07.05.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Finanse gospodarstwa domowego”, wykład i porady, prowadzenie: Małgorzata Kazimierczak (Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie),
wtęp wolny

10.05.2013 | Piątek

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

EkoTeatr „Stop The Tempo”

panel dyskusyjny oraz godzinne warsztaty z beatbox-u dla młodzieży licealnejinformacje i zapisy: 22 826 25 86

12.05.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Scena Lubelska „100-noga i spółka”, spektakl na motywach wierszy Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Śliwiaka, bilety: 15 PLN

12.05.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ZMIANA W REPERTUARZE

Recital pianistyczny Katarzyny Pietroń z przyczyn niezależny od DKŚ został odwołany. Wystąpi Chór La Musica w koncercie „Na ludową nutę”, opieka art.: Barbara Wasilewska i Joanna Gonera, 
wtęp wolny

13.05.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Szczęśliwa 60-tka „U grubego Joska”, spektakl,
wtęp wolny

13.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Edmund Osterloff – zapomniany mistrz fotografii

gawęda biograficzna z okazji 150. rocznicy urodzin fotografa, listy przeczyta Grzegorz Gierak, prowadzenie: Barbara Osterloff, praprawnuczka fotografa,
wtęp wolny

14.05.2013 | Wtorek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Podróże na emeryturze”, wykład i porady, prowadzenie: Iwona Furman, 
wtęp wolny

17.05.2013 | Piątek

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

EkoTeatr „Stop The Tempo”

panel dyskusyjny oraz godzinne warsztaty z beatbox-u dla młodzieży licealnejinformacje i zapisy: 22 826 25 86

18.05.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

DO TAŃCA GRA…

Zespół „Cztery kiery”, wieczorek taneczny, wyst.: Monika Smolińska (śpiew), Zbigniew Sękulski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 10 PLN

19.05.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Królewna Kapryśnica”, przedstawienie interaktywne na podstawie tekstu Marii Kownackiej, wyst.: Mirosława Bartsch, Wojciech Słupiński, bilety: 15 PLN

19.05.2013 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Daj mi tę noc”

recital taneczny, 
wtęp wolny

20.05.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Po słonecznej stronie życia”, koncert, opieka art.: Krzysztof Mucha, wyst.: Chór Uśmiech, Zespół Tulipan i duet Małgorzata&Krzysztof,
wtęp wolny

20.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ „Duety”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak, wejściówki 

21.05.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Dlaczego warto lubić zwierzęta i jak im pomagać”, wykład i porady, prowadzenie: Maciej Czajka (lekarz weterynarii),
wtęp wolny

24.05.2013 | Piątek

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

EkoTeatr „Stop The Tempo”

panel dyskusyjny oraz godzinne warsztaty z beatbox-u dla młodzieży licealnejinformacje i zapisy: 22 826 25 86

26.05.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

MAJÓWKA NA SKARPIE – JESTEŚMY NA SMOLNEJ

PORANEK FAMILIJNY: Teatr Conieco „Wrażliwość”, pantomima marionetkowa inspirowana bajką Hansa Christiana Andersena, muz.: Agnieszka Glińska, wyst.: Ewa Ołdziejewska, Łukasz Puczko,
wtęp wolny

26.05.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

MAJÓWKA NA SKARPIE – JESTEŚMY NA SMOLNEJ

Grupa Musicalowa „Za kulisami”, spektakl,
wtęp wolny

27.05.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Czy media kłamią”, spotkanie dyskusyjne, prowadzenie: Jan Wróbel, historyk, dziennikarz, publicysta, felietonista, nauczyciel,
wtęp wolny

27.05.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

28.05.2013 | Wtorek

13.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – ŚWIAT DOBRYCH RAD

„Wiele kroków do miłości. Dlaczego warto kochać? Jak być kochanym? Jak zdobywać i pielęgnować miłość?”, wykład połączony z krótkimi warsztatami, 
wtęp wolny

01.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Andruszko „Spacer po Warszawie”

koncert dyplomowy z interpretacji piosenki – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Małgorzata Kaczmarska, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

01.06.2013 | Sobota

20.15

SCENA NA SMOLNEJ 9

Martyna Ciok „Tylko tango”

koncert dyplomowy z interpretacji piosenki – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Małgorzata Kaczmarska, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

02.06.2013 | Niedziela

10.30–21.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dzień Indonezyjski w Domu Kultury Śródmieście

Organizator: Fundacja Azji i Pacyfiku. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście. Partnerzy: Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie i Muzeum Azji i Pacyfiku

03.06.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„W tanecznym kręgu”, prezentacje taneczne, wyst.: Zespół Przebudzenie (tańce cygańskie), Brygida Turek (taniec orientalny), pary w tańcu towarzyskim (przygotowanie: Rafał Matysiak),
wtęp wolny

03.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agnieszka Konarska „Chwilowo mam przerwę”

koncert dyplomowy z interpretacji piosenki – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Małgorzata Kaczmarska, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

08.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Na Progu „Tango”

spektakl wg Sławomira Mrożka, pokaz przedpremierowy, wejściówki

09.06.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „Fintikluszki – folkowo-lalkowe okruszki”, spektakl, wyst.: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak, bilety: 15 PLN

09.06.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”

spektakl z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska, wyst.: Krystyna Janowska, Alina Kamińska, Barbara Kwaśniewska, Elżbieta Litwa, Alicja Szczepanik, Jolanta Zawadzka, wejściówki

10.06.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”, spektakl z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska,
wtęp wolny

10.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr MOWA „Co nas kręci, co nas frustruje”

spektakl, wejściówki

11.06.2013 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stanisława Ossowska „Żywot miłości”

autorskie spotkanie poetycko-muzyczne, projekt zrealizowany w ramach Banku Pomysłów w DKŚ, 
wtęp wolny

15.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Na Progu „Tango”

spektakl wg Sławomira Mrożka, premiera, wejściówki

16.06.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Urwis „Królik Baks”, bajka interaktywna autorstwa Katarzyny i Piotra Piwowarczyków, wyst.: Izabela Łuczak, Paweł Treściński, bilety: 15 PLN

16.06.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście, wejściówki

17.06.2013 | Poniedziałek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Znane i nieznane literackie szlaki na Kresach”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, prowadzenie: Katarzyna Węglicka (historyk sztuki),
wtęp wolny

17.06.2013 | Poniedziałek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wernisaż wystawy prac uczestników zajęć

plastycznych Domu Kultury Śródmieściezaproszenia, wystawa czynna do 1 września 2013

17.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Przed sklepem jubilera”

projekt filmowo-sceniczny z akompaniamentem orkiestry na podstawie dramatu Karola Wojtyły, muz. i reż.: Jakub Kaczmarek, opieka art.: Ewa Kania, wejściówki

18.06.2013 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Roz-ryFka”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz, wejściówki

20.06.2013 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Tańca Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej

pokaz stepowania, wejściówki

22.06.2013 | Sobota

cz. I 16.00–18.45, c

SCENA NA SMOLNEJ 9

Gala Konkursu Młodzi Zdolni

organizator: Młodzieżowa Rada Dzielnicy Śródmieście; szczegóły na stronie www.facebook.com/MlodziZdolni2013wstęp na zaproszenia

23.06.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna „Krecik i spodenki z kieszeniami”, spektaklreż., scen. wyst.: Anna i Maciej Dużyńscy, muz.: Marek Żurawski, bilety: 15 PLN

23.06.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Operowa Lakmé

„1813–2013 Verdi, Wagner”, koncert operowy, bilety: 10 PLN

24.06.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Giełda Satyry Politycznej Marka Majewskiego

wyst.: Marek Majewski, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, Wojciech Dąbrowski i Włodzimierz Ciesielski, bilety: 20 PLN

27.06.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wspólna Sztuka”

projekt duetu artystycznego ME/ST, premiera, wejściówki

29.06.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Niech muza gra!”

standardy polskie i światowe, opieka art.: Agnieszka Kowalska, akomp.: Maciej Tomaszewski, wejściówki

30.06.2013 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kapa Music Trio

elektryzująca mieszanka muzyki rozrywkowej, rock&rolla, smooth jazzu i rocka we własnych, oryginalnych aranżacjach, wejściówki

08.09.2013 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Kazimierskie synagogi”

koncert, wyst.: Marek Ravski (śpiew, gitara), Marcin Mazurek (fortepian), organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, wejściówki 

09.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Obrazki z... wyprawy”

wernisaż wystawy fotografii Komisji Krajoznawczej i Opieki nad Zabytkami Oddziału Międzyuczelnianego PTTK w Warszawie, wystawa czynna do 29 września 2013, zaproszenia

15.09.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Szocińska

„Kiedy mówi kobieta... ballada o wojnie”, koncert dyplomowy z interpretacji piosenki - ZPSM im. Fryderyka Chopina, opieka art.: Marek Wójcicki, kierownictwo muz., akomp.: Marek Błaszczyk, wejściówki

16.09.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Maroko – wędrując po królewskich miastach, odkrywamy historię i teraźniejszość tego niezwykłego kraju”, relacja z podróży połączona z projekcją multimedialną,
wtęp wolny

16.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kawalec & Pieniążek Teatr w Stanie Surowym

„Znikanie”, otwarta przestrzeń teatralna, wyst.: Ryszard Kawalec (aktor), Jan Pieniążek (interaktywne instalacje wizualno-dźwiękowe), wejściówki

20.09.2013 | Piątek

12.00–14.00, 18.00–2

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW W DKŚ

„Co nam zostało z tych lat miłości pierwszej…?”, przyjmowanie zgłoszeń chętnych do udziału w projekcie, miejsce: Kawiarnia DKŚ

22.09.2013 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW W DKŚ

„Tango dawniej i dziś”, przedstawienie multimedialno-taneczne, wejściówki

23.09.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zaciszańska Nuta i Żurawie „Na wschodnią i lwowską nutę”, koncert zespołów wokalno-estradowych z Domu Kultury Zacisze, prowadzenie: Jan Czerwiński,
wtęp wolny

23.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ResComica „Salon EU”

spektakl, reż.: Aleksander Derkaczew, wyst.: Sylwia Kępińska, Joanna Piorun, Marta Szczęsna-Kononowicz, Dariusz Dłużewski, Adam Dydykow, Artur Rzeszotek, wejściówki

27.09.2013 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Poligon kabaretowy”

wyst.: Hrabi, Jurki, Adin, Kabaretus Fraszka, prowadzenie: Joanna Kołaczkowska, wejściówki

29.09.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wspólna Sztuka”

 spektakl duetu artystycznego ME/ST, wejściówki

30.09.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Dariusz Rączka „Zważ, o czym marzysz”, koncert piosenki autorskiej i poetyckiej, wyst.: Dariusz Rączka (śpiew, gitara), Artur Stypułkowski (gitara),
wtęp wolny

30.09.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Piękno tworzone ogniem”

Bogdan Pylypiv. Pirografia, wernisaż wystawy grafiki (we współpracy z Ambasadą Ukrainy w Polsce), wystawa czynna do 17 października 2013, zaproszenia

05.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… „Magic Sound”

zabawa taneczna, wyst.: Leszek Magnuszewski (gitara, śpiew), Michał Janowski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 10 PLN

06.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „O Kasi, co gąski zgubiła”, bajka wg Marii Kownackiej, reż.: Katarzyna Adamczyk; „Fiku miku gąski na patyku”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

06.10.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Duet Artystyczny ME/ST „Wspólna Sztuka”

spektakl, projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę – Dzielnicę Śródmieście, wejściówki

07.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Dziewczyna z czasów restauracji”, spotkanie kabaretowe z aktorką, dziennikarką Teresą Gałczyńską,
wtęp wolny

07.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ViNATi „Kontrasty”

koncert art-rockowy, wyst.: Mariusz Żółkiewka (gitara elektryczna), Wojciech Ruciński (gitara basowa), Darek Świechowski (perkusja), Marcin Sierpiński (instrument klawiszowy), wejściówki

12.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Na ludową nutę”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka), wejściówki

13.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna 6 „Smok Wawelski”, spektakl; „By ten smok już nie był wstrętny, zróbmy klawe instrumenty!”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

13.10.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret Hyrki „Kobieta pracująca”Kabaret Paszkot „Bonifacja”wejściówki

14.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,
wtęp wolny

14.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaretus Fraszka „Grau”, wejściówki

19.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Latający Dywan „360 stopni”

koncert piosenki autorskiej, wejściówki

20.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Kolorowy śmietnik”, spektakl, „Kolorowe zabawki śmietnik(n)owe”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

20.10.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Joanna Lohn-Zając „Osnowa i wątek”

wernisaż wystawy tkaniny artystycznej (wystawa towarzysząca 14. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi), zaproszeniawystawa czynna do 17 listopada 2013

21.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Wielkie cmentarze kresowe”, prelekcja połączona z projekcją multimedialną, prowadzenie: Katarzyna Węglicka (historyk sztuki),
wtęp wolny

21.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”

show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona, wejściówki

24.10.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

11. Festiwal Brazylijski „Bom Dia Brasil”

Inauguracja, organizatorzy: Fundacja Kultury Brazylijskiej Macunaima, Ed Szynszyl Production, Dom Kultury Śródmieście,
wtęp wolny

25.10.2013 | Piątek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

11. Festiwal Brazylijski „Bom Dia Brasil”

Twarze Brazylii. Panel dyskusyjny, organizatorzy: Fundacja Kultury Brazylijskiej Macunaima, Ed Szynszyl Production, Dom Kultury Śródmieście,
wtęp wolny

26.10.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Agata Kurzyk

„Wiolonczela w_śród+miejskich ulic”, elektroakustyczny koncert wiolonczelowy; projekt stypendialny finansowany przez m.st. Warszawę – Dzielnicę Śródmieście,
wtęp wolny

27.10.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Igraszka „Złote jajko”, spektakl na motywach bajki Władymira Orłowa; „Ale draka! Z rękawiczki mam kurczaka!”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

27.10.2013 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Pia Douwes

spotkanie z wokalistką – legendą europejskiego musicaluprowadzenie: Remigiusz Grzela i Jakub Wocial,
wtęp wolny

28.10.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z AKTORSKIEGO ALBUMUSpotkanie ze Stanisławą Celińską, wejściówki

28.10.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Operowo, ale nie-klasycznie...

