W Pracowni Malarstwa i Rysunku program zajęć, traktowany bardzo elastycznie, dostosowany jest do potrzeb uczestników: i tych najmłodszych, i tych którzy przygotowują się do egzaminów na ASP, i tych, którzy traktują malarstwo i rysunek czysto hobbistycznie. Na początku jednak proponujemy poznanie głównych zasad rysunku, bo to one są drogą do malarstwa. Często punktem wyjścia jest studium martwej natury i studium modela. Ale później wiele prac powstaje także z wyobraźni. Podczas zajęć proponujemy poznanie barw podstawowych i sposobów ich mieszania, zasad konstrukcji, kompozycji, podstaw perspektywy i postrzegania formy. Nasze zajęcia to także nauka obserwacji i wrażliwości. To wszystko pozwala doskonalić technikę i rozwijać swój własny styl.
WARSZTAT DLA KANDYDATÓW NA AKADEMIĘ SZTUK PIĘKNYCH
Zapraszamy na wyspecjalizowane zajęcia, których celem jest przygotowanie do egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne ASP oraz skompletowanie prac do teczki niezbędnej w pierwszym etapie rekrutacji. Warsztaty koncentrują się na studium martwej natury i studium modela (zarówno rysunek, jak i malarstwo). Studium z modela to nauka proporcji, anatomii, kompozycji, światłocienia, waloru, natomiast studium martwej natury to zdobywanie podstawowej wiedzy o budowie obrazu, znaczeniu koloru i światła w malarstwie.
absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka, aneks w pracowni Malarstwa Ściennego u prof. Edwarda Tarkowskiego. Była stypendystką Premiera RP (1997) i Ministra Kultury (2005). Laureatka wielu nagród i wyróżnień – m.in. nagrody za najlepszy dyplom ASP (2003), pierwszego miejsca w konkursie rzeźbiarskim „Wolność, pokój, piękno” organizowanym przez Eurocentrum (2002), pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie UNICEF, wyróżnienie na etapie międzynarodowym tego konkursu w Nowym Jorku (1996).
GRAFIKA – LINORYT I SUCHA IGŁA
Linoryt to technika graficzna druku wypukłego stosowana od końca XIX w., zbliżona do drzeworytu wzdłużnego, z tą różnicą, że rysunek zamiast w drewnie żłobi się w linoleum za pomocą dłut, noży i innych narzędzi umożliwiających cięcie materiału, a następnie po pokryciu farbą nie wyciętych części wypukłych wykonuje się odbitki na prasie ręcznej lub za pomocą kostki introligatorskiej. Linoryty mogą mieć różnorodny charakter – od kontrastowych powierzchni czarno-białych do drobnych elementów linearnych. Linoryty można stosować też do druków wielobarwnych i odbitek dużych formatów.
absolwent Wydziału Grafiki Warszawskiej ASP. Dyplom z projektowania graficznego uzyskał w pracowni prof. Romualda Sochy. Na co dzień zajmuje się grafiką użytkową, niemniej jednak grafika warsztatowa, rysunek i malarstwo nie są mu obce.
HARMONIJKA USTNA – BLUES, ROCK, JAZZ
Dawniej prawie każdy młody chłopak grał na harmonijce ustnej, dzisiaj już niewiele osób posiada taką umiejętność. Większość zwykłych ludzi harmonijkę kojarzy z kowbojami i muzyką country, a tymczasem na harmonijce można grać bluesa, rocka i jazz. Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki gry na tym instrumencie pod czujnym okiem Tomka Bieleckiego, a także do poznania historii zastosowania harmonijki od baroku po współczesne trendy muzyczne. Zdobyte umiejętności będzie można wykorzystać podczas koncertów czy jam session. Dotychczas uczestnicy zajęć mieli okazję zagrać na scenach m.in.: Rawa Blues Festival, Festiwal Harmonica Bridge Bydgoszcz – Toruń oraz na scenie Domu Kultury Śródmieście. Dodatkowym atutem jest możliwość udziału w sesjach nagraniowych i poznania technologii nagrań studyjnych oraz udział w próbach teatralnych ściśle związanych z pracą zawodową Tomka.
(LEKCJE INDYWIDUALNE – 45 MIN.)
(MŁODZIEŻ, DOROŚLI)
CENNIK: 100 PLN/MIES.
PRACOWNIE ARTYSTYCZNE, UL. KREDYTOWA 6 LOK. 2
PROWADZI TOMASZ BIELECKI
rozpoczął karierę muzyka w 1985 roku, współtworząc zespół BLUES 66. Od tego czasu stale koncertuje, współpracując m.in. z Tadeuszem Nalepą, Kazikiem Staszewskim, T. Love, Armią, Maleo Reggae Rockers, Houkiem. Działalność muzyczna zaprowadziła go także na sceny teatralne: Teatru Roma, Ateneum, Teatru Wielkiego, Muzycznego w Gdyni, Bagateli w Krakowie, a także na Festiwal Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W swoim dorobku fonograficznym ma 19 płyt. W 2010 roku obchodził 25-lecie pracy twórczej.