Artyści projektu FoksArt
Wystawa grafiki, malarstwa i fotografii jest podsumowaniem projektu DKŚ „FOKSART – Otwarte Pracownie". W czasie pandemii oferowaliśmy w DKŚ artystom – zarówno profesjonalistom, jak amatorom – miejsce, w którym mogli tworzyć. Powstały ciekawe prace malarskie, graficzne i fotograficzne.
Wystawa czynna od 14 marca do 25 kwietnia 2022 r.
GRAFIKA
Grupa twórcza „Jak w korcu maku”
Grupę tworzą adepci i studenci Akademii Otwartej, działającej pod auspicjami warszawskiej ASP. Każdy z członków grupy jest samodzielnym artystą, podążającym własną drogą, realizując się i rozwijając według indywidualnych wizji dążąc do własnych celów.
Członkowie grupy:
- Piotr Goławski
Interesuje się rysunkiem, malarstwem i rzeźbą. Jest członkiem International Association of Arts, Związku Artystów Plastyków i Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.
- Izabela Łazowska
Miłośniczka sztuki użytkowej, malarstwa abstrakcyjnego, współczesnego malarstwa amerykańskiego i hiszpańskiego, impresjonizmu francuskiego, ceramiki, grafiki artystycznej i ilustracji książkowej. Jej ulubione techniki graficzne to linoryt i sucha igła. Poza grafiką warsztatową lubi malować akrylami.
- Jolanta Pacewicz
Zajmuje się głównie malarstwem olejnym i akrylowym na płótnie. Zamiłowanie do lekkiego pędzla i eterycznej formy sprawiło, że jest również akwarelistką. Należy do Grupy Akwarelistek oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. W dorobku ma kilka wystaw zbiorowych w Warszawie oraz w Domu Pracy Twórczej przy Pałacu w Radziejowicach. Jej prace możemy znaleźć w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
- Grażyna Sanojca
Absolwentka Wydziału Malarstwa na podyplomowych studiach na UMCS w Lublinie. Jest członkinią Związku Artystów Plastyków i Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Uczestniczyła w około czterdziestu wystawach zbiorowych i miała cztery wystawy indywidualne. Zdobyła wyróżnienia w konkursach za prace „Kobieta - Podróż życia - Paryż” i „Autoportret”.
- Robert Toczewski
Absolwent Studium Fotograficznego w Warszawie. Jego pasje to fotografia, malarstwo, multimedia. Należy do Związku Artystów Plastyków, Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jest członkiem FotoArt-Hybrydy. Uhonorowany w 2013 r. tytułem Fotografa Roku. Główne nagrody na polu zawodowym: Grand Prix Idea, Grand Prix Dea Awards, 3 x Statuetka Tytana na festiwalu Crackfilm. Juror krajowych i międzynarodowych konkursów artystycznych.
- Maja Troszkiewicz
Umiejętności doskonaliła w GOK Lesznowola, w Pałacu pod Blachą oraz w Staromiejskim Domu Kultury. Absolwentka Studiów Podyplomowych na ASP w Łodzi na Wydziale Rysunku i Malarstwa. Uczestniczyła w organizowanym przez Museum of Modern Art w Nowym Jorku kursie „Postwar Abstract Painting”, uwieńczonym wernisażem w siedzibie Muzeum.
- Elżbieta Zawadzka
Z zawodu inżynier-technolog, z zamiłowania fotografka, graficzka, malarka. Uczestniczy w zajęciach z rysunku i akwareli prowadzonych na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i w pracowni Magazynu Sztuk. Bierze udział w zajęciach prowadzonych przez Fundację Fotografia dla Przyszłości, będąc jednocześnie członkiem grup artystycznych "Pasjonaci Fotografii TM" i "Jak w korcu maku".
⋅⋅⋅
- Paulina Zubowicz
Malarka i linorytniczka. Rodowita Podlasianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Grafika. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Twórczość pozwala jej na analizę, zrozumienie oraz docenienie własnej wrodzonej wrażliwości.
FOTOGRAFIA
- Kamil Niemirski
Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej. Z zamiłowania eksploruje fotografię, najczęściej portretową i artystyczną. Członek klubu filmowo-fotograficznego Focus. Ostatnio poświęca się głównie fotografii analogowej i procesowi jej tworzenia.
- Patrycja Kuśmierczyk
Z wykształcenia architektka, jednak na co dzień zajmuje się nauczaniem rysunku oraz projektowaniem graficznym. Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła kilka lat temu. Miała możliwość rozwijać się dzięki działalności w klubie filmowo-fotograficznym Focus. Interesuje się głównie fotografią artystyczną i podróżniczą, a zdjęcia najchętniej robi aparatami analogowymi.
MALARSTWO
- Lena Prokopczyk
Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy w różnorodnych technikach. W malarstwie skłania się ku abstrakcji. Jej sztuka skupia się wokół tematu feminizmu, porusza kwestie przemocy oraz nierówności społecznych. W prezentowanym cyklu malarskim odnosi się do edukacji seksualnej, starając się oswoić zagadnienie menstruacji.
Prowadziła autorski projekt „Oddział przepiękny" na terenie dawnego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych Drewnica.
- Katarzyna Sienkiewicz
Artystka wizualna i poetka pisząca w językach polskim i białoruskim. Ukończyła, z wyróżnieniem dziekańskim, Malarstwo na UMCS w Lublinie. Wcześniej uczyła się w Liceum Plastyczne w Supraślu na specjalności tkanina artystyczna i formy przestrzenne, co pozostawiło bardzo wyraźne ślady w jej późniejszej twórczości malarskiej. Stara się w niej kontynuować, rozwijać czy choćby nawiązywać do białoruskiego ludowego tkactwa, w wypracowanej przez siebie wersji enkaustyki, czyli w technice bazującej na wosku pszczelim. Za pomocą specjalnych szablonów, mozolnie i własnoręcznie projektowanych i wycinanych, tworzy przestrzenne, strukturalne malarstwo naśladujące starą tkacką technikę zwaną na Białorusi pereborą.