„Operowo, ale nie-klasycznie, czyli kiedy Gruba Dama nie jest gruba”, recital wokalny, wyst.: Ilona Drapała (śpiew), Agnieszka Stachurska (fortepian), wejściówki

04.11.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

A My Tacy „Przyjmij życia wyzwanie”, koncert poetycko-muzyczny na podstawie wierszy Barbary Białowąs, 
wtęp wolny

09.11.2013 | Sobota

11.00–15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sesja popularno-naukowa

„Śladami powstania styczniowego – aspekty historyczne i krajoznawcze”, organizator: Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK,
wtęp wolny

09.11.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Chóru La Musica „To, co najlepsze”

koncert z okazji pięciolecia działalności, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka), wejściówki

10.11.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vena „Legendy warszawskie”, przedstawienie interaktywne z wykorzystaniem lalek i żywego planu oraz warsztaty artystyczne „Dziś legendy poznajemy i ze skrzatem harcujemy!”, bilety: 15 PLN

10.11.2013 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

16.11.2013 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2013

31. Międzynarodowy Festiwal Bardówpółfinał konkursu,
wtęp wolny

17.11.2013 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2013

31. Międzynarodowy Festiwal Bardówwielki finał konkursu, ponadto: koncert Andrzeja Dębowskiego (laureata Grand Prix im. Jonasza Kofty 30. edycji Festiwalu) z zespołem Tatarak,
wtęp wolny

18.11.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

PROFESJE – polityk, adwokat, posełSpotkanie z Ryszardem Kaliszem
wtęp wolny

18.11.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Luigi Castiglioni (1936–2003). Plakaty

wernisaż wystawy, ostatniej z cyklu pięciu wystaw w Warszawie w 2013 prezentujących twórczość Castiglioniego, zaproszenia

23.11.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

wieczór kabaretowywejściówki

24.11.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Okno „Okienko”, interaktywny spektakl teatru cieni oraz warsztaty artystyczne „W piękne cienie świat dziś zmienię!”, bilety: 15 PLN 

24.11.2013 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„KWN, czyli mecz na skecz”

kabaretowa gra z udziałem zespołów KWN – półfinał, wejściówki; inicjatywa organizowana w ramach konkursu „Bank Pomysłów w DKŚ”

25.11.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Mateusz Rulski-Bożek „Piosenka sauté o małych i większych katastrofach”, koncert piosenki autorskiej, literackiej i satyrycznej,
wtęp wolny

25.11.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Kabaret NiplodramKabaret Paszkot „Bonifacja”wejściówki

29.11.2013 | Piątek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

do tańca zagra Roni Band; ponadto wróżby wróżki Małgorzaty i inne zabawy andrzejkowe, bilety: 10 PLN

30.11.2013 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Czy każdy śmieć to śmieć”

wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów kreatywnego recyklingu, zaproszenia; inicjatywa organizowana w ramach konkursu „Bank Pomysłów w DKŚ”

30.11.2013 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„KWN, czyli mecz na skecz”

kabaretowa gra z udziałem zespołów KWN – finał, wejściówki; inicjatywa organizowana w ramach konkursu „Bank Pomysłów w DKŚ”

01.12.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Stefek Burczymucha i inni”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Myszka, lew, a może miś? Zróbmy sobie maski dziś!”, bilety: 15 PLN

01.12.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Duet Artystyczny ME/ST „Lady Wa-Wa”

monodram w wykonaniu Magdaleny Engelmajer, wejściówki

02.12.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Boże Narodzenie w polskich obyczajach ludowych”, prezentacja multimedialna (
wtęp wolny) oraz warsztaty „Aniołek ze słomy – tradycyjna ozdoba choinkowa” (zapisy)

02.12.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki

„Muzyczne opowieści międzywojenne”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel, gość specjalny: Edward Piega, którego biografia stała się kanwą opowieści, wejściówki

05.12.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Anna Kossak „Pasja budzi się nocą”

promocja powieści obyczajowej z wprowadzeniem w kulturę tanga argentyńskiego, wejściówki

08.12.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Miś Polarny”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Gdzie jest nasz Mikołaj Święty? Czy dostaniemy prezenty?”, bilety: 15 PLN

08.12.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

wieczór kabaretowy, wejściówki

09.12.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Krystyna Sulżycka „Miłość zawsze w nas”, romanse rosyjskie – koncert, akomp.: Marcin Mazurek,
wtęp wolny

09.12.2013 | Poniedziałek

18.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

GAPA 2013 – Kategoria Kabaret, czyli konkurs

studenckich kabaretów i grup improwizacyjnych w ramach Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego GAPA 2013 Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD DKŚ ZOSTAŁ ODWOŁANY

12.12.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Luigi Castiglioni (1936–2003). Plakaty

finisaż wystawy, projekcja materiałów filmowych przybliżających postać twórcy, zaproszenia

14.12.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„W bagażniku, jakim jest życie”, spektakl w ramach „TygodniaUśmiechu” SGH w Warszawie, !!! Wejściówki (10 PLN) do nabycia w dniach 2–6 grudnia 2013 w Auli Spadochronowej SGH (Al. Niepodległości 162)

15.12.2013 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Teoś i Boże Narodzenie”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Hej zwierzaki! Wyruszajcie! I do Szopki przybywajcie!”, bilety: 15 PLN

15.12.2013 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Co nam zostało z tych lat miłości pierwszej…?

wystawa fotograficzno-reporterska, zaproszenia

16.12.2013 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Kolędy świata”, koncert, wyst.: Marek Ravski i Chór Oleander, akomp.: Marcin Mazurek,
wtęp wolny

16.12.2013 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”, show wokalno-taneczne

z muzyką Michaela Jacksona, wyst.: Studio Piosenki, opieka art.: Agnieszka Kowalska, akomp.: Maciej Tomaszewski, Zespół JAM, choreogr.: Alicja Majkowska, prowadzenie: Zuzanna Pawlak, wejściówki

19.12.2013 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Cicha noc”

koncert kolęd i piosenek świątecznych, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

27.12.2013 | Piątek

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jidysz oczami dziecka”

uroczyste zakończenie warsztatów oraz spektakl Janusz Korczak Kinder Teater „Kaczka Dina”, wejściówki

28.12.2013 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta „Koncert noworoczny”

opieka art.: Wojciech Kulczycki, wejściówki

29.12.2013 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jidysz oczami dziecka”

uroczyste zakończenie warsztatów oraz spektakl Janusz Korczak Kinder Teater „Kaczka Dina” zostały przeniesione na 27 grudnia 2013 (piątek, 15.00)

04.01.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO

„Warszawskie kolędowanie”, koncert, kierownictwo art.: Leszek Gołąb,
wtęp wolny

05.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Heintze-Paszkowicz „Wokół Chopina"

wernisaż wystawy malarstwa, w programie recital fortepianowy Macieja Woty, studenta III roku UMFC w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego; wystawa czynna do 19 stycznia 2014, zaproszenia

12.01.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Wilk Gwizdała”, spektakl; „Sroczka z gniotka dziś Was spotka!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

12.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Mowa „MOWA na Święta”

koncert piosenek świątecznych, wejściówki

13.01.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

PROFESJE – lekarz, kompozytor, pianistaSpotkanie z profesorem Jerzym Woy-Wojciechowskim,
wtęp wolny

13.01.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Dziady cz. II – Widowisko”

premiera, reż.: Tomasz Zaród, wejściówki

14.01.2014 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare

koncert piosenek świątecznych, opieka art.: Olga Wądołowska, Monika Janasz,
wtęp wolny

17.01.2014 | Piątek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Po kolędzie”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka),
wtęp wolny

18.01.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Swing Motion „Jesienne liście…”

koncert, wyst.: Piotr Kopietz (akordeon, akordina), Maria Roma Klatka (śpiew), Jakub Mielcarek (kontrabas), gościnnie: Jacek Mielcarek (saksofon, klarnet), wejściówki

19.01.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Narwal „Królowa Śniegu”, spektakl lalkowy; „Hej koledzy, koleżanki, zróbmy dzisiaj wycinanki!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

19.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

20.01.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Karnawał na świecie”, prelekcja i projekcja multimedialna, prowadzenie: Krzysztof Dworczyk (podróżnik, pisarz),
wtęp wolny

20.01.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Krzysztof Jerominek „Mała typografia”

wernisaż wystawy, zaproszeniawystawa czynna do 7 lutego 2014

25.01.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Informatyk z Salamanki”

”El Informático de Salamanca”, spektakl teatralny w języku hiszpańskim z polskimi napisami, wejściówki

26.01.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna 6 „Jak Koza Frania oduczyła się kłamania”, przedstawienie lalkowe łączone z żywym planem; „O rety, rety! Kózka ze skarpety!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

26.01.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół TOGETHER AGAIN

zabawa taneczna, wyst.: Urszula Bartosiewicz (śpiew), Dorota Bartosiewicz (śpiew), Wojciech Jarzyński (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 20 PLN

27.01.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z AKTORSKIEGO ALBUMUSpotkanie z Andrzejem Grabowskim,
wtęp wolny

27.01.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Imagine – The Beatles”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

02.02.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Szufladkowo”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Klawe zabawy i pyszne potrawy!”, bilety: 15 PLN

03.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

A’la Kabaret „Porozmawiajmy o Osieckiej”, interaktywny program z wierszami i piosenkami, prezentujący znane i mniej znane fakty z życia poetki, scen. i reż.: Ala Makówka,
wtęp wolny

03.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Teatr Improwizacji Afront „Na granicy”Agata Biłas „Bez Yeti”wejściówki

08.02.2014 | Sobota

11.00–17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Budżet partycypacyjny

spotkanie informacyjne,
wtęp wolny

09.02.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vena „Królewna i herbatnik”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Aby królewna była zadowolona, potrzebna jej korona!”, bilety: 15 PLN

10.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Aktorka Elżbieta Barszczewska w 100-lecie urodzin”, opowieść i projekcja multimedialna, prowadzenie: Igor Strojecki,
wtęp wolny

10.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Paulina Byrne „Warszawskie mosty i inne prace”

wernisaż wystawy malarstwa, zaproszeniawystawa czynna do 27 lutego 2014

15.02.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Duet muzyczny Coctail

podczas wieczoru mile widziane walentynkowe rekwizyty oraz kostiumy w czerwieni – najbardziej zabawny lub oryginalny kostium czy rekwizyt zostanie nagrodzony, bilety: 10 PLN

16.02.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Tomcio Paluszek”, spektakl oraz warsztaty artystyczne „Paluszkowe pacynki lubią chłopcy i dziewczynki!”, bilety: 15 PLN

16.02.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Godzina zwierzeń”

spektakl z tekstami Stefanii Grodzieńskiej, reż.: Marta Lewandowska, wyst.: Krystyna Janowska, Alina Kamińska, Barbara Kwaśniewska, Elżbieta Litwa, Alicja Szczepanik, Jolanta Zawadzka, wejściówki

17.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Stanisława Galica-Górkiewicz „Tatrzańskie opowieści”, oprawa muz.: Stanisława Galica-Górkiewicz (skrzypce), Teresa Kowalowska (basy góralskie, śpiew), Andrzej Pietras (skrzypce, śpiew), 
wtęp wolny

17.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert z okazji dnia Św. Walentego

Show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona „HIStory” z powodów niezależnych od DKŚ zostało odwołane. Tego dnia zapraszamy na koncert z okazji dnia Św. Walentego w wykonaniu Studia Piosenki

22.02.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jugonostalgia

koncert pieśni ludowych z okolic Adriatyku w językach oryginalnych i instrumentalne interpretacje muzyki bałkańskiej z tych okolic, wejściówki

23.02.2014 | Niedziela

10.00 (wyjątkowo)

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Grupa Muzyczna pOpera „Zakręcony muzyką”, spektakl muzyczny oraz warsztaty artystyczne „Urodziny Chopina świętujemy, więc niespodziankę dziś szykujemy!”, wyjątkowo 
wtęp wolny

23.02.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

23.02.2014 | Niedziela

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa AtmAsfera „Peace For Ukraine”

koncert, wyst.: Nastya (wokal, flet), Yulya (wokal, klawisze), Andriy (wokal, mandolina, gitara elektryczna, saxonette), Andriy (gitara basowa, wokal wspierający), Timur (bębny, darabuka),
wtęp wolny

24.02.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert chopinowski w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prowadzenie: Krystyna Jaźwińska,
wtęp wolny

24.02.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, udział wezmą: Marek Majewski, Krzysztof Daukszewicz, Wojciech Dąbrowski, Tomasz Kordeusz, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, bilety: 15 PLN

28.02.2014 | Piątek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica

„Na ludową nutę. W hołdzie Wielkiemu Polakowi”, koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka),
wtęp wolny

01.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Zespół „Magic Sound”

zabawa taneczna, wyst.: Leszek Magnuszewski (gitara, śpiew), Michał Jankowski (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 15 PLN

02.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Czarodziej „Śpiąca królewna”, spektakl dla dzieci od 4 lat, wyst.: Katarzyna Adamczyk, Małgorzata Szumer, Artur Maciak; „Wystrzałowy bal karnawałowy”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

02.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, wejściówki

03.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Switłana Grigorieva „Muzyka serca”, koncert piosenek autorskich, wejściówki

03.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna – Malarnia Paryska

Prace Konrada Wieniawy-Narkiewicza i jego uczniów – Anety Białowąs i Kamila Melaniuka, wernisaż wystawy, zaproszenia; wystawa czynna do 20 marca 2014

08.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaret Paszkot

„Bajka o głupim Adasiu, czyli Beatrycze nie ma, ale też jest fajnie”, wieczór kabaretowy, wejściówki

09.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Czarodziejskie okulary”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Joanna Polak i Igor Polak; „Czary mary – czarodziejskie okulary!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

09.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki DKŚ

„Muzyczne opowieści międzywojenne”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel, gość specjalny: Edward Piega, którego biografia stała się kanwą opowieści, wejściówki

10.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Kobieta piosenką malowana”, koncert w wyk. Chóru Uśmiech, zespołu wokalno-instrumentalnego Tulipan i duetu Małgorzata&Krzysztof, solistki: Ewa Hatalska, Marta Kowalik, opieka: Krzysztof Mucha, wejściówki

10.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Dziady cz. II – widowisko”

spektakl, reż.: Tomasz Zaród, wejściówki

12.03.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

TRADYCJE WĘDROWANIA W POLSCE prelegenci: Małgorzata Wojtatowicz, Halina Sugier
wtęp wolny

13.03.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz

im. Hermenegildy Kociubińskiej, wręczenie nagród Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, impreza zamknięta

16.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Księżniczka Rosa i Klimek”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Kamila Kamińska, Jakub Czachor; „Dzisiaj rybki połowimy i się klawo pobawimy!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

17.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Zabawy damsko-męskie”, przedstawienie kabaretowe w wykonaniu grupy teatralnej Golden Age UTW przy Centrum Kultury Jidisz w Warszawie, wejściówki

17.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Cimek-Gutowska „Krople czasu”

wieczór poetycki, wyst.: Małgorzata Cimek-Gutowska (autorka wierszy), Anna Matecka, Jakub Lasota (recytacja wierszy), prowadzenie: Justyna Walczak,
wtęp wolny

19.03.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

POLSKIMI ŚLADAMI NA BIAŁORUSIprelegent: Halina Sugier
wtęp wolny

22.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Tańca Nataraja

„Nāyikā. Trzy oblicza kobiecości”, spektakl taneczny wykorzystujący trzy klasyczne techniki tańca indyjskiego, wejściówki

23.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaśka „Dwie Dorotki” spektakl dla dzieci od 3 lat; „Znów nadeszła wiosna, więc każda buzia jest radosna! Wiatraczki-cudaczki”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN 

23.03.2014 | Niedziela

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Pavel Kohout „Cyjanek o piątej”

spektakl teatralny na motywach noweli Teci Werbowskiej „Mur między nami”,
wtęp wolny

23.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kasia Puciata (1961–2004) „Nie zapomnij o mnie”

wernisaż wystawy prac malarki z zespołem Downa, zaproszenia, wystawa czynna do 4 kwietnia 2014

24.03.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Od Laosu do Tajlandii. Szlakiem wielu kultur wśród buddyjskich mnichów”, prelekcja i prezentacja multimedialna, wejściówki

24.03.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, wyst.: Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Filar, Tomasz Jachimek, Marek Majewski, Aleksander Nowacki, Włodzimierz Ciesielski, bilety: 15 PLN

26.03.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

OCHRONA ZABYTKÓW NA MAZOWSZUprelegent: Sylweriusz Rudolf
wtęp wolny

29.03.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Satana”

według „Doktora Faustusa” Tomasza Manna, monodram w adaptacji i wykonaniu Marcina Bortkiewicza, reż.: Stanisław Otto Miedziewski; spektakl z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, wejściówki

30.03.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Bajka o trzech braciach”, spektakl (dla dzieci od 3 lat), wyst.: Joanna Polak i Igor Polak; „O rety, o rety! Rodzinne portrety!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

30.03.2014 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Alicja Kosińska „Moje sny”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

30.03.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Aleksandra Matryba-Krasowska „...”

koncert dyplomowy Sekcji Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

31.03.2014 | Poniedziałek

18.00–20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW W DKŚ 2014

Spotkanie inaugurujące realizację projektu Bank Pomysłów w DKŚ w roku 2014. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie konsultacyjne.

