Zapraszamy na wirtualny spacer do RDK na Jazdowie>>
Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie (RDK), mieszczący się w domku fińskim przy ul. Jazdów 3/18, został utworzony w związku z realizacją w roku 2015 Budżetu Partycypacyjnego m.st. Warszawy. Celem projektu było stworzenie na terenie Osiedla Jazdów przestrzeni otwartej dla osób pragnących realizować działania kulturalne i społeczno-kulturalne, adresowane do społeczności lokalnej, mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy.
Od początku działalności RDK przyciąga artystów, społeczników i edukatorów, którzy otrzymują do dyspozycji przyjazną przestrzeń oraz wsparcie organizacyjne w realizacji swoich projektów. W Rotacyjnym odbyły się już setki bezpłatnych wydarzeń: wystaw, warsztatów, wykładów, koncertów, pokazów filmów czy rezydencji artystycznych.
Nad programem RDK czuwa Rada Programowa Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji i instytucji zainteresowanych tworzeniem kultury. Działalność RDK opiera się na realizacji projektów zgłaszanych do programu w trybie otwartego naboru (jeden nabór rocznie) przez organizacje, instytucje, grupy nieformalne oraz pojedyncze osoby. Proponowane przedsięwzięcia mogą mieć formę jednorazowych projektów, inicjatyw, spotkań bądź cykli wydarzeń. Szczegółowy opis procedur zgłaszania i wyboru projektów zawarty jest w regulaminie RDK (poniżej).
Wszelkie pytania dotyczące naboru wniosków i realizacji projektów w przestrzeni RDK należy kierować na adres: rotacyjny@dks.art.pl, tel. 500 869 413.
Aktualności z Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie znajdziesz również na stronie: Facebook RDK
•••••
Droga do RDK na Jazdowie od strony ul. Lennona
Droga do RDK na Jazdowie z pl. Na Rozdrożu
DOKUMENTY:
Ogłoszenie z dnia 5 XII 2019 – powołanie Rady Programowej RDK
Regulamin Pracy Rady Programowej Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie
Regulamin Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie - RDK
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych - RDK
COVID-19 - Regulamin obowiązujący uczestników wydarzeń w Rotacyjnym Domu Kultury