02.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Ochrona przyrody na Mazowszu”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Ewa Turek,
wtęp wolny

03.04.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Żoliborz.pl”

projekt teatralny, opieka art.: Duet Artystyczny ME/ST (Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz),
wtęp wolny

05.04.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, wejściówki

06.04.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Przygody psa Kleksa”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Joanna Polak i Igor Polak; „Fiku-miku, zróbmy pieska na patyku!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

06.04.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grażyna Kilanowicz-Barecka „Pomiędzy”

wernisaż wystawy malarstwa, zaproszenia, wystawa czynna do 24 kwietnia 2014

07.04.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Lech Szprot „Jak to z jazzem było”, spektakl słowno-muzyczny, w programie: standardy jazzu tradycyjnego i opowieść o historii jazzu oraz twórcach tej muzyki, wejściówki

07.04.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert dyplomowy Wiktorii Jabłońskiej

 – Sekcja Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

07.04.2014 | Poniedziałek

20.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert dyplomowy Aleksandry Boguckiej

– Sekcja Piosenki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

09.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Katyń – Miednoje w 74. rocznicę”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

13.04.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaśka „Byś i Dyś”, spektakl na motywach baśni Adolfa Dygasińskiego (dla dzieci od 3 lat); „Rodzinne albumy, to powód do dumy!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

14.04.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Wielkanocne impresje z wycinanką i pisanką”, w programie: prezentacja multimedialna i prelekcja oraz warsztaty

14.04.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, wyst.: Małgorzata Wojciechowska, Wojciech Dąbrowski, Stanisław Klawe, Marek Majewski, Kuba Sienkiewicz, Tomasz Szwed, Grzegorz Walczak, bilety: 15 PLN

16.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Żyli wśród nas...”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Mieczysław Żachowski,
wtęp wolny

23.04.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„O Jerzych i Wojciechach wiele”, wykład i projekcja multimedialna, prowadzenie: Małgorzata Wojtatowicz,
wtęp wolny

27.04.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Narwal „Tadek Niejadek”, spektakl dla dzieci od 4 lat; „Hej Niejadki! Zróbmy dziś klawe podkładki!”, warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

27.04.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rzeczywistość subiektywna”

wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Zuzanny Rechowicz-Piątkowskiej-Beltrami i Rolanda Beltrami, zaproszenia, wystawa czynna do 22 maja 2014

27.04.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Teka „Jeszcze chcę powiedzieć”

spektakl muzyczny, wyst.: Ewa Tucholska, Tomasz Piątkowski oraz Krzysztof Jaszczak (fortepian), Robert Kuśmierski (akordeon), Marcin Fidos (kontrabas),
wtęp wolny 

28.04.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”

show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona, wejściówki

29.04.2014 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Międzynarodowy Dzień Tańca

„Tańczę na Smolnej”, pokaz choreografii grup tanecznych DKŚ, opieka art.: Izabella Borkowska; „Oni tańczą dla mnie”, wernisaż wystawy fotografii tanecznych Dominika Kotowskiego, zaproszenia

05.05.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Profesje – dziennikarz. Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem,
wtęp wolny

08.05.2014 | Czwartek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Bank Pomysłów 2014

spotkanie poświęcone prezentacji zgłoszonych projektów oraz wybór komisji skrutacyjnej,
wtęp wolny

10.05.2014 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Czy Obywatele Kultury przestają czytać?”

rozmowa o stanie czytelnictwa, ruchu wydawniczego i księgarskiego w Polsce, wejściówki

11.05.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Muzyczne ZOO”, spektakl dla dzieci od lat 4; „Ahoj, Morskie Wilki! Nie czekajcie ani chwilki! Na warsztat przybywajcie i świat morski poznawajcie!”, warsztaty artystyczne, bilety: 15 PLN

11.05.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… duet muzyczny Coctail

wyst.: Monika Orzeszko (śpiew), Adam Anusiewicz (gitara, śpiew), bilety: 10 PLN

12.05.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z przyczyn nie zależnych od DKŚ koncert Katarzyny Pietroń został odwołany. Zapraszamy na koncert w wykonaniu Mai Kwiatkowskiej i Mata Kwiatkowskiego, w programie m.in.: Bartók, Bach, Ravel, 
wtęp wolny

12.05.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki

„Big-beat lat osiemdziesiątych po polsku”, koncert, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

14.05.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Obiekty UNESCO w Polsce”, wykład, projekcja, prowadzenie: Szymon Bijak,
wtęp wolny

17.05.2014 | Sobota

20.00–24.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretowa Noc na Smolnej w Noc Muzeów

programy kabaretowe, jam improwizacyjny i filmy okołokabaretowe, 
wtęp wolny

18.05.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, wejściówki

19.05.2014 | Poniedziałek

10.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Jacek Tomczak „Chiny, kraj, który trzeba zobaczyć, żeby go zrozumieć”, prezentacja filmu i rozmowa z realizatorem,
wtęp wolny

19.05.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„HIStory”

show wokalno-taneczne z muzyką Michaela Jacksona, wejściówki

21.05.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Śladami Polaków na Białorusi”, cz. 2, wykład, projekcja, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

24.05.2014 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Warszawa. Była, jest, będzie”

wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wiernickiej-Domagały i Aleksandry Kędzierskiej-Komudy, zaproszenia; wystawa czynna do 12 czerwca 2014

26.05.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór Tonika „Uśmiechnij się, mamo”, koncert, opieka art.: Teodozja Sadowska (dyrygentka), Tomasz Kaznowski (akompaniator),
wtęp wolny

26.05.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, bilety: 15 PLN

28.05.2014 | Środa

16.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

BANK POMYSŁÓW – TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

„Litewskim traktem”, wykład, projekcja, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

31.05.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Gala Młodych Talentów”

koncert operowo-operetkowy, współorganizacja: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, wejściówki

01.06.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Klawy Dzień Dziecka”, animacje, gry i zabawy dla dzieci i rodziców, prowadzenie: Klawa Planeta,
wtęp wolny

02.06.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Profesje – satyryk. Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem,
wtęp wolny

02.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ResComica „Prezent”

spektakl, scen. i reż.: Aleksander Derkaczew, wyst.: Jadwiga Krawczyk, Marta Szczęsna-Kononowicz, Piotr Bajor, Artur Rzeszotek, wejściówki

07.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Miłość na godzinę”, spektakl, premiera, wejściówkiUWAGA! Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc – teatr.scena.glowna.handlowa@gmail.com

08.06.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Miłość na godzinę”, spektakl, wejściówkiUWAGA! Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc – teatr.scena.glowna.handlowa@gmail.com

09.06.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Ad Rem „Wiosenne rozmaitości”, program poetycko-muzyczny, scen. i reż.: Zofia Rosińska,
wtęp wolny

09.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

12. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2014

oficjalne otwarcie – przywitanie gości: Paweł Kucharczuk (dyrektor festiwalu Bom Dia Brasil 2014), wystąpienie: Andre de la Cruz (członek zarządu Fundacji Macunaima) • João Balão „Pieśni Atlantyku”, koncert, zaproszenia 

13.06.2014 | Piątek

zmiana godz. na 19.3

SCENA NA SMOLNEJ 9

12. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil 2014

„Garrincha” oraz „Todo poderoso: o filme 100 anos de Timao” / „Wszechmogący: film o 100-leciu Corinthians”,
wtęp wolny

14.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, wejściówki

15.06.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wernisaż wystawy

prac uczestników zajęć plastycznych Domu Kultury Śródmieście, zaproszeniawystawa czynna do 7 września 2014

15.06.2014 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Roz-ryFka Part II”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz,
wtęp wolny

15.06.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Siostry”

etiuda filmowa, 14 min., produkcja: Dom Kultury Śródmieście, Zespół Filmowy Frakcja/35 – grupa artystyczna DKŚ, 
wtęp wolny

16.06.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Urszula Majewska „Brazylia i Wenezuela”, relacja z podróży i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

17.06.2014 | Wtorek

19.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Roz-ryFka Part II”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz,
wtęp wolny

21.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Dziady cz. II – widowisko”

spektakl, reż.: Tomasz Zaród, wejściówki

22.06.2014 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Młodzi Zdolni 2014”

finał konkursu, organizator: Młodzieżowa Rada Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, wejściówkiszczegóły: www.mrds.warszawa.pl

23.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

24.06.2014 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście,
wtęp wolny

26.06.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

IMPREZA ODWOŁANA

Studio Tańca Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej, pokaz stepowania, wejściówki

28.06.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

29.06.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Piotr Jakub Nowotny „Ślad”

monodram, reż.: Stanisław Miedziewski, 
wtęp wolny

30.06.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Opera? Na trawę!”

inscenizowany koncert arii, duetów i tercetów operowych w wykonaniu uczniów Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie, 
wtęp wolny

20.09.2014 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Inspiro Ensemble

kompozycje laureatów V Konkursu Kompozytorskiego Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich im. Zygmunta Mycielskiego, 
wtęp wolny

22.09.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Krzysztof Dworczyk „Australia, w krainie kangura i koali”, prelekcja i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

22.09.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

27.09.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Portrety muzyczne”

„Portrety muzyczne: Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki i inni”, wyst.: Eugeniusz Tiemnikow (śpiew), Olga Ternowych (fortepian), Jacek Bąk (gitara), wejściówki

28.09.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

„Małe historie”, spektakl dla dzieci 4–9 lat oparty na tekstach publikowanych w cyklu wydawniczym Naszej Księgarni „Poczytaj mi, mamo”, 
wtęp wolny

28.09.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Janusz Pacek in memoriam”

finisaż wystawy fotografiizaproszeniawystawa czynna od 8 do 28 września 2014

29.09.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Maciej Klociński „Wokół melodii z dawnych lat”, koncert przebojów międzywojennych i powojennych, oprawa muz.: Tadeusz Kwiatkowski,
wtęp wolny

29.09.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teresa Kuźnicka „W ciepłych kolorach”

wernisaż wystawy malarstwa zaproszeniawystawa czynna od 29 września do 16 października 2014

04.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Latający Dywan „360 stopni”

koncertwejściówki

05.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Zagubieni przyjaciele”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Na zielonej łące skaczą dziś zające!”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

06.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Eugeniusz „Żenia” Tiemnikow „W świecie ballady polskiej i rosyjskiej”koncert,
wtęp wolny

06.10.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Wiersza i Piosenki

„Czemu płaczą czarownice…”, prapremiera spektaklu muzycznego, scen. i reż.: Asja Łamtiugina, wejściówki

11.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„90 lat polskiej piosenki”

jubileusz pracy estradowej Teresy Kramarskiejprowadzenie: Krzysztof Kietczer, wejściówki

12.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaška „Piernikowe potyczki”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Fiku-miku, zróbmy sobie po pierniku!”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

12.10.2014 | Niedziela

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kapela Brodów „Muzikaim”

koncert muzyki żydowskiej z Polski, współorganizator: Wydawnictwo Muzyka Odnaleziona, zaproszenia

13.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Eko Kabaret Urle „Promocje i różne opcje”, scen. i reż.: Barbara Kowalczyk,
wtęp wolny

13.10.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

18.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Documentarium”

Pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych w grupie artystycznej DKŚ „Documentarium” pod opieką artystyczną Marka Pawłowskiego i Adama Zięciny,
wtęp wolny

19.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „O niesfornej Kózce i skromnej Anulce”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Gdyby kózka nie skakała… to by nudne życie miała!”, bilety: 15 PLN

19.10.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Leon Barszczewski –

fotograf XIX-wiecznej Samarkandy”, wernisaż wystawy przygotowanej przez prawnuka badacza, Igora Strojeckiego, połączony z wykładem i prezentacją multimedialną, zaproszenia

20.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Urszula Majewska „Boliwia, Peru, Galapagos”, relacja z podróży i prezentacja multimedialna,
wtęp wolny

20.10.2014 | Poniedziałek

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Kabaretus Fraszka „Grau”

wieczór kabaretowywejściówki

21.10.2014 | Wtorek

13.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

– inauguracja roku akademickiego:„Historia turystyki górskiej w Polsce”, wykład i prezentacja Zbigniew Muszyński
wtęp wolny

25.10.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół „A&A”

wieczorek taneczny, wyst.: Anna Kacperska (śpiew), Andrzej Borowik (instrumenty klawiszowe, śpiew), bilety: 10 PLN

26.10.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Konik Garbusek”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne „Czy koń ma buty? Nie – koń jest podkuty”, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

26.10.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

27.10.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Marcin Mazurek „Mistrzowie muzyki filmowej”, koncert fortepianowy,
wtęp wolny

27.10.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa improwizacyjna Dźwiek Dż

wieczór kabaretowywejściówki

28.10.2014 | Wtorek

13.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Polskie cmentarze wojenne w Europie”, wykład i prezentacja Halina Sugier,
wtęp wolny

03.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Święto Zmarłych w Meksyku”, wykład Teresy Walendziak – etnologa, amerykanistki,
wtęp wolny

03.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, reż.: Darek Sikorski, wejściówki

08.11.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „The Best of Hoża”

koncert, opieka art.: Agnieszka Kowalska
wtęp wolny

09.11.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarosław Tomasz Kłos

„Źrenica* – 2013. Foto-Grafia”, wernisaż wystawy fotografii, zaproszenia; wystawa czynna do 27 listopada 2014* łac. pupilla

09.11.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Trio łódzko-chojnowskie „Sny i sny”

koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, wyst.: Paweł Konopacki (gitara), Witold Łuczyński (gitara), Tomasz Susmęd (fortepian), organizacja: Kuba Mędrzycki, bilety: 20 PLN

10.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Czarodziej z Nantes. Życie i twórczość Juliusza Verne’a”, prelekcja dra Krzysztofa Czubaszka – założyciela i prezesa Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne’a,
wtęp wolny

10.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Niepodległa Warszawa”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska – dyrygentka, Joanna Gonera – akompaniatorka, wejściówki

15.11.2014 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2014

32. Międzynarodowy Festiwal Bardówpółfinał konkursu, koncert,
wtęp wolny

16.11.2014 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2014

32. Międzynarodowy Festiwal Bardówwielki finał konkursu, koncert, 
wtęp wolny

17.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Więzienie – miejsce poza czasem i przestrzenią”, prezentacja bloga draki-z-paki.pl, prowadzenie: Marina Hulia,
wtęp wolny

17.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

18.11.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Litewsko-łotewskim traktem”, wykład, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

22.11.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slovenka do kwadratu (Slovenka na kvadrát)

monodram muzyczny w języku słowackim z polskimi napisami, zaproszenia

23.11.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Morskie Opowieści”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

23.11.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jego portret”

koncert piosenek A. Osieckiej, W. Młynarskiego, J. Brela i Kabaretu Starszych Panów, bilety: 10 PLN

23.11.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jego portret” – dodatkowy koncert

koncert piosenek A. Osieckiej, W. Młynarskiego, J. Brela i Kabaretu Starszych Panów, bilety: 10 PLN

24.11.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Krystyna Gucewicz, spotkanie autorskie z dziennikarką, krytykiem sztuki, recenzentką teatralną, poetką, reżyserką,
wtęp wolny

24.11.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, reż.: Darek Sikorski, wejściówki

25.11.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Księstwo Mazowieckie w wielu odsłonach”, wykład, prowadzenie: Mieczysław Żochowski, 
wtęp wolny

29.11.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzejki na Smolnej

Do tańca gra… Zespół Koktail, wyst.: Monika Orzeszko (śpiew), Robert Paradowski (śpiew, instrumenty klawiszowe); ponadto wróżby wróżki Małgorzaty i inne zabawy andrzejkowe, bilety: 20 PLN

30.11.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Baśniowy pokoik”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

30.11.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Stefan „Stefcio” Purzyński

„Przytulanki. Kwiaty”,  wernisaż wystawy malarstwa, zaproszenia, wystawa czynna do 11 grudnia 2014

01.12.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Andrzej Maracewicz „Czy Himalaje są niebezpieczne?”, prelekcja i projekcja multimedialna,
wtęp wolny

01.12.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Marie-Louise Ostrowska

recital fortepianowy, w programie utwory: J.S. Bacha, L. van Beethovena, F. Chopina, C. Debussy’ego, F. Liszta, K. Szymanowskiego, S. Rachmaninowa
wtęp wolny

04.12.2014 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Święta, święta…”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel,
wtęp wolny

06.12.2014 | Sobota

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

3. Warszawski Konkurs Taneczny SOLODUOTRIO

Zapraszamy do oglądania konkursowych prezentacji choreograficznych od godziny 11.00,
wtęp wolny

07.12.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Zimowa przygoda ze Świętym Mikołajem”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Joanna Polak i Igor Polak oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

07.12.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatrzyk A`la Kabaret „W krynickim sanatorium”

spektakl, reż. i scen.: Alina Makówka, Andrzej Gmitrzuk, oprawa muz.: Tomasz Nowak, bilety: 10 PLN

08.12.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Katarzyna Pietroń „Z fortepianem przez wieki i kraje”, koncert,
wtęp wolny

08.12.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Artur Gotz „Blaszana kobieta z ulicy Hożej”

spektakl muzyczny w konwencji kabaretowego teatru piosenki, wejściówki

09.12.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Bezpieczeństwo w wielu odsłonach”, wykład i prezentacja (Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji),
wtęp wolny

13.12.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zmiana w repertuarze!

Z przyczyn niezależnych od DKŚ spektakl Grupy Musicalowej „Za kulisami” został odwołany! Tego dnia odbędzie się koncert w wykonaniu Studia Piosenki „The Best of Hoża – Volume 2”, 
wtęp wolny

14.12.2014 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Domowy Chmielna 6 „Prawdziwa historia Bożego Narodzenia”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

14.12.2014 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Janusz Korczak Kinder Teater

„Józef i jego bracia”, spektakl na zakończenie warsztatów „Jidysz oczami dziecka”, organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce;
wtęp wolny

14.12.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Małgorzata Cimek-Gutowska

„Uwięziony w mroku”, wieczór literacki, fragmenty powieści przeczytają: Anna Matecka i Jakub Lasota,
wtęp wolny

15.12.2014 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór La Musica „Cicha noc…”, koncert kolęd i pastorałek, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka)
wtęp wolny

15.12.2014 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewskibilety: 15 PLN

16.12.2014 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

Ks. Jan Zalewski „Sześć rajdów motocyklowych Szlakiem Hymnu Polskiego”, wykład i prezentacja,
wtęp wolny

18.12.2014 | Czwartek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Nakręćmy razem film”

finał projektu „Bank Pomysłów w DKŚ”, w programie: pokaz filmów zrealizowanych podczas warsztatów,
wtęp wolny

20.12.2014 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

21.12.2014 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Spotkania”

wernisaż wystawy ikon Jolanty Barszcz, Doroty Stachurskiej i Andrzeja Chmielowskiego, zaproszenia; wystawa czynna do 25 stycznia 2015

21.12.2014 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta

„Gwiazdkowy swing”, koncertopieka art.: Wojciech Kulczycki, wejściówki

10.01.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Za kulisami”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, choreogr.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Olga Wądołowska, wejściówki

11.01.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

11.01.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Tydzień Uśmiechu” SGH w Warszawie

Teatr Scena Główna Handlowa „Miłość na godzinę”, spektakl, wejściówki-cegiełki (10 PLN) do nabycia przed spektaklem – całkowity dochód zostanie przekazany Domowi Dziecka w Mrągowie

12.01.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych w grupie artystycznej DKŚ „Documentarium” pod opieką artystyczną Marka Pawłowskiego i Adama Zięciny,
wtęp wolny

12.01.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Wokalna Oleander

„Powróćmy jak za dawnych lat”, koncert karnawałowy, opieka art.: Marek Stołowski, akomp.: Marcin Mazurek,
wtęp wolny

13.01.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Wielokulturowość w dziejach Warszawy”, wykład i prezentacja: Krzysztof Przygoda,
wtęp wolny

14.01.2015 | Środa

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare

„Święta, święta i po świętach”, koncert; opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz, akomp.: Patryk Huńkowski,
wtęp wolny

17.01.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

18.01.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Janosik i dobry Pasterz”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

18.01.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas

„Kolory duszy”, recital fortepianowy, w programie utwory: F. Chopina, F. Liszta, O. Respighiego i D. Baczyńskiej-Kissas,
wtęp wolny

19.01.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z aktorskiego albumu – spotkanie z Jerzym Stuhrem
wtęp wolny

19.01.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, bilety: 15 PLN

20.01.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„St. Petersburg po polsku”, wykład i prezentacja: Ewa Ziółkowska,
wtęp wolny

24.01.2015 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Maja Szymanowska „Jadę na Święta”

koncert dla dzieci i rodzin, wejściówki

25.01.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Piotr Wojciechowski

„Kontratak rysownika. 77 rysunków na styczeń”, wernisaż wystawy, zaproszenia, wystawa czynna do 12 lutego 2015

26.01.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Jadwiga Gorzycka „Elvis Presley – Królestwo króla rock and rolla”, relacja z wizyty w muzeum artysty w Graceland; Koncert piosenek E. Presleya w wyk. Dariusza „Dario” Przybysza,
wtęp wolny

26.01.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie

Filmy dyplomowe:„Poli”, film fabularny, 30`„Zobacz mnie”, film fabularny, 26`
wtęp wolny

27.01.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Szlakiem poloneza” w 250 rocznicę urodzin Michała Kleofasa Ogińskiego”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

31.01.2015 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół Cztery Kiery

zabawa taneczna, wyst.: Monika Smolińska (wokal), Paulina Urynowicz (wokal), Zbigniew Sękulski (wokal, instrumenty klawiszowe), bilety: 20 PLN

01.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „O wróbelku Elemelku”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen. i reż.: Igor Polak, wyst.: Joanna Polak, Igor Polak; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

01.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Maciej Klociński i jego goście

„Izabella Juriewa, królowa romansu”, koncert romansów rosyjskich, pieśni cygańskich i melodii retro, 
wtęp wolny

02.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zespół Melodia „Ach kim jest ta pani, co zwie się miłością”, koncert arii, pieśni i piosenek, wyst.: Anna Marciniak, Maria Popławska, Beata Żelazek, Jerzy Ostapiuk, oprawa muz.: Ewa Michalak,
wtęp wolny

07.02.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sundaram – koncert artrockowy

wyst.: Mariusz Żółkiewka (gitara solowa, kompozytor, lider), Wojciech Ruciński (gitara basowa, kontrabas, stick), Dariusz Świechowski (perkusja), Paweł Piotrowicz (gitara rytmiczna),
wtęp wolny

08.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „O rany, orangutany”, spektakl dla dzieci od 3 lat, Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

08.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Spektakle:

„Sceny z życia” i „Podróż do wnętrza”
wtęp wolny

09.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Jacek Tomczak „Kuba – kraj, w którym mimo biedy wszyscy tańczą”, prezentacja filmu i rozmowa z realizatorem,
wtęp wolny

09.02.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Moc życia i miłości”

wieczór autorski poety Pawła Księżaka,
wtęp wolny

14.02.2015 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół Artrock

wieczorek taneczny, w programie: walentynkowy koncert piosenek Elvisa Presley’a (mile widziane kostiumy i rekwizyty walentynkowe), bilety: 20 PLN

15.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Rzepka”, spektakl dla dzieci od 3 lat, reż.: Marian Ołdziejwski, wyst.: Stefan Warzyński, Marian Ołdziejewski; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

15.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Barbara Filipiak „Świat w kolorach”

wernisaż wystawy malarstwa i grafiki, zaproszenia, wystawa czynna do 5 marca 2015

16.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Piosenka, satyra, poezja”, spotkanie autorskie z Wojciechem Dąbrowskim, dziennikarzem, piosenkarzem, satyrykiem, autorem wierszy i piosenek,
wtęp wolny

16.02.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, bilety: 15 PLN

17.02.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Literackim szlakiem Mazowsza”, wykład i prezentacja: Małgorzata Hoffman-Piasecka,
wtęp wolny

21.02.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tribute to Nalepa

„Tribute to Tadeusz Nalepa”, koncert bluesowy, wejściówki

22.02.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Vaška „Przygody Koziołka Matołka”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

22.02.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatrzyk A`la Kabaret

„W krynickim sanatorium”, spektakl, bilety: 10 PLN

23.02.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Ludmiła Kryńska „Albania – kraj bunkrów, ale czy tylko?”, prelekcja i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

23.02.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Eugeniusz Tiemnikow

„Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie”, recital,
wtęp wolny

24.02.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Historia polskiego hymnu”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

28.02.2015 | Sobota

zmiana godziny z 10.

SCENA NA SMOLNEJ 9

Przegląd Amatorskiego Teatru Francuskiego Gofr

organizator: XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”,
wtęp wolny

01.03.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajkowscy „Kopciuszek”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

01.03.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Ex Machina „Nowe : wyzwolenie”

spektakl dla widzów dorosłych i młodzieży 15+, wejściówki

02.03.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Maria Marzena Grochowska „Opowieść o Krystynie Krahelskiej i Syrenie Warszawskiej”, prelekcja,
wtęp wolny

02.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Muzyczne inspiracje”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, akomp.: Krzysztof Jaszczak,
wtęp wolny

07.03.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Teatralniejsi „Atlasy ciał”

spektakl audiowizualny,
wtęp wolny

08.03.2015 | Niedziela

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Projekt „Polub Warszawiaka”

organizator: XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”,
wtęp wolny

08.03.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna

4. edycja cyklu „Mistrz i uczniowie”: Konrad Wieniawa-Narkiewicz oraz Marta Łyżwińska i Wiktoria Mańkowska „3 x papier”, wernisaż wystawy, zaproszenia; wystawa czynna do 26 marca 2015

09.03.2015 | Poniedziałek

11.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Grupa Wokalna Oleander „Baby, ach te baby”, koncert, opieka art.: Marek Stołowski, akomp.: Marcin Mazurek, wejściówki

09.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Spotkajmy się z muzyką

„Chopin i inni”, koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie, akomp.: Lidia Strońska, prowadzenie: Krystyna Jaźwińska,
wtęp wolny

10.03.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„W krainie Łemków – Góry Hańczowskie”, wykład i prezentacja: Zbigniew Muszyński,
wtęp wolny

16.03.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Janusz Świąder „Gwiazdy błyszczały wczoraj”, promocja książki o artystach estrady w Polsce powojennej, program z udziałem Jolanty Kubickiej, Bogdana Czyżewskiego i Edwarda Hulewicza, wejściówki

16.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, wyst.: Wojciech Dąbrowski, Jacek Łapot, Evgen Malinovskiy, Marek Majewski, Andrzej Ozga, bilety: 15 PLN

17.03.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Ochrona przyrody na Mazowszu – wartość przyrody na Mazowszu”, wykład i prezentacja: Agnieszka Furmankiewicz,
wtęp wolny

21.03.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

konkurs najnowszej polskiej animacji, kategorie OFF i WIDEOKLIP,
wtęp wolny

22.03.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Tak „O Pchle, co manier nie miała”, spektakl inspirowany tekstem „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy z elementami jęz. ang.; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

22.03.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

konkurs najnowszej polskiej animacji, kategorie SZKOLNA I FRASZKI + FORMANIMA,
wtęp wolny

23.03.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zespół instrumentalno-wokalny Magia „Piosenki z dawnych lat”, koncert w wykonaniu absolwentów liceów warszawskich, opr. i reż.: Małgorzata Badache, wejściówki

23.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

konkurs najnowszej polskiej animacji, kategoria STUDYJNA,
wtęp wolny

24.03.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Kinematografia warszawska – cz. I”, wykład i prezentacja: Zbigniew Muszyński,
wtęp wolny

28.03.2015 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert w ramach projektu „Zwolnieni z teorii”

Młodzieżowa Rada Warszawy i Fundacja Dorastaj z Nami, koncert charytatywny, zaproszenia

29.03.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Din-Don „Gdzie jest moja bajka”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Piotr Boruta, Dariusz Dziewięcki; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

29.03.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Maski”

wernisaż wystawy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, projekt Stowarzyszenia Creo, zaproszenia, wystawa czynna do 12 kwietnia 2015

30.03.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Teresa Walendziak „Wielkanoc w Meksyku i Gwatemali”, prelekcja i projekcja multimedialna,
wtęp wolny

30.03.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Mowa „Połączenie zostało przerwane”

spektakl,
wtęp wolny

31.03.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Polskimi śladami na Białorusi – cz. I”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

11.04.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Terra Poetica „Rozmowa pokoleń”

wieczór muzyczno-literacki, wejściówki

12.04.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Bajkopisanie”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

12.04.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Teatralniejsi „Atlasy ciał”

spektakl audiowizualny, wejściówki

13.04.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Nie żałuję”, koncert niezapomnianych przebojów polskiej piosenki, wyst.: Teresa Witanowska (śpiew), Andrzej Kowalczyk (fortepian), wejściówki

13.04.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jarosław Blaminsky „Fotografia”

wernisaż wystawy, zaproszenia; wystawa czynna do 3 maja 2015

14.04.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Kinematografia warszawska – cz. II”, wykład i prezentacja: Zbigniew Muszyński,
wtęp wolny

18.04.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Nieporozumienie”

spektakl wg Alberta Camusa, opr. tekstu i reż.: Tomasz Zaród, opr. muz.: Tomasz Bieliński, wyst.: Chloé Jay, Leszek Służewski, Barbara Buksińska, Magda Kacprzak, wejściówki

19.04.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Władca Lalek „O królewnie, strachu i wróblach na dachu”, musical w formie teatru lalek; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

19.04.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Władca Lalek „Nie tylko dla siebie”

monodram wg Barbary Nativi w wykonaniu Urszuli Szydlik-Zielonki, reż.: Urszula Szydlik-Zielonka, muz.: Robert Ochociński, wejściówki

20.04.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Korycińska Grupa Teatralna „Sami swoi” „Ożenek”, spektakl wg Mikołaja Gogola, wejściówki

20.04.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

reżyseria i prowadzenie: Marek Majewski, wyst.: Tadeusz Drozda, Wojciech Gęsicki, Rafał Grząka, Marek Majewski, Grzegorz Walczakbilety: 15 PLN

21.04.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„O Wojciechach wiele...”, wykład i prezentacja: Małgorzata Wojtatowicz,
wtęp wolny

25.04.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… One Man Band

wieczorek taneczny, wyst.: Anna Soszyńska (śpiew), Tomasz Nowak (śpiew, instrumenty klawiszowe), bilety: 10 PLN

26.04.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Trip „Królewna Fasolka”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen.: Anna Bączek-Lieber, reż.: Marcin Lieber, muz.: Paweł Szymkowiak; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

26.04.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cezary Maciej Dąbrowski

„Wiersze sercem pisane”, wieczór autorski, prowadzenie: red. Tomasz Zbigniew Zapert, współorganizator: Warszawska Firma Wydawnicza,
wtęp wolny

27.04.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Neapol – światowa stolica piosenki”, spotkanie z Pawłem Krupką, poetą, balladzistą, poliglotą,
wtęp wolny

27.04.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Polski Teatr Ludowy we Lwowie

„Z domu niewoli”, monodram w wykonaniu Elżbiety Lewak wg wspomnień Beaty Obertyńskiej „W domu niewoli”, wejściówki

28.04.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Józef Piłsudski – życie i działalność”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

04.05.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Igor Strojecki „Ochocki kontra Faraon”, prelekcja o przyjaźni Bolesława Prusa i Juliana Ochorowicza,
wtęp wolny

04.05.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zdzisław Kędzierski "Graficznie i zjawiskowo"

wernisaż wystawy monotypii i kolaży, zaproszenia; wystawa czynna do 21 maja 2015

09.05.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

10.05.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Katarynka „W miejskiej dżungli”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planetabilety: 15 PLN

10.05.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Slyde „Misja Mercury”

spektakl taneczny, choreografia: Izabella Borkowska, inscenizacja: Darek Sikorski, wejściówki

10.05.2015 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Niplodram „Telewizja za trzy grosze”

wieczór kabaretowy, wyst.: Maciej Pawłowski, Jan Łukasik, Kajetan Zakrzewski, Aleksander Kowal, Filip Stysiak, Jan Marczewski, wejściówki

11.05.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Jacek Tomczak „Meksyk – wymarłe cywilizacje Majów i Azteków. Mariachi, tequila, walki kogutów, kaktusy i agawy”, prezentacja filmu i rozmowa z realizatorem,
wtęp wolny

11.05.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert atmosferyczny

wieczór autorski Małgorzaty Wałaszekwyst.: Małgorzata Wałaszek (wokal, kompozycja), Michał Bramorski (bas), Marcin Piszczorowicz (perkusja), Andrzej Frołow (piano), wejściówki

12.05.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„I wojna światowa – walki na zachodnim Mazowszu”, wykład i prezentacja: Mieczysław Żochowski,
wtęp wolny

16.05.2015 | Sobota

19.00–24.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

NOC MUZEÓW W DKŚ

„Wojna w kolorze, czyli jak wiernie oddać historię w fotografii”, wystawa fotografii autorstwa Andrzeja Wiktora i Michała Korsuna,
wtęp wolny

17.05.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Joanna Polak, Igor Polak; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

17.05.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Na strunach głosu”

koncert utworów muzyki klasycznej w solowych i zespołowych wykonaniach studentów Wydziału Wokalnego UMFC w Warszawie, wejściówki

18.05.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Majowy koncert z poezją i piosenką”wyst.: Anna Kurpińska i Czesław Banaszczykwejściówki

18.05.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Warszawska Giełda Autorów – Kabaret ZAKR

Z przyczyn niezależnych od DKŚ impreza została odwołana.

19.05.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Konrad Brandel – pierwszy fotograf Warszawy”, wykład i prezentacja starych fotografii K. Brandla: Zbigniew Muszyński,
wtęp wolny

24.05.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Paul Kelly „O życiu i byciu / On life and being”

wernisaż wystawy rysunków i fotografii, zaproszeniawystawa czynna do 11 czerwca 2015

25.05.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Pietroń „Klasyka fortepianu”

recital fortepianowy,
wtęp wolny

26.05.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Polskimi śladami na Ukrainie”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

30.05.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert lekkostrawny

Zagajewscy i przyjaciele, koncert piosenek autorskich, wyst.: Katarzyna Zagajewska (wokal), Krzysztof Zagajewski (gitara) i inni, wejściówki

31.05.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół Koktail

wieczorek taneczny, wyst.: Monika Orzeszko (wokal), Robert Paradowski (wokal, instrumenty klawiszowe), bilety: 10 PLN

01.06.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Michał Burzyński „Summertime”, koncert fortepianowy, w programie standardy jazzowe,
wtęp wolny

01.06.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Bajkowe piosenki”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

02.06.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Rezydencje warszawskie od Belwederu do Pałacu Kazimierzowskiego”, wykład i prezentacja: Zbigniew Muszyński,
wtęp wolny

06.06.2015 | Sobota

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

6. Festiwal Piosenki Francuskiej i Hiszpańskiej

konkurs wokalny dla gimnazjalistów i licealistów z Warszawy i okręgu warszawskiego; organizator: Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego,
wtęp wolny

07.06.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Warsztat głosu”

koncert wokalny Studia Krzysztofa Wojciechowskiego, wejściówki

08.06.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Gościńce, ścieżki, drogi”, koncert Barbary Białowąs z zespołem „A my tacy”, 
wtęp wolny

08.06.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Hożanie lecą na Marsa”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel, wejściówki

09.06.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Legiony Polskie podczas I wojny światowej”, wykład i prezentacja: Mieczysław Żochowski,
wtęp wolny

11.06.2015 | Czwartek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

13. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

Legendy Amazonii – panel edukacyjny, 
wtęp wolny

13.06.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Lech i Leszek

wieczorek taneczny, wyst.: Lech Szprot (klarnet, saksofon, keyboard, śpiew), Leszek Magnuszewski (gitara, śpiew), bilety: 10 PLN

14.06.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Pracownie Artystyczne DKŚ

wernisaż wystawy prac uczestników zajęć artystycznych (wystawa czynna do końca sierpnia), zaproszenia

14.06.2015 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

WIECZÓR KABARETOWY

Niplodram „Telewizja za trzy grosze” oraz Grupa Paszkot „Bajka o głupim Adasiu, czyli Beatrycze nie ma, ale też jest fajnie”, wejściówki

15.06.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Izabella Juriewa, królowa romansu”, koncert romansów rosyjskich, pieśni cygańskich i melodii retro, wyst.: Krystyna Sulżycka, Maciej Klociński,
wtęp wolny

15.06.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zespół Filmowy Frakcja/35

pokaz filmów zrealizowanych przez członków grupy artystycznej DKŚ, opieka artystyczna Maciej Dominiak,
wtęp wolny

16.06.2015 | Wtorek

15.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Od Unii Lubelskiej do Unii...”, wykład i prezentacja: Halina Sugier,
wtęp wolny

18.06.2015 | Czwartek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Fundacja „Szafa Kultury”

„Skarbnica baśni”, spektakl oparty o tradycyjną sztukę opowiadania baśni ludowych z muzyką tworzoną na żywo w trakcie spektaklu, spektakl dla grup zorganizowanych, obowiązuje rezerwacja miejsc

20.06.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Tradycyjny „Emigranci” Sławomira Mrożka

reż.: Tadeusz Hankiewicz, wyst.: AA – Emil Stasik, XX – Tadeusz Hankiewicz, wejściówki

21.06.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Gala finałowa festiwalu artystycznego

„Młodzi Zdolni 2015”,  impreza zamkniętaorganizator: Młodzieżowa Rada Dzielnicy Śródmieście

22.06.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grażyna Łapińska „Piję wino, piję życie”

recital, wyst.: Grażyna Łapińska (śpiew), Piotr Golla (fortepian), Janusz Waśniewski (gitara), wejściówki

23.06.2015 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Powróćmy jak za dawnych lat”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska, Monika Janasz, akomp.: Patryk Huńkowski,
wtęp wolny

24.06.2015 | Środa

14.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Uśmiech „Chodź, pomaluj mój świat”

koncert, opieka art.: Bela Krynicka, Małgorzata Wałaszek,
wtęp wolny

24.06.2015 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„The best of `90! I inne przyjemności...”

show wokalno-taneczne z muzyką lat `90 oraz specjalnie zmiksowana mieszanka firmowa Studia Piosenki, wejściówki

25.06.2015 | Czwartek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Tańcz, tańcz, tańcz”

pokaz warsztatowy grup tanecznych działających w DKŚ,
wtęp wolny

28.06.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Nieporozumienie”

spektakl wg Alberta Camusa, opr. tekstu i reż.: Tomasz Zaród, opr. muz.: Tomasz Bieliński, wyst.: Chloé Jay, Leszek Służewski, Barbara Buksińska, Magda Kacprzak, wejściówki

29.06.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Odwołana impreza

Justyna Kulczycka „Dziecinady” Raymonda Cousse, monodram, reż.: Piotr Kulczycki, wejściówki

13.07.2015 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Polacy Budżaka”

występ zespołu z Mołdawii, w programie: tańce polskie, gagauskie i mołdawskie,
wtęp wolny

06.09.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Andrzej Gniazdowski

„Krajobrazy między Wisłą i Skarpą Warszawską”, wernisaż wystawy malarstwa, zaproszenia; wystawa czynna do 27 września

13.09.2015 | Niedziela

12.00–19.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Święto Skarpy Warszawskiej

Działania DKŚ odbywać się będą na Scenie na Smolnej 9, na podwórku Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11 oraz na „Ścieżce kultury”, która prowadzić będzie ze Smolnej do Kamienicy Artystycznej,
wtęp wolny 

20.09.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jean de La Fontaine

„Bajki, czyli co dwie głowy to nie jedna”, spektakl, wejściówki

21.09.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

The Silver City Singers „Listy miłosne na piasku”, koncert chóru z Aberdeen w Szkocji, wejściówki

24.09.2015 | Czwartek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Fundacja Szafa Kultury „W to mi graj”

musical familijny na podstawie bajek A. Fredry, A. Mickiewicza i J. Słowackiego, dla grup zorganizowanych – rezerwacja miejsc

27.09.2015 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Marek Ravski i Marcin Mazurek

recital z okazji święta Sukkot, podczas którego usłyszeć będzie można piosenki wybitnego pieśniarza, polskiego patrioty, a także Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata – Mieczysława Fogga, wejściówki

28.09.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P.S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Polacy nie tylko nad Newą”, prelekcja, prowadzenie: Katarzyna Węglicka, wejściówki

28.09.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Złoty październik”

wernisaż wystawy fotografii członków Stowarzyszenia Marynistów Polskich – Oddziału Podkarpackiego w Rzeszowie, zaproszenia, wystawa czynna do 8 października 2015

03.10.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Terra Poetica „Dopiero było lato”

wieczór poetycko-muzyczny, wejściówki

04.10.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Tak „Koziołek Matołek wyrusza w świat”, spektakl z elementami języka angielskiego dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

04.10.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cezary Maciej Dąbrowski „Słowo jak muzyka”

recital autorski,
wtęp wolny

05.10.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Fabryka Norblina – historia, ludzie, zdarzenia, współczesność”, prelekcja i projekcja multimedialna, prowadzenie: Daniel Echaust, przewodnik miejski, varsavianista, 
wtęp wolny

10.10.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rzeczy”

wydarzenia na Ukrainie oczami Dimy Levytskiego, performance (w ramach Projektu „Światowidoki”), wejściówki

11.10.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Świnka Chrumcia”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

11.10.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Barbara Bieńkowska „Martwa natura i kwiaty”

wernisaż wystawy malarstwa, zaproszeniawystawa czynna do 29 października

12.10.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Spotkanie z Krystyną Gucewicz, promocja dwóch najnowszych książek pisarki: „Jeszcze wczoraj miałam raka” i „Wtorek z kremem waniliowym”; fragmenty utworów czyta Krystyna Czubówna, wejściówki

13.10.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Żmudź – Litwa”, wykład poparty projekcją multimedialną, na zakończenie dyskusja i możliwość zapisania się na proponowane przez PTTK spacery i wycieczki, prowadzenie: Halina Sugier, 
wtęp wolny

17.10.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Nieporozumienie” wg A. Camusa

opr. tekstu i reż.: Tomasz Zaród, opr. muz.: Tomasz Bieliński, wyst.: Chloé Jay, Leszek Służewski, Barbara Buksińska, Magda Kacprzak, wejściówki

18.10.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Trip „Babroszki lecą w kosmos”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

18.10.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Sentito

koncert chóru amatorskiego, w programie muzyka: rozrywkowa, sakralna, poważna, dyrygent: Sylwia Krzywda, wejściówki

19.10.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Zasady zdrowego żywienia – znaczenie kwasów tłuszczowych Omega-3 i witaminy D3”, wykład Magdaleny Bujnowskiej,
wtęp wolny

19.10.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej

pierwszy w Polsce pokaz scen ze spektaklu „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej z tłumaczeniem cieniowym na polski język migowy, 
wtęp wolny

20.10.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Przez Norwegię na rowerach”, wykład i projekcja multimedialna, dyskusja i możliwość zapisania się na proponowane przez PTTK spacery i wycieczki, prowadzenie: Małgorzata Wojtatowicz, 
wtęp wolny

24.10.2015 | Sobota

16.00 oraz 19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ME/ST „Turnus kreatywnego seniora”

spektakl, scen. i reż.: Magdalena Engelmajer, Szymon Turkiewicz, 
wtęp wolnyUWAGA! Tego dnia są grane 2 spektakle o 16.00 i 19.00

25.10.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Dobrego Serca „Indiańska legenda”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

26.10.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Z domu niewoli”, monodram w wykonaniu Elżbiety Lewak wg wspomnień Beaty Obertyńskiej pt. „W domu niewoli”, reż.: Zbigniew Chrzanowski, wejściówki

26.10.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wieczór baśni cygańskich

Fundacja „Szafa Kultury” oraz Teatr Itakzagramy zapraszają na wieczór baśni cygańskich z muzyką i pieśniami na żywo (dla miłośników kultury cygańskiej w każdym wieku), 
wtęp wolny

27.10.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Polskimi śladami na Ukrainie”, wykład i projekcja multimedialna, dyskusja i możliwość zapisania się na proponowane przez PTTK spacery i wycieczki, prowadzenie: Halina Sugier,
wtęp wolny

29.10.2015 | Czwartek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Fundacja Szafa Kultury „Spektakl bez tytułu”

teatr improwizowany z udziałem publiczności; dla grup zorganizowanych – rezerwacja: tel. 607132270 lub 513673348

02.11.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Dotyk szczęścia”

wystawa malarstwa Małgorzaty Omelańczuk-Pawluk inspirowanego poezją Haliny Poświatowskiej, współpraca: Towarzystwo Historyczne im. Szembeków, zaproszenia; wystawa czynna do 19 listopada 2015

03.11.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Lechici na Kremlu”, wykład poparty projekcją multimedialną, na zakończenie dyskusja i możliwość zapisania się na proponowane przez PTTK spacery i wycieczki, prowadzenie: Halina Sugier, 
wtęp wolny

07.11.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SPEKTAKL ODWOŁANY

Teatr na Progu „Coś się stało?”, spektakl, scen. i reż.: Tomasz Zaród, wyst.: Barbara Buksińska, Leszek Służewski, Ewa Michalska, Adam Stępnicki, Tomasz Zaród

08.11.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Tak „Przygody Łatka Wąchatka”, spektakl z elementami jęz. ang. dla dzieci od 3 lat, wyst.: Emilia Rutkowska i Dariusz Bekas; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

08.11.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Muzyczne opowieści międzywojenne”

koncert Studia Piosenki, opieka art.: Aneta Figiel, gość specjalny: Edward Piega, wejściówki

09.11.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zespół instrumentalno-wokalny Magia „Żeby Polska była Polską”, koncert okolicznościowy w wykonaniu absolwentów liceów warszawskich, opr. i reż.: Małgorzata Badache,
wtęp wolny

09.11.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Piotr Kitrasiewicz „Apetyt na Melpomenę”

promocja książki, oprawa muz.: duet gitarowy Michał Roman i Jakub Tobiasz; książkę poleca Magazyn Literacki Książki; wydawca: Biblioteka Analiz; partner wydania: Fideltronik,
wtęp wolny

10.11.2015 | Wtorek

12.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Niepodległość”

koncert pieśni patriotycznych, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka),
wtęp wolny

14.11.2015 | Sobota

16.00–22.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2015

33. Międzynarodowy Festiwal Bardówpółfinał konkursu, koncert,
wtęp wolny

15.11.2015 | Niedziela

15.00–22.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2015

33. Międzynarodowy Festiwal Bardówwielki finał konkursu, koncert, w programie m.in. recital Pawła Wójcika – Laureata OPPA 2013, 
wtęp wolny

16.11.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Wojciech Rybicki „W rytmach Południowej Ameryki”, autorski program muzyczno-literacki, wejściówki

16.11.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Justyna Kulczycka „Dziecinady”

monodram wg Raymonda Cousse’a, reż.: Piotr Kulczycki, wejściówki

17.11.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Łotwa – historia Łotwy i związki polsko-łotewskie”, wykład, projekcja, dyskusja oraz możliwość zapisania się na proponowane przez PTTK spacery i wycieczki, prowadzenie: Halina Sugier, 
wtęp wolny

20.11.2015 | Piątek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Justyna Radzymińska i Jazz Combo Volta

Wernisaż wystawy fotografii J. Radzymińskkiej „Co nam zostało z tych lat miłości pierwszej…? – część II” oraz koncert Big Bandu Jazz Combo Volta „Polskie standardy retro”, zaproszenia

21.11.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PLEG-Art „Trzy miliony”

spektakl, reż.: Eslam Mahmoud, wejściówki

22.11.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Trip „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

22.11.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

EventHorizonMsc

koncert, wyst.: Krzysia Górniak (gitara), Andrzej Mikulski (klawiatury, klawiatura nożna), Gniewomir Tomczyk (perkusja, sample),
wtęp wolny

23.11.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Z aktorskiego albumu – spotkanie z Emilią Krakowską, wejściówki

23.11.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Fundacja Zobacz… JESTEM „Gramy, a nie ćpamy”

spektakl, opieka art.: Judyta Berłowska; projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Śródmieście, 
wtęp wolny

24.11.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„185 rocznica wybuchu powstania listopadowego”, wykład, projekcja, dyskusja oraz zapisy na proponowane przez PTTK spacery i wycieczki, prowadzenie: Mieczysław Żochowski, 
wtęp wolny 

28.11.2015 | Sobota

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mijające krajobrazy Polski – Warszawa”

sesja popularno-naukowa, organizator: Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK w Warszawie,
wtęp wolny

28.11.2015 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ANDRZEJKI NA SMOLNEJ

Do tańca gra… zespół Alice Band, wyst.: Alicja Herod (śpiew), Piotr Kubacki (śpiew, instrumenty klawiszowe), ponadto wróżby wróżki Katarzyny i inne zabawy andrzejkowe, bilety: 20 PLN

29.11.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Innowacyjnej Edukacji „Wesołe Laboratorium Profesora Albercika”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Przemek Owczarek; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

29.11.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Weź się zachowuj”

spektakl – premiera, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, ruch scen.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Daniel Jarociński, wejściówki

30.11.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Stowarzyszenie T – ART „Dom pod aniołem”, spektakl, scen. i reż.: Iwona Dornarowicz,
wtęp wolny

30.11.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Weź się zachowuj”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, ruch scen.: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Daniel Jarociński, wejściówki

01.12.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Przez Norwegię na rowerach cd. i...motocyklach”, wykład i prezentacja: Małgorzata Wojtatowicz, Halina Sugier,
wtęp wolny

05.12.2015 | Sobota

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SoloDuoTrio 2015

4. Warszawski Konkurs Taneczny – zapraszamy do oglądania konkursowych prezentacji choreograficznych od godziny 11.00,
wtęp wolny

06.12.2015 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Tak „Co się stało z Mikołajem?”, spektakl dla dzieci od 3 lat z elementami jęz. ang., wyst.: Emilia Rutkowska, Dariusz Bekas; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta bilety: 15 PLN

06.12.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Achilles i Panny”, spektakl, wejściówki: 7 PLN (do nabycia bezpośrednio przed spektaklem lub w godzinach 8.00–15.00 w Auli Spadochronowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie)

07.12.2015 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Dieta w chorobach nowotworowych”wykład: Magdalena Bujnowska,
wtęp wolny

07.12.2015 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

ZMIANA W REPERTUARZE

Z przyczyn niezależnych od DKŚ spektakl Stowarzyszenia Kuko „Smak ryzyka” („El sabor de riesgo”) został odwołany! Tego dnia odbędzie się spektakl Grupy Musicalowej pt. „Weź się zachowuj”,
wtęp wolny!

08.12.2015 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Tradycje i zwyczaje świąteczne”prezentacja i wykład: Haliny Sugier,
wtęp wolny

12.12.2015 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Teatralna „od jutra”

„I żyli długo i szczęśliwie?”, spektakl, wejściówki

20.12.2015 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wiesław Sawicki „Z moich marzeń, z moich snów”

wernisaż wystawy pasteli, zaproszenia
wystawa czynna do 7 stycznia 2016

04.01.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zespół instrumentalno-wokalny Magia „Hej kolęda, kolęda”, koncert w wykonaniu absolwentów liceów warszawskich, opr. i reż.: Małgorzata Badache,
wtęp wolny

09.01.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Nie było miejsca dla Ciebie”

koncert kolęd i pastorałekopieka art.: Barbara Wasilewska (dyrygentka), Joanna Gonera (akompaniatorka), wejściówki

10.01.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Trip „Fabryka śniegu”, spektakl dla dzieci od 3 lat Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

10.01.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Halina Kozak i Włodzimierz Starościak

„Malujące rodzeństwo”, wernisaż wystawy malarstwa i rysunku, zaproszenia wystawa czynna do 24 stycznia 2016 

11.01.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Przedsiębiorcy przedwojennej Warszawy”, prelekcja i projekcja multimedialna, 
wtęp wolny

11.01.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Weź się zachowuj”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, ruch sceniczny: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Daniel Jarociński, wejściówki

12.01.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Gruzja – Armenia – wyprawa rowerowa”, prezentacja i wykład: Małgorzata Wojtatowicz, 
wtęp wolny

16.01.2016 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół Koktajl

wieczorek taneczny, wyst.: Monika Orzeszko (śpiew), Robert Paradowski (śpiew, instrumenty klawiszowe), bilety: 15 PLN

17.01.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Tak „W 7 dni dookoła bajek”, spektakl dla dzieci od 3 lat z elementami jęz. angielskiego, wyst.: Emilia Rutkowska, Dariusz Bekas, Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

17.01.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas „Nostalgia”

koncert fortepianowy, w programie utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Dagny Baczyńskiej-Kissas, 
wtęp wolny

18.01.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Czy sztukę współczesną można polubić?”, wykład i dyskusja, prowadzenie: Janusz Byszewski (kurator Laboratorium Edukacji Twórczej przy Centrum Sztuki Współczesnej), 
wtęp wolny

18.01.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „Kolędowo i nie tylko”

koncert pieśni świątecznych, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz, wejściówki

19.01.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Krystyna Krahelska – wspomnienie o wspaniałej dziewczynie”, prezentacja i wykład: Marzena Grochowska, 
wtęp wolny

23.01.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Pierwsze Słyszę

„Za czym >Kolejka< ta stoi?”, spektakl na podstawie powieści Władimira Sorokina „Kolejka”,
wtęp wolny

24.01.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Sztuczki anielskie”, spektakl dla dzieci od 3 lat, Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

24.01.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Sentito „Kolędy”

koncert, dyrygent: Sylwia Krzywda, 
wtęp wolny

25.01.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Alicja Mieszało „Sentymenty, sentymenty”, koncert piosenek o miłości, akomp.: Olga Romaszko-Niewiadomska, wejściówki

25.01.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Artystyczna

5 edycja cyklu „Mistrz Konrad Wieniawa-Narkiewicz i jego uczniowie”, wernisaż wystawy, zaproszenia, wystawa czynna do 18 lutego 2016

26.01.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich w 1050 rocznicę chrztu Polski (966 r.)”, prezentacja i wykład: Małgorzata Wojtatowicz, 
wtęp wolny

30.01.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Weź się zachowuj”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, ruch sceniczny: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Daniel Jarociński, wejściówki

31.01.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Weź się zachowuj”

spektakl, scen.: Krzysztof Ryzlak, reż.: Darek Sikorski, ruch sceniczny: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Daniel Jarociński, wejściówki

01.02.2016 | Poniedziałek

11.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Grupa Wokalna Oleander, koncert karnawałowyopieka art.: Marek Ravski, akomp.: Marcin Mazurek, wejściówki

06.02.2016 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra... ArtRock

zabawa karnawałowa, wyst.: Dariusz Pasztaleniec (instrumenty klawiszowe, wokal), Dariusz „Dario” Przybysz (gitara, wokal), Małgorzata Robak (wokal), bilety: 15 PLN

07.02.2016 | Niedziela

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Patrzę na Ciebie”

Patrycja Zywert-Szypka śpiewa piosenki Kaliny Jędrusik, monodram muzyczny; organizator: Oddział Warszawski Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, wejściówki

08.02.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Profesje – krytyk kulinarnySpotkanie z Maciejem Nowakiem
wtęp wolny

08.02.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Rafał Sadowski „Evergreny”

recital wokalny, wejściówki

09.02.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Tadeusz Kościuszko – syn ziemi białoruskiej, bohater Polski i Stanów Zjednoczonych, Honorowy Obywatel Francji…”, prezentacja i wykład: Halina Sugier,
wtęp wolny

13.02.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Krystyna Sulżycka „Życie jest miłością”

koncert, akomp.: Włodzimierz Tyl (fortepian), wejściówki

14.02.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Marlena”

spektakl, reż.: Alicja Choińska, wyst.: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Adam Biedrzycki, Zbigniew Rymarz (fortepian), wejściówki

15.02.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Teatrzyk A`la Kabaret „Porozmawiajmy o Jonaszu Kofcie”, scen. i reż.: Ala Makówka, oprawa muz.: Tomasz Nowak, wejściówki

15.02.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Elżbieta Lewak „Z domu niewoli”

monodram wg wspomnień Beaty Obertyńskiej, reż.: Zbigniew Chrzanowski, wejściówki

16.02.2016 | Wtorek

15.45

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Kawiarnie literackie w Warszawie w latach 1918–1938”, prezentacja i wykład: Małgorzata Langier,
wtęp wolny

20.02.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Paszkodram”

wieczór kabaretowy, wyst.: Kabaret Niplodram i Grupa Paszkot,
wtęp wolny

21.02.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Narwal „Przygody Małego Pingwinka”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

21.02.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Wiarus

wernisaż wystawy malarstwa, zaproszeniawystawa czynna do 10 marca 2016

22.02.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Co z czym połączyć?”, żywieniowe fakty i mity – wykład i dyskusja, prowadzenie: Magdalena Bujnowska,
wtęp wolny 

22.02.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki „Amy W.”

koncert, opieka art.: Aneta Figiel,
wtęp wolny

23.02.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

Wielki Rajd „Od deski do deski”, prezentacja i wykład: Michał Łukasiewicz,
wtęp wolny

27.02.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Weź się zachowuj”

spektakl, wejściówki

28.02.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grupa Musicalowa „Weź się zachowuj”

spektakl, wejściówki

28.02.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Pomarańczowy Cylinder „Leśne opowieści bardzo ważnej treści”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

29.02.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Antologia muzyki filmowej wg Marcina Mazurka”, wyst.: Danuta Kłęk (śpiew), Marcin Mazurek (prowadzenie koncertu i oprawa muzyczna), wejściówki

29.02.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz... Tańcz…

pokaz grup tanecznych Domu Kultury Śródmieście, 
wtęp wolny

01.03.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Kaziuki w Wilnie”, prezentacja i wykład: Halina Sugier, 
wtęp wolny

05.03.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Pierwsze Słyszę

„Za czym »Kolejka« ta stoi?”, spektakl na podstawie powieści Władimira Sorokina pt. „Kolejka”, bilety: 10 PLN

06.03.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Narwal „Śmiecio-sztuka”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

06.03.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ResComica „Kod życia”

spektakl, reż.: Aleksander Derkaczew, bilety: 10 PLN

07.03.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert w wyk. studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie, akomp.: Lidia Strońska, prowadzenie: Krystyna Jaźwińska,
wtęp wolny

07.03.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Marcin Styczeń

koncert promujący płytę  „Zbieg”bilety: 10 PLN

08.03.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Znane kobiety w polskiej historii, kulturze, nauce i polityce”, prezentacja i wykład: Halina Sugier,
wtęp wolny

12.03.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Witek Muzyk Ulicy

„Prawdziwy artysta, prawdziwa muzyka, prawdziwe piosenki”, koncert, 
wtęp wolny

13.03.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Innowacyjnej Edukacji „Wesołe Laboratorium Profesora Albercika”, cz. II, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Przemek Owczarek oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

13.03.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Krystyna Wojciechowska

„W okienku czasu”, wernisaż wystawy (malarstwo, tkanina), zaproszenia; wystawa czynna do 31 marca 2016

14.03.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Telewizyjna podróż magiczna”, wykład i dyskusja na temat tajemnic telewizji, prowadzenie: Piotr Kasprzycki (publicysta popularnonaukowy z TV Wrocław),
wtęp wolny

14.03.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mieczysław Fogg – wspomnienia dawnych dni”

koncert w wykonaniu duetu „Piotr K... razy dwa” w składzie: Piotr Kędziorek (baryton), Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon), bilety: 10 PLN

15.03.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Gruzja – Turcja na rowerach”, prezentacja i wykład: Małgorzata Wojtatowicz,
wtęp wolny

19.03.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„(Nie)Poważne Dzieciaki z Małej FilmoPaki

z piosenkami Kabaretu Starszych Panów”, spektakl muzyczno-taneczny studia aktorsko-muzycznego „Mała Filmówka” działającego przy Warszawskiej Szkole Filmowej, wejściówki

20.03.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Frajda „Łza ziemi”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen.: K. Liminowicz, scenogr.: M. Gałuszka, wyst.: Karolina Liminowicz, Michał Murawski oraz warsztaty art., prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

21.03.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Cafe Moineau”, koncert piosenek Edith Piaf, wyst.: Ewa Borowska (śpiew), Janusz Tylman (fortepian), Paweł Olszewski (akordeon), bilety: 5 PLN

21.03.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki

„Dirty Dancing”, koncertopieka art.: Aneta Figiel, bilety: 5 PLN

22.03.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Mazowsze w wielu odsłonach”, prezentacja i wykład: Halina Sugier,  
wtęp wolny

02.04.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„The Fairy Tales”

koncert akustyczny, wyst.: Agnieszka Metko (wokal), Wiktor Metko (gitara), bilety: 10 PLN

03.04.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Trip „O tym, jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały czapeczkę”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

03.04.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Big Band Jazz Combo Volta

„Standardy muzyki amerykańskiej”, koncert, opieka art.: Wojciech Kulczycki, Anna Sekuna, Justyna Curyłło-Borkowska, bilety: 5 PLN

04.04.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Z Sienkiewiczem na Kresach – śladami Trylogii”, prelekcja i projekcja multimedialna, prowadzenie: Katarzyna Węglicka,
wtęp wolny

04.04.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Nic Wielkiego „Syjamskie bliźnięta”

koncert, wyst.: Olga Szaltis (wokal, gitarka, flety, szuszacze), Magda Woźniak (wokal, akordeon, pukacze), Hipolit Woźniak (gitara), Paweł Jędrzejewski (bass), Ryszard Grabowski (cajon), bilety: 10 PLN

05.04.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Białoruś – tak blisko, a tak mało znana…”, prezentacja i wykład: Halina Sugier,
wtęp wolny

09.04.2016 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Lech & Leszek

wieczorek taneczny, wyst.: Lech Szprot (wokal, saksofon, klarnet, flet), Leszek Magnuszewski (wokal, gitara), bilety: 10 PLN

10.04.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Tak „Benio w opałach”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen. i reż.: Emilia Rutkowska, wyst.: Emilia Rutkowska, Dariusz Bekas; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

11.04.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

80 lat „Podwieczorku przy mikrofonie”, gawęda Teresy Drozdy,
wtęp wolny

11.04.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Erdenczimeg Szaniawska

„Romantyka”, koncert fortepianowy,
wtęp wolny

12.04.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Śladami Henryka Sienkiewicza w Warszawie”, prezentacja: Halina Sugier, wykład: Wiesława Dłubak,
wtęp wolny

17.04.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Katarynka „Morskie opowieści”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

17.04.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Uśmiech

„Kobiety o kobietach”, koncert, opieka art.: Bela Krynicka (dyrygentka), akomp.: Joanna Gonera, bilety: 5 PLN

18.04.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Roman Ziemlański „Kolekcjoner wspomnień”, koncert, bilety: 5 PLN

18.04.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Songorsi – Live Music Band

koncert, wyst.: Leszek Halik (wokal, gitara), Piotr Rurański (wokal, gitara, saksofon), Dominik Jędrzejczyk (perkusja), Paweł Wolski-Rzewuski (gitara basowa), bilety: 10 PLN

19.04.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Szwedzi w Warszawie i na ziemi warszawskiej – 1656”, w 360 rocznicę bitwy pod Warką, prezentacja i wykład: Mieczysław Żochowski,
wtęp wolny

23.04.2016 | Sobota

12.00–16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

GOfr

Przegląd Amatorskiego Teatru Francuskiego i Piosenki Francuskiej GOfr,
wtęp wolny

24.04.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Narwal „Legenda o czarodziejskim młynku”, spektakl dla dzieci od 3 lat oraz warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

24.04.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Fantastyczne podróże Juliusza Verne`a”

finisaż wystawy prac finalistów 11. edycji międzynarodowego konkursu dla debiutujących ilustratorów "stArt Award"do książek Juliusza Verne`a, zaproszenia

25.04.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Eugenia Wierzbicka

„20 lat z pędzlem i paletą”, wernisaż wystawy malarstwa, zaproszenia; wystawa czynna do 13 maja 2016

26.04.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Syrenki i herby Warszawy na przestrzeni historii miasta”, prezentacja i wykład: Mieczysław Chudy,
wtęp wolny

26.04.2016 | Wtorek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

IMPREZA ODWOŁANA

Chór Cantare „Oj taradum!”, koncert opieka art.: Olga Wądołowska, Monika Janasz

30.04.2016 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół Opus

wieczorek taneczny, wyst.: Ludmiła Cech (wokal) i Sergiusz Cech (instrumenty klawiszowe, wokal), bilety: 10 PLN

07.05.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zespół Filmowy Frakcja/35

pokaz filmów grupy artystycznej DKŚ, opieka art.: Maciej Dominiak – „Kopciuszek”, reż.: Magdalena Sienicka, „Zapach czerwieni”, reż.: Agnieszka Korycka,
wtęp wolny

08.05.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Narwal „Kopciuszek”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

08.05.2016 | Niedziela

15.30–17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Michał Sołtan „Uwolnij muzykę”, warsztat

Na czym polega looper? Jak wykorzystać różne instrumenty do stworzenia piosenki? Sposoby na wenę twórczą. Jeśli grasz, śpiewasz, tworzysz – obecność obowiązkowa! Zapisy: tel. 22 826 25 86

08.05.2016 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Michał Sołtan

autorski koncert multiinstrumentalny promujący singiel „Pan Sowa”, bilety: 10 PLN

09.05.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Teatr Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego „Ktoś tutaj był”, spektakl poetycki oparty na twórczości Wisławy Szymborskiej, scen. i reż.: Joanna Pietraszek,
wtęp wolny

09.05.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Mowa „Mowa końcowa”

spektakl, bilety: 5 PLN

10.05.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Śladami Stefana Batorego – króla Polski i Wielkiego Księcia Litewskiego. 440. rocznica koronacji i 430. rocznica śmierci”, prezentacja i wykład: Halina Sugier,
wtęp wolny

15.05.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Frajda „Apetyt na zdrówko”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

15.05.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Joanna Wyrostkiewicz „Mazowieckie spojrzenia”

wernisaż wystawy rzeźby, zaproszenia; wystawa czynna do 26 maja 2016

15.05.2016 | Niedziela

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Latający Dywan „Koncert majowy”

koncert, bilety: 10 PLN

16.05.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Profesje – reżyser: spotkanie z Andrzejem Wajdąwejściówki

16.05.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Dojrzały „Grube ryby” Michała Bałuckiego

komedia w 3 aktach, PREMIERA, reż.: Marta Lewandowska, bilety: 5 PLN

17.05.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Lubelszczyzna mało znana”, prezentacja i wykład: Halina Sugier,
wtęp wolny

23.05.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Kobiety niezwykłe: „Co to za czasy”, spotkanie z pisarką i piosenkarką Barbarą Rybałtowską,
wtęp wolny

23.05.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Kameralne impresje na Smolnej”

koncert muzyki klasycznej, wyst.: Elżbieta Sandel (skrzypce), Łukasz Piasecki (fortepian),
wtęp wolny

24.05.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Czarnohora – zaczarowana kraina w Karpatach Wschodnich. Śladami wypraw Klubu ORŁY w Beskidach Wschodnich”, prezentacja i wykład: Piotr Spłocharski,
wtęp wolny

28.05.2016 | Sobota

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Przepiękny Czarnobyl”

wystawa fotograficzna i filmy w 30. rocznicę wybuchu reaktora w Czarnobylu, zaproszenia, wystawa czynna do 2 VI 2016

29.05.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Katarynka „Muzyczne ZOO”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

29.05.2016 | Niedziela

Uwaga! Zmiana godzin

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Mała Filmówka”

Koncert piosenki aktorskiej z muzyką na żywo w wykonaniu dzieci ze studia aktorsko-muzycznego „Mała Filmówka”, I cz. – piosenki francuskie, II cz. – piosenki z repertuaru Krzysztofa Tyńca, 
wtęp wolny

30.05.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Bezpieczeństwo seniorów w domu i w podróży, spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej,
wtęp wolny

30.05.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Seans filmowy: „Tajemniczy Sojusznik”

reż. Piotr Fudakowski (producent filmu „Tsotsi”, nagrodzony Oscarem w kategorii: Film nieanglojęzyczny), film fabularny, 103 min., bilety: 5 PLN

05.06.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Narwal „Niedźwiadek Łakomczuszek”, spektakl dla dzieci; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

05.06.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Diana Ostapiuk-Jańczuk

„Puszcza Białowieska – geniusz przyrody”, wernisaż wystawy malarstwa oraz występ chrześcijańskiego zespołu muzycznego „Kerygma”, zaproszenia; wystawa czynna do 16 czerwca 2016

06.06.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Dieta w chorobach układu kostno-szkieletowego”, prezentacja: Magdalena Bujnowska,
wtęp wolny

07.06.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Niezwykłe okoliczności powstania Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i pierwszy okres działalności – w kontekście 110 rocznicy powstania Stowarzyszenia (Warszawa – 1906)”,
wtęp wolny

11.06.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Zespół „Man-Tra”

koncert z medytacją, wejściówki

12.06.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Trip „Na tropie zaginionej opowieści”, spektakl dla dzieci od 3; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

12.06.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Sekcja Gitary i Goście

koncert uczestników zajęć DKŚ, bilety: 5 PLN

13.06.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Jeremi Przybora w 100. rocznicę urodzin”, twórczość znana i mniej znana w gawędzie Teresy Drozdy,
wtęp wolny

13.06.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Warszawa +50

„Krzyżówka życia”, spektakl, reż.: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz, wejściówki

14.06.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Wojaże Jana III Sobieskiego na podstawie wspaniałych listów do żony Marysieńki”, krótkie podsumowanie kolejnego roku działania Akademii Krajoznawców, prezentacja i wykład: Halina Sugier,
wtęp wolny

15.06.2016 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare

„O Happy Day”, koncert grupy artystycznej DKŚ, opieka art.: Olga Wądołowska i Monika Janasz,
wtęp wolny

16.06.2016 | Czwartek

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

14. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

Panel dyskusyjny – m.in.: „Brazylijskie spektrum muzyczne. Wybrane postacie”, wykład Pawła Kucharczuka, „O Samba”, projekcja filmu, 
wtęp wolny

18.06.2016 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Finał Festiwalu Młodzi Zdolni 2016

organizator: Młodzieżowa Rada Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, współorganizator: Młodzieżowa Rada Warszawy m.st. Warszawy,
wtęp wolny

19.06.2016 | Niedziela

13.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Festiwal Piosenki Dziecięcej

„Mikrofon i Ja”, koncert, wejściówki

19.06.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„My”

wernisaż wystawy malarstwa Jacka Cichonia (1969–2004) i jego córki Marysi

20.06.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Chór Uśmiech „Kobiety o kobietach”, koncert grupy artystycznej DKŚ, opieka art.: Bela Krynicka i Joanna Gonera, wejściówki

20.06.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Tańcz… Tańcz… Tańcz…

pokaz grup tanecznych DKŚ, 
wtęp wolny

22.06.2016 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Studio Piosenki

„Free style”, koncert uczestników zajęć DKŚ, opieka art.: Agnieszka Kowalska,
wtęp wolny

11.09.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wystawy fotografii

„Ludzie i zwierzęta” – autorstwa rodziny Glapińskich„Piękno roślin” – autorstwa Krystyny Kisiel, wystawa czynna do 29 września 2016, zaproszenia

12.09.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Dwa oblicza fortepianu”

koncert pianistyczny, wyst.: Marcin Mazurek – pianista Polskiego Baletu Narodowego oraz Julia Łozowska – uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego ZPSM nr 1, 
wtęp wolny

12.09.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Kapliczki, krzyże i figury przydrożne – znaki wiary i pamięci”, prelekcja i projekcja multimedialna: Jadwiga Migdał, 
wtęp wolny

17.09.2016 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra... Alice Band

wieczorek taneczny, wyst.: Alicja Herod (wokal), Andrzej Dziarski (wokal, gitara), bilety: 10 PLN

18.09.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Elżbieta Lewak „Kołysanka dla Ofelii”

monodram, adapt. i reż.: Weronika Kuśmider, kostiumy: Agnieszka Kowalska, ruch scen.: Emilia Przerwa-Tetmajer, wejściówki

19.09.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Piosenki retro”, recital, wyst.: Maciek Klociński (wokal), Dawid Ludkiewicz (fortepian), wejściówki

19.09.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cezary Maciej Dąbrowski „Ech, żywocie...”

premiera tomu poetyckiego (Oficyna Wydawnicza „Agawa”), prowadzenie: redaktor Tomasz Zbigniew Zapert, 
wtęp wolny

24.09.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Warszawa +50 „Krzyżówka życia”

spektakl, reż.: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz, wejściówki

26.09.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Tajemniczy Sojusznik”, film fabularny w reż. Piotra Fudakowskiego (producenta filmu „Tsotsi”, nagrodzonego Oscarem w kategorii: film nieanglojęzyczny), wejściówki

26.09.2016 | Poniedziałek

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poznakowski Band

„Gdzie się podziały tamte prywatki”, koncert, wejściówki

01.10.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Katarzyna Kobylarz „Ogrody światła”

wernisaż wystawy malarstwa, współorganizator: Towarzystwo Historyczne im. Szembeków, wystawa czynna do 20 października 2016, zaproszenia

02.10.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Narwal „Zapasy wiewiórki Basi, czyli pierwszy dzień jesieni”, spektakl dla dzieci; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

03.10.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Spotkajmy się z muzyką”, koncert, wyst.: uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, 
wtęp wolny

03.10.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wieczór poświęcony rocznicy

zakończenia Powstania Warszawskiego spotkanie z płk. Jerzym Broszkiewiczem oraz monodram Tadeusza Ciągardlaka „Życie, które jeszcze wczoraj było”,
wtęp wolny

04.10.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Rowerem przez Normandię”, prezentacja i wykład: Małgorzata Wojtatowicz, 
wtęp wolny

08.10.2016 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra... zespół „Cztery Kiery”

wieczorek taneczny; wyst.: Paulina Urynowicz (wokal), Zbigniew Sękulski (instr. klawiszowe, wokal)bilety: 10 PLN

09.10.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Trip „Pan Antenka i Srebrny Kubraczek”, spektakl dla dzieci; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

09.10.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ResComica „Integracja”

spektakl dla dorosłych, scen. i reż.: Aleksander Derkaczew, bilety: 5 PLN

10.10.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

Ale Babki +… „Piosenka przypomni ci”, koncert zespołu Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie, opieka art.: Anna Dąbrowska, bilety: 5 PLN

15.10.2016 | Sobota

17.30

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jubileusz Stowarzyszenia OPTA!

20 lat wspieramy rodziny w kryzysie i nie tylkow programie prezentacja elementów warsztatów dla rodziców i dzieci, film o metodach pracy Stowarzyszenia, występ chóru „Con Passione”,
wtęp wolny

16.10.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Katarynka „Księżniczka Rosa i Klimek”, spektakl dla dzieci; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

16.10.2016 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Koncert muzyki klasycznej z okazji Święta Sukkot

wyst.: Joanna Okoń (skrzypce), Katarzyna Glensk (fortepian); organizator: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce; 
wtęp wolny

17.10.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Strofy nutami pisane”, spotkanie z poezją Beaty Mączewskiej, utwory czyta autorka; muzyka i śpiew: Roman Ziemlański, bilety: 5 PLN

17.10.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Iwona Loranc „Brzegi”

koncert promocyjny płyty, wyst.: Iwona Loranc (wokal), Miłosz Wośko (kier. muzyczne, instr. klawiszowe), Paweł Stankiewicz (gitary), Mirosław Wiśniewski (gitara basowa), Krzysztof Szmańda (perkusja), 
wtęp wolny

18.10.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Wakacyjne impresje: Łotwa – Estonia”prezentacja i wykład: Mieczysław Żochowski
wtęp wolny

22.10.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Świat operetki”

koncert pieśni i arii operetkowychwyst.: Yaryna Rak (sopran), Piotr Kędziora (baryton); Marcin Łopacki (fortepian), bilety: 10 PLN

23.10.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Poranek Familijny

Teatr Lalek Igraszka „Magiczny miód”, spektakl dla dzieci; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

23.10.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Hommage à Stanisław Ignacy Witkiewicz”

wernisaż wystawy Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego, wystawa czynna do 13 listopada 2016, zaproszenia

24.10.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. Program Senior – Kulturomania

„Świat utracony. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Środkowej Azji”, spotkanie autorskie i promocja książki Igora Strojeckiego,
wtęp wolny

24.10.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Rozmowy takie sobie…”

spotkanie z Agnieszką Metko, autorką książek edukacyjnych dla dzieci,
wtęp wolny

29.10.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Jesień w pracowni pisarza”

spotkanie z Piotrem Wojciechowskim, autorem książki „Strych świata” i scenariusza filmu „Kropla Zorzy Polarnej”, 
wtęp wolny

30.10.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

The Frozen Heart

koncert, wyst.: Andriy Shadiy (gitara, instr. klawiszowe, wokal), Magdalena Kverneland (gitara, instr. klawiszowe, wokal), bilety: 5 PLN

05.11.2016 | Sobota

20.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Ramy”

spektakl taneczny, premiera, zaproszenia

06.11.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Fundacja Sztuka Ciała „Między oWadami”, spektakl; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta,
wtęp wolny

06.11.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dominika Szlezynger

recital pianistyczny z okazji Święta Niepodległości, w programie: F. Chopin, I. J. Paderewski, D. Scarlatti,
wtęp wolny

07.11.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Z aktorskiego albumu”. Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, bilety: 5 PLN

07.11.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Documentarium (grupa artystyczna DKŚ)

prezentacja filmów ukazujących przemiany Warszawy z ważnymi wydarzeniami w tle,
wtęp wolny

08.11.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Rowerem przez Normandię”, cz. II„Szlakiem gen. Stanisława Maczka”prezentacja i wykład: Małgorzata Wojtatowicz
wtęp wolny

11.11.2016 | Piątek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Niepodległość”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyryg.), Joanna Gonera (akomp.), bilety: 5 PLN

12.11.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Oczybaszki

koncert, wyst.: Baszka Biel (wokal, ukulele, guitalele, gitara klasyczna), Ola Gocał [Biel] (wokal, duduk, melodyka, flet poprzeczny), Michał Jerzy Biel (saksofon barytonowy, karimba),
wtęp wolny

13.11.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś „Czarodziejskie okulary”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen., reż., wyst.: Joanna Polak i Igor Polak; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

13.11.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Posłuchajcie mej piosenki”

przeboje okresu międzywojennego, wyst.: Marek Ravski (wokal), Marcin Mazurek (fortepian), bilety: 5 PLN

14.11.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Zatrzymaj cukrzycę dietą”, wykład i prezentacja: Magdalena Bujnowska,
wtęp wolny

14.11.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Krajobraz – Twoje i moje nastroje”

wystawa prac Elżbiety Jóźwik (rysunek) i Igi Lepianko (akwarela), wystawa czynna do 1 grudnia 2016, zaproszenia

19.11.2016 | Sobota

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2016 – 34. Międzynarodowy Festiwal Bardów

Półfinał Konkursu, koncert, 
wtęp wolny

20.11.2016 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

OPPA 2016 – 34. Międzynarodowy Festiwal Bardów

Wielki Finał Konkursu, koncert. Ponadto: koncert Barbary Beuth, laureatki Grand Prix im. Jonasza Kofty OPPA 2015,
wtęp wolny

21.11.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Switłana Grigorjeva „Jesień życia miłością bogata”, koncert, bilety: 5 PLN

21.11.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Cezary Maciej Dąbrowski „Słowo jak muzyka”

koncert, w programie: miniatury fortepianowe z płyty „Zaplątany w Twoje włosy” oraz wybrane wiersze z tomów poetyckich – „Wiersze sercem pisane”, „Brudnopis” i „Ech, żywocie…”,
wtęp wolny

22.11.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Przygoda i przyroda na Madagaskarze – czerwonej wyspie”, prezentacja i wykład: Grażyna Trautsolt,
wtęp wolny

26.11.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„10 lat! Terrapia piórem”

jubileusz dziesięciolecia Grupy Terra Poetica, program poetycko-balladowy, zaproszenia

27.11.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „Wyjątkowe rodzeństwo”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

27.11.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Fundacja Partytura i Poco Leggero

„Klarnetowe wariacje”, koncert, w programie: utwory muzyki poważnej i rozrywkowej oraz opowieść o historii klarnetu, wyst.: Anna Kalska, Adrian Janda, Bogusław Kraski i Leszek Pietroń,
wtęp wolny

28.11.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Bibliotekarski Teatr Między Wierszami „Metafizyczna konferencja, czyli prawdziwa twarz Godota”, spektakl, scen. i reż.: Ewa Korulczyk, światło, dźwięk i scenogr.: Robert Martyna, bilety: 5 PLN

28.11.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… Duet Brawoo

wyst.: Piotr Dylicki (instrumenty klawiszowe, wokal), Tomasz Nowak (instrumenty klawiszowe, wokal), bilety: 10 PLN

03.12.2016 | Sobota

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SoloDuoTrio 2016

5. Warszawski Konkurs Taneczny, zapraszamy do oglądania konkursowych prezentacji choreograficznych od godziny 11.00,
wtęp wolny

04.12.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Frajda „O bałwanku, który miał gorące serce”, spektakl; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

04.12.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Grzegorz Bednarek

„Zaklęte w drewnie”, wernisaż wystawy rzeźby, zaproszenia; wystawa czynna do 15 grudnia

05.12.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Krzyż i korona”, fabularyzowany film dokumentalny o chrzcie Mieszka I i początkach naszego państwa, reż.: Zdzisław Cozac,
wtęp wolny

05.12.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Fundacja Szafa Kultury oraz Teatr Itakzagramy

„Ordonka, dziewczyna z Woli”, spektakl muzyczny, zaproszenia dostępne w Kawiarni DKŚ

06.12.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Polak, Węgier – dwa bratanki. Co na to historia XIX/XX wieku?”, prezentacja i wykład: Halina Sugier, 
wtęp wolny

10.12.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE

„Ramy”, spektakl taneczny, bilety: 5 PLN

11.12.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Władca Lalek „Hej, kolęda, kolęda”, spektakl dla dzieci od 3 lat; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

11.12.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Wiersze Wigilijne”

spotkanie z Piotrem Wojciechowskim i promocja zbioru poezji „Poczta Świąteczna” wydanego przez Oficynę Wydawniczą Volumen,
wtęp wolny

12.12.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Chór Uśmiech „Hej, kolęda, kolęda!”, koncert, opieka art.: Bela Krynicka (dyryg.), Joanna Gonera (akomp.),
wtęp wolny

12.12.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Jazz Combo Volta

„Duety swingowe”, koncert standardów muzyki światowej, przygotowanie zespołu i prowadzenie: Wojciech Kulczycki, bilety: 5 PLN

15.12.2016 | Czwartek

10.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Przegląd kolęd i pastorałek”

wyst.: uczniowie warszawskich szkół specjalnych,
wtęp wolny

17.12.2016 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr ResComica

„Ciągle mnie kochasz”, spektakl od lat 16, scen. i reż.: Aleksander Derkaczew, wyst.: Katarzyna Niedźwiecka, Grażyna Nurzyńska, Marta Szczęsna-Kononowicz, Aleksander Derkaczew, bilety: 5 PLN

18.12.2016 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Tak „Grajka Mikołajka”, spektakl dla dzieci od 3 lat, wyst.: Barbara Rogala, Piotr Repetowski; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta, bilety: 15 PLN

18.12.2016 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

„Droga do ikony”

wernisaż wystawy ikon Joli Barszcz, Doroty Stachurskiej i Andrzeja Chmielowskiego, zaproszenia, wystawa czynna do 12 stycznia 2017

19.12.2016 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Tradycja, magia i symbolika Wigilii. Świąteczna choinka jako dzieło sztuki”, prelekcja i projekcja multimedialna, prowadzenie: Jadwiga Migdał (etnografka), 
wtęp wolny

19.12.2016 | Poniedziałek

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Szkoła Artystyczna VOICE4FIT, koncert

opieka art.: Adrianna Brzuzek, wyst.: Magdalena Leczkowska, Andrea Śliżewska-Petryk, Joanna Tustanowska, Kacper Głódkowski, Julita Lewoń, Diana Lewoń oraz Tomasz Wasek (akomp.),
wtęp wolny

20.12.2016 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku

„Papiestwo w dziejach Polski – wybrane zagadnienia”, prezentacja i wykład: Mieczysław Chudy,
wtęp wolny

07.01.2017 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SPEKTAKL ODWOŁANY

Grupa Teatralna „od jutra” „Dobra zmiana”, spektakl wg sztuki H. Bardijewskiego „Guwernantki”, scen. i reż.: Krzysztof Ryzlak, scenogr. i kostiumy: Karolina Łabęcka, światło: Paweł Łabęcki, nagłośnienie: Jarek Szymaniak, wyst.: Malwina Cieślak, Przemysław Fałowski, Alicja Komur, Magdalena Komur, Kinga Więckowska
wtęp wolny

Szanowni Państwo, spektakl pt. „Dobra zmiana” Grupy Teatralnej „od jutra”, który miał się odbyć w dniu dzisiejszym (sobota, 7 stycznia 2017) został odwołany z powodu choroby aktora.

08.01.2017 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Trip „Cudowna podróż”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen. i reż.: Marcin Lieber, muz.: Paweł Szymkowiak, wyst.: Ewelina Wojtak/Anna Bączek-Lieber, Paulina Janik/Aleksandra Fielek, Marcin Lieber/Karol Gaj; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta
bilety: 15 PLN

08.01.2017 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór La Musica „Kolędowy czas”

koncert, opieka art.: Barbara Wasilewska (dyryg.), Joanna Gonera (akomp.)
bilety: 5 PLN

09.01.2017 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Teatr Dojrzały „Grube ryby”, spektakl wg M. Bałuckiego, reż.: Marta Lewandowska
wtęp wolny

10.01.2017 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku „Beskid Niski – historycznie, turystycznie, patriotycznie”

prezentacja i wykład: Jacek Witas (prezes Klubu Górskiego „Orły”)
wtęp wolny

14.01.2017 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół „Opus”

wyst.: Ludmiła Cech (wokal), Sergiusz Cech (wokal, instrumenty klawiszowe)
bilety: 20 PLN

15.01.2017 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Studio Artystyczne Arlekin „Baśń o dwunastu miesiącach”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen. i reż.: Paweł Piotrowicz, wyst.: aktorzy Studia Artystycznego Arlekin; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta
bilety: 15 PLN

15.01.2017 | Niedziela

15.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Krystyna Bileńki „Trzy wymiary”

wernisaż wystawy pasteli z okazji 30-lecia pracy artystycznej
zaproszenia
wystawa czynna do 2 lutego 2017

15.01.2017 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Dagny Baczyńska-Kissas „Malarze dźwięków”

recital pianistyczny, w programie utwory: F. Chopina, S. Rachmaninowa, S. Bortkiewicza i D. Baczyńskiej-Kissas
wtęp wolny

16.01.2017 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zespół Melodia „W rytm walczyka”, koncert, wyst.: Anna Marciniak (mezzosopran), Beata Żelazek (sopran koloraturowy), Jerzy Ostapiuk (baryton), Ewa Michalak (fortepian)
bilety: 5 PLN

17.01.2017 | Wtorek

16.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Akademia Krajoznawców Uniwersytet III Wieku „Iran – w wielu odsłonach”

prezentacja i wykład: Grażyna Trautsolt
wtęp wolny

18.01.2017 | Środa

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Chór Cantare „A po świętach... karnawał”

koncert, opieka art.: Olga Wądołowska, Monika Janasz, Natalia Tuz-Hrycyna, akomp.: Patryk Huńkowski
wtęp wolny

21.01.2017 | Sobota

19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu „Świętoszek”

spektakl wg Molière`a, premiera, scen., opr. muz. i reż.: Tomasz Zaród, efekty filmowe: praca zespołowa, wyst.: Ewa Błażewicz, Sviatosłav Chernega, Paweł Jurkojc, Magda Kacprzak, Szymon Mańkowicz, Leszek Służewski, Gabriela Smoleń, Zofia Stępińska, Tomasz Zaród, Aleksandra Żuk
zaproszenia

22.01.2017 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pomarańczowy Cylinder „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”, spektakl dla dzieci od 3 lat, reż.: Elżbieta Supczińska, scenogr. i kostiumy: Anna Mondrzejewska, Halina Krotofil, Adam Krotofil, wyst.: Michał Supcziński, Maciej Karmiński; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta
bilety: 15 PLN

22.01.2017 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Impro Kolektyw Przyjezdni „W bigosie uczuć”

spektakl improwizowany, muz.: Katarzyna Waszkiewicz, wyst.: Agata Biłas, Karolina Pańczyk, Grzegorz Dolniak, Łukasz Ławniczak, Przemek Redkowski
bilety: 5 PLN

23.01.2017 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Derwisze, boży szaleńcy”, prelekcja i projekcja multimedialna o derwiszach i mistycyzmie, prowadzenie: Albert Kwiatkowski (iranista, tłumacz)
wtęp wolny

28.01.2017 | Sobota

18.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Do tańca gra… zespół „Bluemerang”

zabawa taneczna
bilety: 20 PLN

29.01.2017 | Niedziela

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Conieco „Pluszowa opowieść o przyjaźni”, spektakl dla dzieci od 3 lat, scen. i reż.: Marian Ołdziejewski, muz. i nagranie: Ernest Sienkiewicz, scenogr. i lalki: Marian Ołdziejewski, Ewa Ołdziejewska, wyst.: Ewa Ołdziejewska, Wojciech Schabowski; Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta
bilety: 15 PLN

29.01.2017 | Niedziela

17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

SLYDE „Ramy”

spektakl taneczny, choreogr.: Izabella Borkowska, reż.: Darek Sikorski, wyst.: Aldona Banasiuk, Aleksandra Bechcicka, Marta Domagała-Witkowska, Marta Gajuk, Aleksandra Lewandowska, Sylwia Rusak, Filip Gutowski
bilety: 5 PLN

30.01.2017 | Poniedziałek

11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

P. S. PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

„Huculszczyzna”, prelekcja i projekcja multimedialna, prowadzenie: Katarzyna Węglicka (historyk sztuki)
wtęp wolny